poster

Správný ženský jsou do kulata

 • USA

  Real Women Have Curves

Komedie / Drama

USA, 2002, 90 min

Scénář:

George LaVoo

Kamera:

Jim Denault

Střih:

Sloane Klevin

Scénografie:

Brigitte Broch

Kostýmy:

Elaine Montalvo
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jara.Cimrman.jr
  **

  "Já mám i jiný hodnoty, než ty mezi nohama." Myšlenkové pochody hispánské a jí podobné komunity mi zatím zůstaly utajeny a pravděpodobně to tak zůstane i nadále. Ty jejich dva základní stále se střídající postoje, tedy miluji tě a nenávidím tě, prostě nezvládám. Tentokrát jsou ještě vyšperkovány povrchností jednání a to na mě bylo moc, i když pár fórku a špetku pozitivity jsem přece jenom zaznamenal.(28.11.2016)

 • Tomislav
  ****

  I když samotný příběh, stojící na touze hlavní hrdinky po lepším životě, spletitých vztazích vícegenerační rodiny, chudých poměrech a první lásce, může vystavit tvůrce silnému pokušení sklouznout k lacinému sladkobolu a použít osvědčené, leč fádní romantické šablony, tenhle film o "skutečných zaoblených ženách" dokazuje, že se takovému pokušení dá úspěšně odolat. Když se navíc herečka v hlavní roli zhostí svého úkolu tak dobře, jako se to povedlo Americe Ferrerové, nemusí vzniknout hloupá romantická komedie, ale příjemný a zajímavý film. "Zaoblené ženy" jsou toho určitě důkazem!(26.9.2003)

 • cross
  ***

  Jestliže jste viděli film Blafuj jako Backham a líbil se vám především díky svému osobitému pohledu (tj. ne díky fotbalu...) na život přistěhovalců v Anglii, důrazu na tradiční rodinné hodnoty a vzepření se moderního mládí proti nim, Real Women.. si vás získá bezesporu taky. Stačí si vyměnit Anglii za USA, Indy za Španěle a fotbal za vysokou školu... A pokud je celý film spíše průměrnou podívanou, určitě kvůli scéně obnažování hrdě obtloustlých těl hlavních představitelek stojí za vidění!(8.4.2004)

 • freddy
  ***

  Na tenhle film jsem narazil v programu náhodou, ale řekl jsem si, že ho teda skouknu. A můžu říci, že se jednalo o docela oddychový příjemný film. Děj byl pojatý dobře, všechny dívky v rodině Any byly baculaté, ale i přesto Ana dokázala být sama sebou a vybojovala si svůj životní sen. Příjemný potěšující zajímavý snímek, na který určitě není škoda času. Herecké výkony byly dobré, scénář byl zajímavý a já dostal alespoň možnost nahlédnout do španělské komunity v Americe, zemi neomezených možností. Dávám tři hvězdičky, protože film se mi prostě líbil, ale na ten abnsolutní vrchol mu přece jen ještě schází trochu více...(18.9.2007)

 • dogma97
  **

  Jednoduchoučký příběh, jak nemožná, staromódní a permanentně prudící matka dusí svoji plnoletou dceru, se před našima očima odvíjí dost klopotně a s nepříjemným skřípěním filmového soukolí. Poučení? Když se ti neosvědčí ohleduplnost a diplomatický přístup, neváhej a pošli maminku do p... atřičných mezí. // Btw - štíhlé holky jsou stejně hezčí!(20.3.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace