poster

Správný ženský jsou do kulata

 • USA

  Real Women Have Curves

Komedie / Drama

USA, 2002, 90 min

Scénář:

George LaVoo

Kamera:

Jim Denault

Střih:

Sloane Klevin

Scénografie:

Brigitte Broch

Kostýmy:

Elaine Montalvo
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • freddy
  ***

  Na tenhle film jsem narazil v programu náhodou, ale řekl jsem si, že ho teda skouknu. A můžu říci, že se jednalo o docela oddychový příjemný film. Děj byl pojatý dobře, všechny dívky v rodině Any byly baculaté, ale i přesto Ana dokázala být sama sebou a vybojovala si svůj životní sen. Příjemný potěšující zajímavý snímek, na který určitě není škoda času. Herecké výkony byly dobré, scénář byl zajímavý a já dostal alespoň možnost nahlédnout do španělské komunity v Americe, zemi neomezených možností. Dávám tři hvězdičky, protože film se mi prostě líbil, ale na ten abnsolutní vrchol mu přece jen ještě schází trochu více...(18.9.2007)

 • cross
  ***

  Jestliže jste viděli film Blafuj jako Backham a líbil se vám především díky svému osobitému pohledu (tj. ne díky fotbalu...) na život přistěhovalců v Anglii, důrazu na tradiční rodinné hodnoty a vzepření se moderního mládí proti nim, Real Women.. si vás získá bezesporu taky. Stačí si vyměnit Anglii za USA, Indy za Španěle a fotbal za vysokou školu... A pokud je celý film spíše průměrnou podívanou, určitě kvůli scéně obnažování hrdě obtloustlých těl hlavních představitelek stojí za vidění!(8.4.2004)

 • Tsuki
  ***

  Slabší tři hvězdy. Svými chabějšími hereckými výkony a poměrně mdlým dějem bych to spíš tipovala na obyčejný tv film. Ale na druhou stranu, konfrontace mezi moderními a zastaralými názory dvou generací byla docela zajímavá a měla aspoň nějakou myšlenku, včetně názoru na vzhled ženského těla. Takže, ať už to místy bylo mírně monotónní a postava matky byla možná krapet přehnaná, u odpoledního čajíčku v rozjímavé náladě je to docela dobře stravitelný film. ~(2,6)~(20.3.2010)

 • rt12
  ****

  Skutečné ženy mají křivky, to zní lépe. Sedl mi i film. Nevím jestli jde matce o nenarušení tradičních rodinných vazeb z důvodu její nižší inteligence, nebo sobeckosti. To její shazování dcery k vůli váze, mi šlo na nervy. Jenom vím, že měla Anna pravdu, důležité je co je v hlavě, mít sebevědomí a nezahodit šanci. Ať to zní sebevíc lacině.(22.2.2013)

 • Tomislav
  ****

  I když samotný příběh, stojící na touze hlavní hrdinky po lepším životě, spletitých vztazích vícegenerační rodiny, chudých poměrech a první lásce, může vystavit tvůrce silnému pokušení sklouznout k lacinému sladkobolu a použít osvědčené, leč fádní romantické šablony, tenhle film o "skutečných zaoblených ženách" dokazuje, že se takovému pokušení dá úspěšně odolat. Když se navíc herečka v hlavní roli zhostí svého úkolu tak dobře, jako se to povedlo Americe Ferrerové, nemusí vzniknout hloupá romantická komedie, ale příjemný a zajímavý film. "Zaoblené ženy" jsou toho určitě důkazem!(26.9.2003)