Správný ženský jsou do kulata

Real Women Have Curves

Scénografie:

Brigitte Broch

Kostýmy:

Elaine Montalvo

Na tenhle film jsem narazil v programu náhodou, ale řekl jsem si, že ho teda skouknu. A můžu říci, že se jednalo o docela oddychový příjemný film. Děj byl pojatý dobře, všechny dívky v rodině Any byly baculaté, ale i přesto Ana dokázala být sama sebou a vybojovala si svůj životní sen. Příjemný potěšující zajímavý snímek, na který určitě není škoda času. Herecké výkony byly dobré, scénář byl zajímavý a já dostal alespoň možnost nahlédnout do španělské komunity v Americe, zemi neomezených možností. Dávám tři hvězdičky, protože film se mi prostě líbil, ale na ten abnsolutní vrchol mu přece jen ještě schází trochu více...(18.9.2007)

Jestliže jste viděli film Blafuj jako Backham a líbil se vám především díky svému osobitému pohledu (tj. ne díky fotbalu...) na život přistěhovalců v Anglii, důrazu na tradiční rodinné hodnoty a vzepření se moderního mládí proti nim, Real Women.. si vás získá bezesporu taky. Stačí si vyměnit Anglii za USA, Indy za Španěle a fotbal za vysokou školu... A pokud je celý film spíše průměrnou podívanou, určitě kvůli scéně obnažování hrdě obtloustlých těl hlavních představitelek stojí za vidění!(8.4.2004)

Slabší tři hvězdy. Svými chabějšími hereckými výkony a poměrně mdlým dějem bych to spíš tipovala na obyčejný tv film. Ale na druhou stranu, konfrontace mezi moderními a zastaralými názory dvou generací byla docela zajímavá a měla aspoň nějakou myšlenku, včetně názoru na vzhled ženského těla. Takže, ať už to místy bylo mírně monotónní a postava matky byla možná krapet přehnaná, u odpoledního čajíčku v rozjímavé náladě je to docela dobře stravitelný film. ~(2,6)~(20.3.2010)

Skutečné ženy mají křivky, to zní lépe. Sedl mi i film. Nevím jestli jde matce o nenarušení tradičních rodinných vazeb z důvodu její nižší inteligence, nebo sobeckosti. To její shazování dcery k vůli váze, mi šlo na nervy. Jenom vím, že měla Anna pravdu, důležité je co je v hlavě, mít sebevědomí a nezahodit šanci. Ať to zní sebevíc lacině.(22.2.2013)

I když samotný příběh, stojící na touze hlavní hrdinky po lepším životě, spletitých vztazích vícegenerační rodiny, chudých poměrech a první lásce, může vystavit tvůrce silnému pokušení sklouznout k lacinému sladkobolu a použít osvědčené, leč fádní romantické šablony, tenhle film o "skutečných zaoblených ženách" dokazuje, že se takovému pokušení dá úspěšně odolat. Když se navíc herečka v hlavní roli zhostí svého úkolu tak dobře, jako se to povedlo Americe Ferrerové, nemusí vzniknout hloupá romantická komedie, ale příjemný a zajímavý film. "Zaoblené ženy" jsou toho určitě důkazem!(26.9.2003)