Reklama

Reklama

Na palubu!

  • Francie À l'abordage (více)
Trailer

Obsahy(1)

Měla to být jednorázová spolujízda, ale všechno se zkomplikovalo už v Paříži, kde místo očekávaných slečen obsadili sedadla Edouardova auta zavalitý dobrák Chérif a hovorný frajírek Félix. Úzkostlivý mamánek za volantem se stává mimoděčným pasažérem Félixova romantického nápadu překvapit na venkově dívku, se kterou prožil krátký letní románek. Trio symbolicky ztroskotá v idylických kulisách divoké řeky a prázdninového kempu na jihu Francie. Ve filmu Guillaume Braca se vtipně prolínají prvky buddy komedie a neokázalé civilnosti klasika francouzské nové vlny Erica Rohmera. Poetický film Na palubu! vypráví o síle nečekaného přátelství, plachých romancích a bolestivých ranách, které se v žáru horkého léta buď rychle zahojí, nebo už nikdy nezmizí; o čase dospívání, kdy je všechno zdánlivě jen jako, ale ve skutečnosti už doopravdy. (Artcam Films)

(více)

Videa (6)

Trailer

Recenze (16)

blondboss 

všechny recenze uživatele

Týmto typom komédie mi Francúzi dokážu takmer vždy ulahodiť. V tomto prípade sa jedná o osviežujúcu letnú komédiu s príjemnou atmosférou, sympatickým hereckým obsadením, ale hlavne tým, že sa tento snímok na nič nehrá a vykresľuje obyčajné radosti aj strasti mladých ľudí. A to všetko zabalené do síce nie originálneho, ale za to dôkladne vykalkulovaného scenára. Mňa to bavilo. 75 % ()

dubinak 

všechny recenze uživatele

Režisér Guillaume Brac nás lákal na letní pohodové komediální odreágování od nynějších těžkých časů. S francouzskými komediemi jsem měla poslední dobou dobré zážitky, tudíž jsem věřila, že se z toho vyklube něco super. Nakonec se tak ale nestalo a tu druhou hvězdu dávám fakt stěží a jsem trochu udivená, že to tolika lidem sedlo. À L'abordage totiž není absolutně to, co si představím pod pojmem komedie. Tohle je spíš takové sledování několika nových letních seznámení, která nemají absolutně žádnou přidanou hodnotu. Je to jako kdybyste si přivezli záznam z dovolené. V televizi hrozná nuda. Tři hlavní postavy tu byli oukej, občas jsem se na to plátno i usmála, ale u toho zůstalo až do konce. Vedlejší postavy dokázaly být osiny v zadku a příběh to má vyloženě nulový. Jasně, je to jen takové letní nenáročné osvěžení toho nic, co nám teď kinematografický svět kvůli koroně nabízí, ale tohle bylo fakt pekelně zbytečných 90 minut. (TADY VARY) . ()

Reklama

Rimsy 

všechny recenze uživatele

Tahle komedie není třeskutě vtipná, s nadhledem však vypráví o patáliích, které většina z nás ve věku 20+ řešila. Hledání partnerské lásky i vztahu k sobě samému, machrování před kamarády i prostá snaha užít si dovolenou. Neokázalá jednohubka skrývá ve své subtilnosti silně humanistické poselství a nepotřebuje k tomu rozmáchlá gesta. Více zde. ()

neneka 

všechny recenze uživatele

TADY VARY! Tak letos po několika letech "bez" filmových Varů. Musím přiznat, že je to zvláštní, film miluju od dětství, do Varů, ačkoliv jsem si to od stejné doby přála, jsem začala jezdit až v pokročilejší dospělosti, ale možná i proto jsem si vše o to víc užívala, užívám. A letošní rok je tak jiný, však nás to větší či menší měrou zasáhlo úplně všechny. Vrátím-li se k oblasti filmové, tak mě moc potěšilo, že distribuce festivalu vybrala 16 filmů, oslovila "kinaře", díky kterým jsme se mnozí z nás mohli přehlídky filmů byť ve velmi osekané podobě účastnit. Chvála všem, kdo tento nápad nejenže měli, ale vše i zrealizovali! Film Na palubu, který jsem viděla, se mi líbil. Pro mě opravdu milý, letní film s vtipnými momenty, u kterých jsem se smála nahlas, výběr herců taky na jedničku. Nečekala jsem vůbec nic, ale z kina jsem odcházela příjemně překvapená a naladěná :) ()

pekl 

všechny recenze uživatele

Hloupoučká letní francouzská komedie, myšlená zřejmě jako úlitba publiku, které se omylem dostalo k přehlídce TADY VARY na "oblastech" v letním horku. Slepá cesta, jakýkoli četník ze Saint-Tropez je neskonale vtipnější. Ano, jistě, milenecké vztahy běloška-černoch vše aktualizují vzhledem k současnosti. Hrdinové ale nemají žádné charisma, nelze jim držet palce. Víceméně zoufalost a nejslabší článek jinak kvalitní přehlídky TADY VARY 2020. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (2)

  • Film byl uveden na 70. Berlínském mezinárodním filmovém festivalu v sekci Panorama. (SONY_)
  • Některé repliky ve filmu byly improvizované. (Elvisjagger)

Reklama

Reklama