• Master19
  ***

  První povídka je výborná. Co si budeme povídat, je to zejména kvůli (díky) Vladimíru Menšíkovi, ale i ostatní se snaží. Třeba Vlastimil Brodský je taky výborný. Objevuje se tu celá řada mladých tváří s budoucností - Stropnický, Šteindler, Jiří Růžička (k nepoznání), Simona Stašová (mimochodem velká kočka tady), mnohdy debutujících. Příběh je vymyšlený skvěle a funguje až do pointy. Druhá povídka je o poznání slabší, ačkoliv se tu objevuje Dagmar Veškrnová ještě s neodoperovaným (možná schválně akcentovaným) moravským dialektem. Příběh o tom, jak režim brání mladistvé aby se nedostali na scestí je těžce k neuvěření...(1.2.2017)

 • Big Bear
  **

  Tak tohle byla hodně slabá komedie... Nejlepší bylo jak se tak jednou v závodu kdo vysoustruží hezčí součástku utkala u soustruhu budoucí první dáma s budoucím ministrem obrany... Film jinak nic moc i ten Brodský mi tam připadal nějak otrávený. Někomu možná zabuší srdíčko při vzpomínce na učňovská léta, mně tedy ne. Dávám za pár bot o dvě čísla menších. * *(5.7.2018)

 • Martin741
  ***

  Sympaticka normalizacna komedia o prvych mylostnych dobrodruzstvach chlapcov voci dievkam. Hlavne vo filme uvidim ukecaneho skladnika v podani Vladimira Mensika /Spalovac mrtvol, Bourlive Vino 1976, Zrale vino 1981/, ktory radi chlapcom ako postupovat pri laske /hetero aby bolo jasne/, az kym sa jeden z jeho chlapcov nezamiluje do jeho dcery. To potom zacina skutocna zabava a vyborne dialogy : 60 %(31.1.2017)

 • Drom
  **

  Ten první příběh byl dobrej a docela vtipnej. Jo, hodně dělala, jako obvykle, skvěle zahraná Menšíkova postava, ale i ten nápad, ač nijak originální, pobavil. I Lenka Kořínková tenkrát nebyla ještě děsná, ba naopak, dokonce sympatická buchta. Zkrátka taková kravinka na půl hodinu s vypnutým mozkem. Jenže pak přisel příběh druhý a bylo to jak výtahem do hlubokýho prázdnýho sklepa. Já vlastně ani nevím o čem to bylo, takže to ani nebude spoiler (kdyby náhodou příběh bez příběhu spoilerovat šel). Mňo... byla tam Dáša Šá, která se nenamotala na brusku! Ímrvére všichni něco brousili a nebo chodili do tanečních, mezi tím pořád něco plácali a pak jeli na závody v soustružení (nebo co to bylo???) a byl konec. Cože?(21.12.2017)

 • Kakofon
  ****

  U první povídky jsem se skvěle pobavil. Opravdu výborně napsaný scénář i excelentní herecké výkony Vladimíra Menšíka, Lenky Kořínkové, Vlastimila Brodského, aj. Upovídaný skladník (Vladimír Menšík) nakonec zjistí, že je to všechno jinak. Učeň, kterého neustále poučoval a nakonec mu zapůjčil i klíče od svého vlastního bytu (kvůli rande s vyvolenou dívkou) se totiž zamiloval do jeho dcery. Pořádné překvapení na závěr. A při něm se zjistí, že za to všechno vlastně může mistr (Vlastimil Brodský), který chtěl svého kolegu skladníka poučit a umravnit známým citátem: Kdo jinému jámu kopá,sám do ní padá. Druhá povídka (navazující na první) je poměrně slabší. Dagmar Veškrnová v roli soustružnice je místy dost trapná. Poprvé se před filmovou kamerou objevují herci Martin Stropnický a Milan Šteindler. Tento film má díky první povídce své osobité kouzlo. A právě kvůli ní dávám tomuto filmu 61%.(12.1.2015)

 • - Filmovanie prebiehalo v Prahe a Kutnej Hore. (dyfur)

 • - Ve filmu hraje i budoucí ministryně zdravotnictví Zuzana Tůmová-Roithová. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace