• Drom

Ten první příběh byl dobrej a docela vtipnej. Jo, hodně dělala, jako obvykle, skvěle zahraná Menšíkova postava, ale i ten nápad, ač nijak originální, pobavil. I Lenka Kořínková tenkrát nebyla ještě děsná, ba naopak, dokonce sympatická buchta. Zkrátka taková kravinka na půl hodinu s vypnutým mozkem. Jenže pak přisel příběh druhý a bylo to jak výtahem do hlubokýho prázdnýho sklepa. Já vlastně ani nevím o čem to bylo, takže to ani nebude spoiler (kdyby náhodou příběh bez příběhu spoilerovat šel). Mňo... byla tam Dáša Šá, která se nenamotala na brusku! Ímrvére všichni něco brousili a nebo chodili do tanečních, mezi tím pořád něco plácali a pak jeli na závody v soustružení (nebo co to bylo???) a byl konec. Cože?(21.12.2017)

U první povídky jsem se skvěle pobavil. Opravdu výborně napsaný scénář i excelentní herecké výkony Vladimíra Menšíka, Lenky Kořínkové, Vlastimila Brodského, aj. Upovídaný skladník (Vladimír Menšík) nakonec zjistí, že je to všechno jinak. Učeň, kterého neustále poučoval a nakonec mu zapůjčil i klíče od svého vlastního bytu (kvůli rande s vyvolenou dívkou) se totiž zamiloval do jeho dcery. Pořádné překvapení na závěr. A při něm se zjistí, že za to všechno vlastně může mistr (Vlastimil Brodský), který chtěl svého kolegu skladníka poučit a umravnit známým citátem: Kdo jinému jámu kopá,sám do ní padá. Druhá povídka (navazující na první) je poměrně slabší. Dagmar Veškrnová v roli soustružnice je místy dost trapná. Poprvé se před filmovou kamerou objevují herci Martin Stropnický a Milan Šteindler. Tento film má díky první povídce své osobité kouzlo. A právě kvůli ní dávám tomuto filmu 61%.(12.1.2015)

Sympaticka normalizacna komedia o prvych mylostnych dobrodruzstvach chlapcov voci dievkam. Hlavne vo filme uvidim ukecaneho skladnika v podani Vladimira Mensika /Spalovac mrtvol, Bourlive Vino 1976, Zrale vino 1981/, ktory radi chlapcom ako postupovat pri laske /hetero aby bolo jasne/, az kym sa jeden z jeho chlapcov nezamiluje do jeho dcery. To potom zacina skutocna zabava a vyborne dialogy : 60 %(31.1.2017)

• slunicko2

Socialistická učňovská mládež v práci a v soukromí. Zobrazená socialistická mládež má k realitě tak daleko jako dnešní politici k Rychlým šípům. Film nezobrazuje skutečnost, ale přání, jak by to mělo vypadat, přání vyjádřené hormonůprostými geronty mdlého rozumu. Ani špičkové herecké obsazení s tak vymiškovanou fabulí nic nesvede.(8.5.2011)

• Big Bear

Tak tohle byla hodně slabá komedie... Nejlepší bylo jak se tak jednou v závodu kdo vysoustruží hezčí součástku utkala u soustruhu budoucí první dáma s budoucím ministrem obrany... Film jinak nic moc i ten Brodský mi tam připadal nějak otrávený. Někomu možná zabuší srdíčko při vzpomínce na učňovská léta, mně tedy ne. Dávám za pár bot o dvě čísla menších. * *(5.7.2018)

• - Filmovanie prebiehalo v Prahe a Kutnej Hore. (dyfur)

• - Ve filmu hraje i budoucí ministryně zdravotnictví Zuzana Tůmová-Roithová. (M.B)