Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dvě veselé povídky se odehrávají v prostředí učňovské mládeže a zachycuje milostná trápení dospívajících hochů. V prvním příběhu "Trápení ďáblova učedníka" spatříme upovídaného skladníka, jenž svým svěřencům ustavičně radí, jak by si měli počínat, aniž tuší, že jeden z mládenců se zamiloval do jeho dcery. Překonávání nesmělosti zachycuje i druhá z povídek nazvaná "Smím prosit, Helenko?" Snímek poskytuje bodrou zábavu televizního ražení, na scénáři se podíleli Zdeněk Mahler a Gustav Oplustil. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (24)

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Socialistická učňovská mládež v práci a v soukromí. Zobrazená socialistická mládež má k realitě tak daleko jako dnešní politici k Rychlým šípům. Film nezobrazuje skutečnost, ale přání, jak by to mělo vypadat, přání vyjádřené hormonůprostými geronty mdlého rozumu. Ani špičkové herecké obsazení s tak vymiškovanou fabulí nic nesvede. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Tak tohle byla hodně slabá komedie... Nejlepší bylo jak se tak jednou v závodu kdo vysoustruží hezčí součástku utkala u soustruhu budoucí první dáma s budoucím ministrem obrany... Film jinak nic moc i ten Brodský mi tam připadal nějak otrávený. Někomu možná zabuší srdíčko při vzpomínce na učňovská léta, mně tedy ne. Dávám za pár bot o dvě čísla menších. * * ()

Reklama

Kakofon 

všechny recenze uživatele

U první povídky jsem se skvěle pobavil. Opravdu výborně napsaný scénář i excelentní herecké výkony Vladimíra Menšíka, Lenky Kořínkové, Vlastimila Brodského, aj. Upovídaný skladník (Vladimír Menšík) nakonec zjistí, že je to všechno jinak. Učeň, kterého neustále poučoval a nakonec mu zapůjčil i klíče od svého vlastního bytu (kvůli rande s vyvolenou dívkou) se totiž zamiloval do jeho dcery. Pořádné překvapení na závěr. A při něm se zjistí, že za to všechno vlastně může mistr (Vlastimil Brodský), který chtěl svého kolegu skladníka poučit a umravnit známým citátem: Kdo jinému jámu kopá,sám do ní padá. Druhá povídka (navazující na první) je poměrně slabší. Dagmar Veškrnová v roli soustružnice je místy dost trapná. Poprvé se před filmovou kamerou objevují herci Martin Stropnický a Milan Šteindler. Tento film má díky první povídce své osobité kouzlo. A právě kvůli ní dávám tomuto filmu 61%. ()

Pimburger 

všechny recenze uživatele

Jako každýmu se mi líbila víc první povídka, na drouhou stranu musím říct, že Dáše to opravdu hrozně slušelo a těšil jsem se na každou scénu s ní - byla to fakt kočka. Navíc i tady bylo pár okamžiků, který pobavily - třeba když Brodský říká při soutěži soustružníků Stropnickýmu, že i když nemůže brousit čep, tak stejně vyhrál, protože může brousit Dášu... Za mě docela dobrý na tři hvězdy a zbytek za krásnou mladou Dášu a vůbec pěkný holky v tanečních. ()

Master19 

všechny recenze uživatele

První povídka je výborná. Co si budeme povídat, je to zejména kvůli (díky) Vladimíru Menšíkovi, ale i ostatní se snaží. Třeba Vlastimil Brodský je taky výborný. Objevuje se tu celá řada mladých tváří s budoucností - Stropnický, Šteindler, Jiří Růžička (k nepoznání), Simona Stašová (mimochodem velká kočka tady), mnohdy debutujících. Příběh je vymyšlený skvěle a funguje až do pointy. Druhá povídka je o poznání slabší, ačkoliv se tu objevuje Dagmar Veškrnová ještě s neodoperovaným (možná schválně akcentovaným) moravským dialektem. Příběh o tom, jak režim brání mladistvé aby se nedostali na scestí je těžce k neuvěření... ()

Galerie (1)

Zajímavosti (4)

  • Ve filmu hraje i budoucí ministryně zdravotnictví Zuzana Tůmová-Roithová. (M.B)
  • Filmovanie prebiehalo v Prahe a Kutnej Hore. (dyfur)
  • Martin Nezval (Čeněk Skořepa) mal v dobe natáčania iba 13 rokov, takže by prakticky ešte nemohol chodiť na učňovské stredisko. Martin Nezval bol v roku 1994 šéfredaktorom a spolumajiteľom české mutácie časopisu pre pánov Penthouse. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama