Newyorští policisté Nick (Michael Douglas) a Charlie (Andy Garcia) se stanou svědky vraždy v baru a útočníka okamžitě zadrží. Vrah jménem Sato (Yusaku Matsuda) je členem nechvalně proslulé japonské mafiánské organizace Jakuza, a Nick s Charliem musí gangstera dostat zpátky do Ósaky a postavit jej před soud. Ostatní gangsteři mu však pomohou uprchnout z policejní vazby. Nick a Charlie jsou tak nuceni pročesat nebezpečné podsvětí japonského organizovaného zločinu, aby uprchlého zločince našli. (Cinemax)

PORTER44

Výborná akční kriminálka,nechybí napětí,dobré akční scény,dobré efekty a to vše ve skvělé režii.Skvělý herecký výkon M.Douglase v roli detektiva který se vypořádává s japonskou mafií a ještě k tomu v Japonsku.Skvělá podívaná určitě se rád podívám znovu. ()

Ghedina

Před pět a dvaceli lety bych si možná z toho na véháesce stříknul do kalhot,ale i před takovou dávnou dobou se točily filmy,na které se nezapomíná.Na tenhle zapomenu do dvou minut. ()

dedavena

Dedektyvovi Čarlimu ufajtli glove japonšči motorkaře a jeho parťak Nik stoji za mřyžami a bezmocně sleduje jak ti grazli unikaju. Nik něvaha a pušča se z japoňskim dedektyvem pomstiť Čarliho. Od šefa Jakuzakuf zyskava brokovnicu a masaker začyna. Bo dostať vraha Čarliho japončika Satu, něbudě take jednoduche. ()

sbinda

125 minut, uff, jsem dobrej. Létá osmdesátá byla léta akčních filmů a kdo chtěl něco znamenat, musel se o tenhle žánr alespoň otřít. Mě ale ta celá ta Douglasova honička až do Japonska přišla hloupá a zbytečná, protože jedinej kdo se může efektivně honit v Japonsku je polygot Steven Seagal. Ten by svým přímým jednáním komunkace (třeba lámáním rukou těm co mu zrovna nerozumí) šel okamžite k věci a film by tak okamžitě zkrátil, a já bych mu byl vděčen. Začátek filmu startoval na výtečných 80%, pak se díky všem těm kliše a úúúplě nereálným akcím, na který Douglas prostě nemá patent, propadl na podprůměrných 40%. ()

mover

Většina filmu je poměrně nudná, šedivá, tupě morbidní, zamlžená, takřka o ničem. Pak se probudí Douglasovy geny a film začne mít šťávu. Jeho parťák byl možná až moc okatě obětovaný ve prospěch patetičnosti filmu. Nicméně finále povedený. Konec dobrý, všechno dobrý. ()

Miso1985

Atraktívne prostredie,výborné obsadenie,zaujimavá téma,niekolko podarených scén a skvelá hudba.Aj keď ten dabing je strašný.Nechápem doteraz,ako je možné že to jednak v takom stave vypustili a po druhé ako je možné,že to za tie roky nikto nepredaboval..Inak mrzí len SPOLIER!!!!!!!!!! osud postavy Andyho Garciu.Inak fajn 80tkový film. ()

BStone

Typická osmdesátková kriminálka, kterou sice točil Ridley a hraje v ní Michael, ale tím výčet pozitiv skoro končí. Jedná se o velice průměrný příběh, kterak drsný polda drsným Japoncům ukázal, zač je toho loket. Film je doslova nabitý různými klišé, včetně hudby. Na kouknutí dobrý, na sestavu, která se na tom podílela je to slabota. 45% ()

Ferguson

Když odhlédnu od absolutně prvoplánového vykreslení "normálních" mezi "nenormálními", tak je to vcelku nudná "akční" krimi. Vzhledem ke kartám, co byly v ruce (Scott, Douglas, Garcia, krimi, akčňák, Tokio), je to nemilé a únavné překvapení. ()