Newyorští policisté Nick (Michael Douglas) a Charlie (Andy Garcia) se stanou svědky vraždy v baru a útočníka okamžitě zadrží. Vrah jménem Sato (Yusaku Matsuda) je členem nechvalně proslulé japonské mafiánské organizace Jakuza, a Nick s Charliem musí gangstera dostat zpátky do Ósaky a postavit jej před soud. Ostatní gangsteři mu však pomohou uprchnout z policejní vazby. Nick a Charlie jsou tak nuceni pročesat nebezpečné podsvětí japonského organizovaného zločinu, aby uprchlého zločince našli. (Cinemax)

Trailer

Kothy

Pro mě teda jeden ze slabších Scottů, ale ty 4* má jen s odřenýma ušima. Michael Douglas se spolu se svým parťákem Andym Garciou dostává z New Yorku do Osaky, kde pronásleduje zadrženého. Ten jim uprchne a oni se ho snaží hledat. Po velké tragédii pokračuje v pátrání už jen jeden z parťáků. Má to dost pomalý rozjezd a chvíli trvá, ne se něco stane. Závěrečná přestřelka je ale celkem slušná. "Nejdřív se poraď s parťákem!" ()

Tommassi3

"Vidíš to ??" - "Možná nemá drobný.." ;) Tak tenhle svůj divácký dluh vůči Scottově filmografii bych si klidně milerád ponechal třeba i napořád, protože nablblý, jakkoli chlapácky nahláškovaný, Černý déšť platí v důsledku jen za slabý kalkul ždímající vizuál skvostného Blade Runnera, a navíc i ukázkový protipól kupříkladu Posledního samuraje.. Černý déšť, tahle Ridleyho žlutá díra ve sněhu, jen dokládá, jak často si tenhle výtečný režisér vybírá špatné scénáře.. ()

majo25

Pre mňa úplne neznámy snímok s mladším Douglasom. S motorkou síce nie je ktovieaký presvedčivý, ale mierne vyšinutého blázna s veľkými sklonmi k antidisciplíne a antirešpektu k autoritám zahral bravúrne. Kriminálna zápletka zasadená do Japonska má gule, aj keď by som si v takomto prostredí viac prial ručno-nožné súboje ako len tie strelecké. Takakura tiež veľmi nezaostáva, ale takú persónu ako Wakajama (vlkosamotára znalí vedia, o čom rozprávam) som tu veru nečakal. Zimmerova hudba sa spolupodiela na dobrej atmosfére filmu. Aj keď pár logických nedostakov sa tu nájde, aj Garcia je slabší, vyhráva ukážkový vizuál a atmosféra. ()

FilmFan24

Velmi kvalitní byť mnohými diváky plně nedoceněný kriminální thriler poněkud pomalého tempa, skvělé špinavé vizuální stránky podkreslené atmosférickou hudbou Hanse Zimmera, mě při každé repríze něčím překvapí. Třeba tím, že se kouří tam kde to dneska už možné není jako třeba v letadle. Ústřední dvojici nekomformních policistů ve skvělém hereckém podání Michaela Douglase a Andy Garcii skvěle doplňují Ken Takakura a Cate Capshaw. ()

movieband

Vcelku solidní detektivka se skvělým Michaelem Douglasem (který se mi zamlouvá od dob Fincherovi Hry čím dál víc), poutavá svým zpracováním (hlavně parádní kamerou, za kterou seděl De Bont), působivou hudbou od Hanze Zimmera a v poslední řadě vcelku dobrým dějem. Všechna tyhle pozitiva zabijí jedno velké ALE a sice, že to Scott natočil zbytečně zdlouhavé. Kdyby se ve filmu vypustily některé zbytečné dialogy, vůbec bych se nezlobil. Jinak je to vcelku solidní záležitost, na kterou se časem možná zase rád podívám. 75% ()

• První verze filmu měla stopáž 2 hodiny a 40 minut. (Holina)
  • Jackie Chan odmítl roli ve filmu, protože nechtěl hrát zápornou postavu. (Holina)