Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Newyorští policisté Nick (Michael Douglas) a Charlie (Andy Garcia) se stanou svědky vraždy v baru a útočníka okamžitě zadrží. Vrah jménem Sato (Yusaku Matsuda) je členem nechvalně proslulé japonské mafiánské organizace Jakuza, a Nick s Charliem musí gangstera dostat zpátky do Ósaky a postavit jej před soud. Ostatní gangsteři mu však pomohou uprchnout z policejní vazby. Nick a Charlie jsou tak nuceni pročesat nebezpečné podsvětí japonského organizovaného zločinu, aby uprchlého zločince našli. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (195)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Jo, Ridley Scott umí zatraceně efektní pohyblivé obrázky. A i kdyby tahle klasická kriminálka přelomu let osmdesátých a devadesátých nenabízela nic jiného, setsakra dobře se na ni kouká. Naštěstí je tu i povedená dvojka ne zrovna hodných hochů v policejních uniformách (i když detektivové uniformy nenosí, jasně) a zajímavé sžívání kultur. Plus ještě ten neskutečně odporný záporný hrdina:) Jo a taky muziku dělal Hans Zimmer, a i když není z nejoriginálnějších, neuškodí. Nemůžu jít pod 70%. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejhorších Scottových filmů, protože nejnudnějších. Ridley Scott je pořád tím Mistrem, který umí kouzlit krásné obrazy, zde podpořené půvabem exotického prostředí Japonska, ale také se zde projevuje jeho typická bolístka pro velkou část jeho filmů - mizerný scenář. Bez Scottova kouzlení zůstává jenom podprůměrná zapomenutelná kriminálka. ()

Reklama

Tetsuo 

všechny recenze uživatele

Ukázkově xenofobický a rasistický film 80. let. Z Japonska si to bere sotva texturu, o jakémkoli pochopení nebo aspoň vykreslení tamní kultury nemůže být řeč. Douglas je zcela nesnesitelný a komický, ať už má na hlavě helmu nebo ne. Důkaz toho, že Scott se rozhodl vytřískat z vizuality Blade Runnera i poslední zrnko. Marně. Ten film je podobně hnusný jako Black Hawk Down. ()

tron 

všechny recenze uživatele

V 70-tych a hlavne v 80-tych rokoch to bolo s Ridleym Scottom všelijaké. Hoci stvoril kulty VOTRELEC a BLADE RUNNER, nakrúcal zároveň i vyložene premárnené záležitosti. Napríklad čudnú rozprávku s Tomom Cruiseom (!) LEGENDA. Japonská kriminálka o ČIERNOM DAŽDI sa na nič nehrá a je solídnou, hoci dosť rutinnou stávkou na istotu. Ak nečakáte viac než troška akcie a štipku napätia v nápaditých ázijských kulisách (s jemnou pomocou tentokrát akosi nepríliš sa snažiacich hercov Michaela Douglasa a Andyho Garciau, ktorý vytvorili bohužiaľ nie príliš presvedčivú policajnú buddy dvojku). ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Od začátku do konce evidentní produkt akčně-kriminálních osmdesátek. Dost dobře nechápu, proč se tehdejší superhvězda Douglas sešel s Ridleym Scottem právě u tak tuctového námětu, který jejich kariéru nemohl nijak obohatit. Ale nemůžu jenom kritizovat, na to je Scott příliš zručný režisér, který si pohrává s atmosférou a hlavně má kliku, protože Hans Zimmer (zdaleka ne naposled v kariéře) zachraňuje svou kompozicí celý film. ()

Galerie (39)

Zajímavosti (5)

  • První verze filmu měla stopáž 2 hodiny a 40 minut. (Holina)
  • Jackie Chan odmítl roli ve filmu, protože nechtěl hrát zápornou postavu. (Holina)

Reklama

Reklama