Newyorští policisté Nick (Michael Douglas) a Charlie (Andy Garcia) se stanou svědky vraždy v baru a útočníka okamžitě zadrží. Vrah jménem Sato (Yusaku Matsuda) je členem nechvalně proslulé japonské mafiánské organizace Jakuza, a Nick s Charliem musí gangstera dostat zpátky do Ósaky a postavit jej před soud. Ostatní gangsteři mu však pomohou uprchnout z policejní vazby. Nick a Charlie jsou tak nuceni pročesat nebezpečné podsvětí japonského organizovaného zločinu, aby uprchlého zločince našli. (Cinemax)

Trailer

otík

Hodně napínavý, dobře zahraný i natočený thriller se spolehlivým Michaelem Douglasem v roli policisty pátrajícího v Japonsku po místním velkém bosovi, který řádil v Americe a drsný policista mu to rozhodně neodpustil. Klasická stará Scottovka se všemi plus i minus, v mém případě však vše stojí na stranách kvality. ()

Shakers

Tak po rokoch som sa dostal aj ja k tomuto kúsku a musím povedať, že je to fakt dobré. Ľahší príbeh zatieni Scottová drsná réžia a perfektný Douglas s Garciom. Zimmer tu svoje synťáky tiež spať nenechal, a aj keď trochu ta hudba zostarla melódiu to má a Scottovú atmosféru dokáže tiež podporiť. Black Rain je síce menej známa Scottovka, ale rozhodne akčná a kvalitná, odporúčam. 80% - 4* ()

HAL

Čisté navázání na Pollackovu Yakuzu v dalším americkém zářezu do kultury japonského podsvětí - který stejně jako ta Yakuza vůbec není špatný. Ridley Scott si ve svém tehdy slabším období vybral světlejší chvilku, a ponořil se do Tokijské tmy a neonů spolu s ukrutně cool Michaelem Douglasem, a zůstala za nimi jen hromada rozstřílených mrtvol. Nemazali se s tím vůbec, z počáteční kriminálky se rychle přejde do akčního revenge movie, kde místo hrdinů mluví spíš jejich brokovnice. Až mě překvapuje jak moc tenhle film zapadl - zapomenutí si nezaslouží. 8/10 ()

novoten

Od začátku do konce evidentní produkt akčně-kriminálních osmdesátek. Dost dobře nechápu, proč se tehdejší superhvězda Douglas sešel s Ridleym Scottem právě u tak tuctového námětu, který jejich kariéru nemohl nijak obohatit. Ale nemůžu jenom kritizovat, na to je Scott příliš zručný režisér, který si pohrává s atmosférou a hlavně má kliku, protože Hans Zimmer (zdaleka ne naposled v kariéře) zachraňuje svou kompozicí celý film. ()

Bauer

Tak jsem si připomněl jeden starý , perfektní film!Tento film mně upoutá vždy už od sámého začátku , když Michael Douglas jede na motorce a hraje skvělá písnička I'll Be Holding on od Grega Allmana tak já sem naprosto uchvácen.Jenže pak přijde na řadu velmi dobrá zápletka a já jen sleduji a jsem uchvácen i nadále , ale opravdu od začátku až do konce , kde je velmi zajímává, ale moc dobrá rvačka v blátě.Michael Douglas hrál v tomto filmu opravdu dobře a tato role poldy , který se musí vrátit domů ( z Osaky do New Yorku ) se ctí a za každou cenu chytnout padoucha , mu padla až moc dobře.A hudba od Hanse Zimmera, to je prostě nádhera!!Tento film ja silně nadprůměrný a je škoda , že takový to film, se už nikdy nepodaří natočit !! Tento film doporučuji . ()

• Jackie Chan odmítl roli ve filmu, protože nechtěl hrát zápornou postavu. (Holina)
  • První verze filmu měla stopáž 2 hodiny a 40 minut. (Holina)