Psí vojáci

• Velká Británie Dog Soldiers (více)

Na Skotskou vrchovinu přilétá jednotka seržanta Wellse, aby tu strávila několik dní cvičením. Po cestě objeví tábor a v něm jenom krev a zbraně, ze kterých nikdo nestihl vystřelit. Zároveň tu najdou kapitána Ryana, který jako jediný přežil. Ryanovým pomateným řečem o tom, že měl být jenom jeden, jednotka nevěnuje pozornost do té doby, než uslyší první hrůzostrašné zavytí. Začne zběsilý útěk a po něm nejdelší noc v boji proti tajemnému nepříteli, který si z obyčejných kulek moc nedělá. (Isherwood)

JuniorSrky

Tohle byl jeden z mých prvních hororů, a proto ve mě zanechal zřejmě tak silnou a odstrašující vzpomínku na vlkodlaky. Před rokem jsem Psí vojáky zkouknul opět a musím se přiznat, že na celém filmu nebylo vůbec nic hrůzostrašného. Jedinou příjemnou věcí bylo oživení si dětských let v paměti. [50%] ()

Lukinek.cz

Copre , Copre mam venku střeva :D No, tak je narvem zpátky :D To nepujde , nebudou tam držet. Tahle hláška se prostě nedá zapomenout :) Jinak film je průměrný , az na konec ten je nadprůměrný :) 68% ()

BTNband

Na poměry brakového žánru velice dobré (herci, dialogy, ale jenom v originálním znění). Střih akční scén není ideální, ale vygradované je to celkem pěkně a drží si to příjemné, pozvolné tempo. Tam, kde film exceluje, jsou masky, které mají potřebný „cheessy“ nádech, ale jde z nich respekt. Problém je, že strašně záleží na tom originálním znění u filmu, který je dobrý na to, když se vám o půlnoci nechce spát, tak třeba zkusíte, co dávají v televizi a narazíte na něj. Jako Guilty pleasure dobré. ()

Nikolas__

Čistočisté guilty pleasure. Vizuál dle mého skvělý (vždyť ty vlkodlaci vypadají tak děsivě, tím jak jsou to děsivé, nízkorozpočtové masky), hudba je výborná (jeden z nejlepších hororových soundtracků po roce 2000), a konec je překvapivě emocionální a úžasný. Nejlepší je ale atmosféra která je absolutně top (lesní temná vrchovina je opravdu silné místo pro vlkodlačí horor). Postavy dobré. Místy ale momenty k smíchu, které to kazí (to boxování s vlkodlakem, a hlavně, když běžíte tak se rozhodně při běhu nenabodnete na větev tak, že se ocitnete probodeni v půlce té větve - to je prostě nesmysl). I tak jsou ale Dog Soldiers jen další důvod, proč tak rád sleduju hororové béčka s monstry. Prozatím se nebojím mluvit o nejkvalitnějším vlkodlačím hororu co kdy vzniknul. ()

Gilmur

Anglánům se podařilo natočit pěknou hororovou akci, která si bere na mušku téma nějakou tu dobu už zapomenuté, totiž vlkodlaky. Od začátku filmu se tam pořád něco děje. Jediné co nás může trochu zklamat, je nelogické jednání postav jenom kvůli tomu, aby se tam právě pořád něco dělo! ()

Riker

2 hvězdy, ale jen za to, že jsem se bavil u trapných rádoby hororových scén s vlkodlaky (ti psi snad byli úplně bez pohybu??) a neschopnosti režiséra to ukoučovat do alespoň trochu napínavého hororu. Horor od tohoto díla opravdu nečekejte. ()

salome

Prima film, dala bych víc, ale čekala jsem, když i poslední voják raněn, že taky měl se z něj stát vlkodlak. Ale to jen závěr, jinak super. ()

E.T.Martin

Parta vojáků ve spárech rodiny, která se neumí rozhodnout, zda být raději člověkem nebo vlkem. Jen, když přijde úplněk, tak si s volbou nemusejí dělat starosti. Nemastné, neslané, ale když ležíte s chřipkou v posteli a nechce se vám moc přemýšlet, tak se to dá snést. ()

daleba

Docela zábavná akční jízda s nedokonalými herci a nedokonalými vlkodlaky. V popisu ale myslím chybí ještě "komedie". ()

morwen

Vizuálně nic moc ale přece jenom to stojí za to.Atmosféra filmu(ta klasická hororová kde jsem se chvílemi i lekl) mě hned vtáhla. ()

RomaS

Pro vlkodlačí horory mám slabost. Na jednu stranu se nemůžu dočkat až se na něj podívám a z opačné strany doufám, že nebude tak dobrý abych pak neviděl vlčí oči za každým rohem. Tohle se zastavilo někde uprostřed. Vlkodlačí převleky byly působivě realistické. Nevěřil jsem, že takový film mohl vzniknou v 21. století, zařadil bych jej do osmdesátých let. Bylo to tím, že v celém filmu nebyly použity žádné počítačové efekty. Myslím, že to bylo jen ku prospěchu k vytvoření správné atmosféry. Celek ale táhla ke dnu zbytečná béčkovistost. Za největší slabost považuji katastrofální dialogy a chování postav. Na ostřílenou četu mariňáků se chovali jako retardovaní puberťáci, kterým fakta nedocházeli ani tváří tvář nepříteli. Ještě mi vadila neohrozitelnost vlkodlaků nebo to mohla být výše zmíněná retardace vojáků. Proč za celou dobu střetu nikoho nenapadlo ustřelit obludě kebuli? Když mu vysypu celý zásobník do břicha a s ním to ani nehne (a že jich za celý film bylo pěkné množství) tak další mu vystřílím do prdele? Ach jo. Přesto pro milovníky vlkodlačích hororů doporučuji. ()

MAXIKILLER

Solidní Vlkodlačí nářez. Sice je tam trochu "cítit" menší rozpočet, ale atmosféra spolu s Kevinem Mckiddem to zachraňují, a dávají téhle nízkorozpočtovce nečekaný šmrnc. Neil Marshall ukázal, že má potenciál i na mnohem větší projekty. ()

THErENDy

Mé oblíbené akční "béčko". Plno hlášek a suchého humoru, který na Brity sedí. Doporučím pro chladný podzimní večer kdy jedete s přítelkyní na chatu do lesa. Poctivé *** za humor. Vojákům jsem opravdu fandil, byť bylo jasné, že přežít podle scénáře může pouze jeden. ()