Dead or Alive: Hanzaisha

Hideo Jamamoto

Kódži Endó

Makoto Okada
  • Pitryx

Kakofonie prvních osmi minut byla hrozná. Pak už jen sledujeme sáhodlouhé dialogy, zdlouhavé záběry a čekáme, co se semele. A to skoro až do konce. Ten je pojat akčněji než celý film. Jojima přežívá vše jak superman, ale budiž. Za ten konec bych něco dal, ale to by musel mít snímek o moc kratší stopáž. A navíc si nejsem jist, zda ten závěr byla komedie nebo fantasy. Hluboce podprůměrný film s několika málo dobrými záběry.(23.2.2016)

• VanTom

Nezáživná, rozháraná a pramálo akční jakuzácká gangsterka, jejíž leitmotiv se zdlouhavě vyklubal z osobní konfrontace zarputilého poldy a bezskrupulózního kriminálníka, trochu ve stylu Nelítostného souboje (což hodně přeceňuju a přeháním). Limit ujeťáren si Miike splnil až v úplném závěru, z poslední scény mi WTF otazník bliká nad hlavou ještě dnes. :-)(7.3.2014)

drsná detektivka s naprosto dokonalým úvodem, kdy jsou za zvuku desetiminutového sóla na elektrickou kytaru likvidováni hlavní bossové tokijského podsvětí. Až na začátek film plyne pomalým tempem, které je občas zčeřeno nějakou tou ultra brutální scénou (sex se psem, topení v bazénku plném sraček atd.), ale to není u japonců žádná novinka..:) Po dokoukaní mám celkem rozporuplný pocit, zda jsem celou dobu nekoukal na něco jinýho, než jsem si myslel, protože finální duel dává celému filmu nový rozměr - nechte se překvapit, u mě jsou to slabší 4 hvězdičky..(3.9.2008)

To lepší co si na nás Miike přichystal,(-takže stravitelnější).Začátek jak brutální videoklip nějaké řízné rockové kapely,aneb aby bylo po deseti minutách hodinu co řešit, a když se řešení nedaří,tak si alespoň střihnem neskutečný finále.Miike už zas kašle na nějaké rovnoměrné tempo,klišé jsou pro něj osnovou příběhu a krve samozřejmě není nikdy dost.Ten člověk si dělá co chce! Snad mu to vydrží.(nějak si nevzpomínám ,že by měl Miike v nějakým svým filmu sympatickou hlavní postavu,nebo vedlejší,nebo alespoň nějakou sympatickou postavu,-a jestli se náhodou někdo alespoň chvíli nechová jako naprostý hovado,tak z toho vyleze jakože submisivní neštěstí,nebo ovce-většinou na porážku,--co se nám Takashi asi tak snaží zdělit,he?,-radši nedomýšlet)(při posledních vteřinách filmu jsem se nachytal jak si nahlas opakuju magore,magore,magore,-bylo to určeno Miikemu,a na obličeji se mi usadila grimasa ne nepodobná té co vyloudil(a) Divine v Růžových plameňácích, na konci,když sežral(a) psí hovno)(23.7.2009)

Místy úchvatné, místy skutečně Miikovsky šílené, místy ale i nudné. To je totiž také důvod, proč snímku nedám čtyři hvězdičky - protože místy to fakt bylo celkem o ničem, jakkoliv výběr scén, způsob natáčení atp. jsou klasicky Miikovské. Je to škoda, protože začátek a obzvlášt konec jsou špičkové. To snímku ale celkově nepomůže, a já mu tak dám jen *** a 70%.(20.7.2009)