Epizody(14)

Nikolas__

Dvanáctá série už nešlape tak perfektně jako těch pár předchozích. Skvělé epizody tu jsou, a klasicky převažují těch pár slabších, problém je v tom že nápady jsou na mnohem horší úrovni než předtím. Docela mě zklamala epizoda o Kanadě, a hlavně druhá část dvojdílu Pandemie. Na druhou stranu tu bylo i pár důležitých událostí. V úžasném úvodním dílu Cartman dostane AIDS, pár dílů dál se pan Garrison se opět změní na muže, a u závěru sezóny dostaneme pěkný muzikální díl. Naštěstí 5 hvězd dosáhlo dostatek dílů, takže na na takových slabších devět z deseti tahle řada stačí. Většina dílů pořád solidních. ()

• Když děti přepnou televizi, tak v ní běží seriál Griffinovi (od r. 1999). (Duoscop)
  • Celá zápletka se stávkující Kanadou je narážkou na stávku scenáristů z let 2007/2008. Iniciátor stávky Stephen Aboutman (jeho jméno je narážkou na špatnou kanadskou výslovnost anglického slova "about") je předseda Kanadského světového úřadu, neboli WGA. WGA je zároveň akronym pro Writers Guild of America, Sdružení amerických scenáristů. Kanaďané v této epizodě stávkovali kvůli penězům, stejně tak jako scenáristé. Stephen Aboutman požaduje také "peníze z internetu". Scenáristé totiž také stávkovali o podíly z nových médií, včetně internetové distribuce a DVD prodeje. V televizi jen opakují staré díly "Terrance a Phillipa". Skutečná stávka scenáristů postihla televizní programy podobně, neboť natáčení většiny seriálů se pozastavilo a na nové epizody se muselo čekat. (Zdroj: ČSFD)
  • Numa numa tančí na písničku „Dragostea Din Tei“ od O-Zone. (Duoscop)