Poetic Justice

Poetic Justice

Cesta za láskou

Drama / Romantický

USA, 1993, 109 min

Kdesi v džungli velkoměsta Los Angeles žije samotářská kadeřnice Justice ( Janet Jackson ). Nepřízeň osudu, která se projevila ztrátou milované osoby v přestřelce gangů a sebevraždou matky alkoholičky, ji přivedla k psaní poezie. Scénář : John Singleton. Kamera : Peter Lyons Collister. Hudba : Stanley Clarke, James Harris III, Janet Jackson a Terry Lewis.(19.5.2011)

Nejde o žádné umění ani o revoluci v žánru, ale fajnová romantika s překvapivě dobře zahranými party (Janet i 2Pac přehrávají i své profesionální kolegy). Singletonovi nahlížení do černošské společnosti bez příkras jde, hudba odpovídá žánru a míra kýčovitosti není nikterak přehnaná (tudíž je film vhodný i pro cukrovkáře:-). Hlavní devizou filmu je jeho styl, začátek 90. a ozvěny 80. let z něj cítíte na sto honů a tak mu odpustíte pár zbytečných a pár mimózních dialogů, velmi jednoduše načrtlé charaktery a občas až trapné pokusy o ztvárnění slangu... 75ˇ%(26.1.2009)

Tvorcom sa podaril husarsky kusok, ked do tejto romantickej road movie obsadili dve hudobne ikony ako bezpochyby Janet a 2Pac vo svojej dobe boli (2Pac este stale je;).Mozno je to k neuvereniu, ale obidvom sa presvedcivo podarilo zahrat svoje "zamilovane" ulohy.Treba ocenit najma 2Pacov vykon, ked po serii filmov, kde hral tvrdych chlapikov z ulice dokazal zahrat ulohu citliveho mladika.(21.3.2004)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Píseň - "Again"(9.4.2004)

Rapper Tupac a zpvěvačka v Janet Jackson v jednom filmu, byla dost dobrá volba. Ti dva se k sobě náramně hodí. Filmy s Tupacem mi vyloženě sednou, protože jeho herecký výkon mně opravdu vždy upoutá. Navíc tento film se velice liší od ostatních filmu s nim. V Juice a Nad košem hrál jen tvrdé gangstry. Ale jak řekl sám v dokumentu Tupac: Resurrection , že během natačení tohoto filmu se musel zklidnit. Aby také ne, když jde o krásně romantický film, který má sice trochu dramatický konec ale toho happay-endu se dočkáme. A Tupac zde hraje docela klidného poštovního doručovatele, tak opět to zahrál na výbornou. Janet Jackson byla ve filmu velmi krásná a je škoda, že teď už není. Nečekejte žádný gangsta movie ve kterým by od začátku, až do konce hrál hip hop. Čekejte jen romantické drama, které stojí za to!(20.1.2008)

• - Janet Jackson před scénou, kde se líbá s Tupakem Shakurem, požádala Tupaka, aby si udělal test AIDS. (slatkac)

• - Slovo "fuck" ve filmu zazní 175krát, což je 1,60krát za 1 minutu. (Dixxx)

• - Ice Cube odmítl v tomto filmu hrát kvůli jeho averzi na romantické filmy. (slatkac)