Reklama

Reklama

Moon Knight


Hrobka (E04)

(epizoda)

VOD (1)

Marc a Steven putují s Laylou pouští, kde objeví hrobku Amemait, která je však velmi dobře střežena. (Disney+)

Recenze (38)

drackula 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tejto epizóde sa opäť podarilo vzbudiť záujem. "Indiana Jones" pasáž bola natočená skvele a bola príjemným osviežením. Stále mi tam síce chýba zaujímavejšia interakcia medzi Marcom a Steveom, ale záver by mohol znamenať, že sa vzťahu týchto osobností budeme intenzívne venovať. 70% Disney plus ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

4. epizoda seriálu Moon Knight prozatím nejvýrazněji dodává slibované ´´ Klub rváčů potkává Indiana Jonese ´´. Zakončení druhé třetiny Moon Knightova příběhu dodává skvělé dobrodružství v egyptských kulisách, především ovšem pořád hrdinu, který je rozpolcený sám v sobě a čtvrtá epizoda dokazuje, že dost možná více, než si on sám myslel. Již dříve se naznačovalo, že čtvrtá epizoda budou tou zlomovou, kdy se změní celá perspektiva vyprávění a začne se tak trochu vyprávět zcela jiný příběh. A je to prostě fascinující, definitivně se totiž ukáže, že Marvel k tomu všemu přistupuje tak trochu jinak. Režijní dvojice Justin Benson a Aaron Moorhead tuhle cestu do nitra Marca Sceptora/Stephena Granta dokázali prodat skvěle. Prim tu ve finále nehraje tolik ta zásadní egyptská mytologie, která ohrožuje budoucnost světa, ale především vztah Marca Sceptora, Stephena Granta a Layly. Nejde jen o zvláštní romantický trojúhelník, který se zde vyvíjí, ale i nová odhalení z minulosti, která opět dopomáhají k tomu si na vše dělat tak trochu jinou perspektivu. Moon Knight tak po 4 epizodách pořád funguje na principu skládačky, kdy do sebe vše bude muset pořádně zapadnout. Stavění této stavebnice je ovšem nadále fascinující. Lepší cestu k posledním dvěma epizodám si přitom představit nejde. Dá se těžko pochybovat o tom, že to celé skutečně bude tak, jak to prozatím působí, přesto je to fascinující pohled na vyprávění, který ještě více umocňuje samotnou zmatenost hlavního hrdiny. Především i proto, že hlavní hrdina aktuálně vlastně ztělesňuje dvě odlišné postavy, kdy každá z nich je jiná a každá z nich miluje stejnou ženu. A s tímto se pracuje fenomenálně.  Moon Knight přitom dokáže přeskakovat z komedie přes akční dobrodružství s hororovými prvky až k dramatu. Jde o skvělou vyváženost, která je stejně nevyzpytatelná jako titulní hrdina. U Moon Knighta je tak možné se bavit, dojmout se a nebo jen užasle sledovat, jakým směrem se to celé uhýbá. A po posledních 10 minutách je jasné, že čekání na poslední 2 epizody bude docela dlouhé..... ()

Reklama

Sany33 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Príbeh: Layla a Mark majú svoju minulosť ktorá je evidentne problém. Harrrow má všetko potrebné k tomu aby oslobodil Amit. Conchu porušil nariadenia bohov a je uväznený - Moon je teda bez obleku a musí odvrátiť jednu z najväčších hrozieb pre ľudstvo. Prevedenie: Taký "Indiana Jones" z Aliexpressu a ten koniec to bol teda mega hrot. Nekonečné naťahovačky medzi jednotlivými osobnosťami v Moonovom tele mi už tiež celkom lezú na city ale musím povedať, že je z hľadiska pozerateľnosti a popcornovej zábavy ide o jeden z najlepších dielov. 75% ()

LUKICKK 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak, jsou za námi dvě třetiny příběhu a taky ten pocit takový i z toho mám, že už se blížíme do jistého finále. Tento díl byl asi zatím nejlepší ze všech, nebo aspoň nejvíce takový, jak to říct, doopravdy egyptský, bylo to pořádné prozkoumávání hrobky, takový trošku Tomb Raider/Uncharted feeling z toho byl, ale s nádechem Marvelu. Ke konci tady byla pasáž (nejspíš) v Marcově/Stevenově hlavě, která byla celkem zajímavá, ale myslím, že hlavní část z jejich mysli nás čeká v další epizodě, poté se z ní dostanou a půjde se do finále, což bude poslední díl. Musím podotknout, že Ethan Hawke jako Arthur Harrow se mi více a více zamlouvá jako fajn záporák, ideálně udělaný do seriálu. ()

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele

SPOILER Takhle má vypadat správný Tomb Raider/Uncharted ve filmové podobě. A to jsem se po minulé epizodě bál, že nakonec dostanu leda tak Lovce pokladů. Věrohodně, skvěle vypadající hrobky, prastaré hádanky vedoucí k historií (a mytologií) nabitým odhalením, nebezpečné a opravdu děsivé starověké hrozby, morální dilemata, parádní chemie a drama mezi postavami (to postupné budování se vyplatilo), charismatický padouch se zajímavou motivací a nakonec... podivuhodná bizardní cesta do hlubin žoldákovy zmučené duše jako zcela nečekaný a naprosto fantastický bonus. A mám pocit, že příští epizoda bude v nastaveném trendu kvality a originality pokračovat. Hi. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (18)

  • Na hrobce Alexandra Velikého si můžeme všimnout starořeckých znaků. Jejich překlad znamená „Král Alexandr“. (Kubaaa97)
  • Tveret (Antonia Salib) je první postavou z egyptské mytologie, která se objevila v MCU a nikdy se neobjevila, ani nebyla zmíněna v komiksech. (Kubaaa97)
  • Ve scéně, po které se Layla (May Calamawy) a Steven (Oscar Isaac) slanili, vidíme sochy sfing. Steven během této scény říká, že by bylo super, kdyby mu mohly začít klást otázky. Nicméně v egyptské mytologii sfingy žádné hádanky nezadávaly, to se objevilo až v řecké mytologii. (Kubaaa97)

Reklama

Reklama