Reklama

Reklama

Moon Knight


Hrobka (E04)

(epizoda)

Marc a Steven putují s Laylou pouští, kde objeví hrobku Amemait, která je však velmi dobře střežena. (Disney+)

Recenze (32)

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele

SPOILER Takhle má vypadat správný Tomb Raider/Uncharted ve filmové podobě. A to jsem se po minulé epizodě bál, že nakonec dostanu leda tak Lovce pokladů. Věrohodně, skvěle vypadající hrobky, prastaré hádanky vedoucí k historií (a mytologií) nabitým odhalením, nebezpečné a opravdu děsivé starověké hrozby, morální dilemata, parádní chemie a drama mezi postavami (to postupné budování se vyplatilo), charismatický padouch se zajímavou motivací a nakonec... podivuhodná bizardní cesta do hlubin žoldákovy zmučené duše jako zcela nečekaný a naprosto fantastický bonus. A mám pocit, že příští epizoda bude v nastaveném trendu kvality a originality pokračovat. Hi. ()

kenkaku 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Takže zase má prim schíza verze “A” (takže děj bude dle očekávání debilní a infantilní). A když už konečně děj vypadá atraktivně, scénárista dostal nápad: fláknem tam z ničeho nic nějakou tu Egyptskou zombie… je fuk, že nikdo neví, kde se vzala. Hlavně, že je to “in”. A co tahle nějaký ten “mind-fuck”? Šup tam s ním, taky “in”… když už to nedává smysl jako celek, tak proč řešit jednotlivé části. Naprosto trefená recenze je od dr.horrible. ()

Reklama

warrenur 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vykradacka Indi-ho Jonesa akurat bez atmosfery a domyselnych pasciciek, ale naopak, s klasickym klise medzi spojnencami v najnevhodnejsej chvili. X-krat videne, popravde tunajsiemu nadseniu moc nechapem. :) Switch v zavere to myslienkoveho - psychiatrickeho tripu mi uz neprisla ani tak zabavna ako "hrosi hlasok" tamojsej obyvatelky. ()

TomasRichtr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První půlka epizody má skvělý hororový vibe, konec nám zase ukazuje něco stylově úplně odlišného, než co jsme v seriálu zatím viděli. Asi dosud nejlepší epizoda. Maximálně bych vytknul, jak se na chvíli děj zasekl kolem těch keců, jestli Marc zabil Layle otce nebo ne... To pardon nedává moc smysl řešit, když vám jde o kejhák. Jinak ale super díl. ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

4. epizoda seriálu Moon Knight prozatím nejvýrazněji dodává slibované ´´ Klub rváčů potkává Indiana Jonese ´´. Zakončení druhé třetiny Moon Knightova příběhu dodává skvělé dobrodružství v egyptských kulisách, především ovšem pořád hrdinu, který je rozpolcený sám v sobě a čtvrtá epizoda dokazuje, že dost možná více, než si on sám myslel. Již dříve se naznačovalo, že čtvrtá epizoda budou tou zlomovou, kdy se změní celá perspektiva vyprávění a začne se tak trochu vyprávět zcela jiný příběh. A je to prostě fascinující, definitivně se totiž ukáže, že Marvel k tomu všemu přistupuje tak trochu jinak. Režijní dvojice Justin Benson a Aaron Moorhead tuhle cestu do nitra Marca Sceptora/Stephena Granta dokázali prodat skvěle. Prim tu ve finále nehraje tolik ta zásadní egyptská mytologie, která ohrožuje budoucnost světa, ale především vztah Marca Sceptora, Stephena Granta a Layly. Nejde jen o zvláštní romantický trojúhelník, který se zde vyvíjí, ale i nová odhalení z minulosti, která opět dopomáhají k tomu si na vše dělat tak trochu jinou perspektivu. Moon Knight tak po 4 epizodách pořád funguje na principu skládačky, kdy do sebe vše bude muset pořádně zapadnout. Stavění této stavebnice je ovšem nadále fascinující. Lepší cestu k posledním dvěma epizodám si přitom představit nejde. Dá se těžko pochybovat o tom, že to celé skutečně bude tak, jak to prozatím působí, přesto je to fascinující pohled na vyprávění, který ještě více umocňuje samotnou zmatenost hlavního hrdiny. Především i proto, že hlavní hrdina aktuálně vlastně ztělesňuje dvě odlišné postavy, kdy každá z nich je jiná a každá z nich miluje stejnou ženu. A s tímto se pracuje fenomenálně.  Moon Knight přitom dokáže přeskakovat z komedie přes akční dobrodružství s hororovými prvky až k dramatu. Jde o skvělou vyváženost, která je stejně nevyzpytatelná jako titulní hrdina. U Moon Knighta je tak možné se bavit, dojmout se a nebo jen užasle sledovat, jakým směrem se to celé uhýbá. A po posledních 10 minutách je jasné, že čekání na poslední 2 epizody bude docela dlouhé..... ()

Galerie (11)

Zajímavosti (18)

  • V ústavu si můžeme všimnout na Laylině (May Calamawy) prstu náplasti s rudě vyobrazeným skarabeem. Jedná se o odkaz na postavu Scarlet Scarab, kterou v komiksech byli Abdul Faoul a jeho syn Mehemet. (Kubaaa97)

Reklama

Reklama