VOD (1)

Marc a Steven putují s Laylou pouští, kde objeví hrobku Amemait, která je však velmi dobře střežena. (Disney+)

kenkaku

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Takže zase má prim schíza verze “A” (takže děj bude dle očekávání debilní a infantilní). A když už konečně děj vypadá atraktivně, scénárista dostal nápad: fláknem tam z ničeho nic nějakou tu Egyptskou zombie… je fuk, že nikdo neví, kde se vzala. Hlavně, že je to “in”. A co tahle nějaký ten “mind-fuck”? Šup tam s ním, taky “in”… když už to nedává smysl jako celek, tak proč řešit jednotlivé části. Naprosto trefená recenze je od dr.horrible. ()

hrumsrt

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Okey, tak takhle má vypadat závěr před vstupem do finální části seriálu! Vše, co jsme doposud viděli, je rázem zahaleno velkým otazníkem, jak moc je to pro nás nakonec relevantní... Nejprve styl hodný Indiana Jonese, když pak se to zvrtne k něco na styl Klubu rváčů. Jakože jestli tohle není vrchol seriálu, tak budu extrémně překvapen. Tentokrát už se to bude těžko překonávat, ale vypadá to, že celý projekt má konečně smysl. Poprvé se nemůžu dočkat, co nám přinese epizoda za týden! Celá linka už drží ten adventure nádech, jaký to slibovalo. A ano, tohle chci vidět! Vidíte, že jsme schopní projít celou epizodu, aniž bychom viděli našeho obvázaného hrdinu... ()

TomasRichtr

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První půlka epizody má skvělý hororový vibe, konec nám zase ukazuje něco stylově úplně odlišného, než co jsme v seriálu zatím viděli. Asi dosud nejlepší epizoda. Maximálně bych vytknul, jak se na chvíli děj zasekl kolem těch keců, jestli Marc zabil Layle otce nebo ne... To pardon nedává moc smysl řešit, když vám jde o kejhák. Jinak ale super díl. ()

tomik99

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

No, tak tohle už byl vyloženě průser, který mě vážně, ale vážně nebral. Seriál se snaží být dobrodružný, další Indiana Jones či Nathan Drake. Ale otevírat bezmyslně hrobky, když k tomu nemáte nějaký dobrý příběh, mně zkrátka nebaví. Prvních třicet minut je fakt velké utrpení. Závěr dává naději na lepší zápletku pro další díly, tentokrát ale musím sáhnout po velice ostudném hodnocení. Možná ode mně žádný Marvel seriál či film tak málo ještě nedostal. ()

filmfanouch

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

4. epizoda seriálu Moon Knight prozatím nejvýrazněji dodává slibované ´´ Klub rváčů potkává Indiana Jonese ´´. Zakončení druhé třetiny Moon Knightova příběhu dodává skvělé dobrodružství v egyptských kulisách, především ovšem pořád hrdinu, který je rozpolcený sám v sobě a čtvrtá epizoda dokazuje, že dost možná více, než si on sám myslel. Již dříve se naznačovalo, že čtvrtá epizoda budou tou zlomovou, kdy se změní celá perspektiva vyprávění a začne se tak trochu vyprávět zcela jiný příběh. A je to prostě fascinující, definitivně se totiž ukáže, že Marvel k tomu všemu přistupuje tak trochu jinak. Režijní dvojice Justin Benson a Aaron Moorhead tuhle cestu do nitra Marca Sceptora/Stephena Granta dokázali prodat skvěle. Prim tu ve finále nehraje tolik ta zásadní egyptská mytologie, která ohrožuje budoucnost světa, ale především vztah Marca Sceptora, Stephena Granta a Layly. Nejde jen o zvláštní romantický trojúhelník, který se zde vyvíjí, ale i nová odhalení z minulosti, která opět dopomáhají k tomu si na vše dělat tak trochu jinou perspektivu. Moon Knight tak po 4 epizodách pořád funguje na principu skládačky, kdy do sebe vše bude muset pořádně zapadnout. Stavění této stavebnice je ovšem nadále fascinující. Lepší cestu k posledním dvěma epizodám si přitom představit nejde. Dá se těžko pochybovat o tom, že to celé skutečně bude tak, jak to prozatím působí, přesto je to fascinující pohled na vyprávění, který ještě více umocňuje samotnou zmatenost hlavního hrdiny. Především i proto, že hlavní hrdina aktuálně vlastně ztělesňuje dvě odlišné postavy, kdy každá z nich je jiná a každá z nich miluje stejnou ženu. A s tímto se pracuje fenomenálně.  Moon Knight přitom dokáže přeskakovat z komedie přes akční dobrodružství s hororovými prvky až k dramatu. Jde o skvělou vyváženost, která je stejně nevyzpytatelná jako titulní hrdina. U Moon Knighta je tak možné se bavit, dojmout se a nebo jen užasle sledovat, jakým směrem se to celé uhýbá. A po posledních 10 minutách je jasné, že čekání na poslední 2 epizody bude docela dlouhé..... ()

• Ve scéně, po které se Layla (May Calamawy) a Steven (Oscar Isaac) slanili, vidíme sochy sfing. Steven během této scény říká, že by bylo super, kdyby mu mohly začít klást otázky. Nicméně v egyptské mytologii sfingy žádné hádanky nezadávaly, to se objevilo až v řecké mytologii. (Kubaaa97)
  • V této epizodě nás mohou zaujmout Layliny (May Calamawy) náušnice. Jedna z částí je chopeš neboli staroegyptský meč s dvoubřitou srpovitou čepelí, který sloužil výhradně k sekání. Ačkoliv je tento meč velice podobný srpu, tak jeho ostří se nenachází na vnitřní straně, ale na vnější. Druhou částí je had, který symbolizuje ochrannou bohyni Vadžet. (Kubaaa97)
  • Když Steven (Oscar Isaac) a Layla (May Calamawy) prohledávají okolí Amemaitiny hrobky, můžeme si všimnout zkrvaveného předmětu na zemi. Jedná se o předmět, kterým starověcí Egypťané vytahovali mozek z těla, jež mělo být mumifikováno. (Kubaaa97)