Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jestli se ten teriér skutečně jmenoval Bobík, to nám už dnes nikdo neřekne. V každém případě se stal slavným jako představitel titulní role v komedii Vladimíra Slavínského, jejíž děj se točí právě okolo záhadného zmizení tohoto milého pejska, které se stane záminkou nejen k rozsáhlé pátrací akci, ale i k malému milostnému příběhu. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (41)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Povídali, že se ztratil tento ... Bobík. To je kolosálně komické, že?" Hledání pyramidálně pitomého psiska, jak ztraceného foxteriéra vtipně označil báječný pan Ríša, mě kdysi hodně bavilo. Jenže tehdejší Film pro pamětníky reprízoval toto pátrání, zmatenou tetičku, falešného Bobíka a nějaké ty trapásky tak často, že to pro mne po čase celkem ztratilo kouzlo. ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Jak bych označil tuto ztřeštěnou "crazy" komedii o honbě za ztraceným foxteriérem, mimochodem poslední protektorátní film Vladimíra Slavínského..Její ozdobou pro mě byli skutečně jen samotné herecké výkony (které tu převyšovali samotný děj) a to jak vyloženě slavných a v té době už poměrně slovutných jmen jako Baldová, Marvan, Futurista nebo Kreuzmann, tak i těch mladších, třeba zrovna začínajících herců, jako byli Frýbortová, Smejkalová, Beneš, Homola nebo Rudolf Hrušinský, zde ve zcela netypické, ale jinak skvělé figurce připitomělého "klacka", který se zde uchází, stejně tak jako kreslíř Ludvík Zoubek (Svatopluk Beneš) o ruku Marcely (Jarmila Smejkalová). "NEJ" scény tak určitě všechny ty ve kterých se mihl Jára Kohout, zde jako zloděj psů Vendelín Šiška s Podolí, a nebo pak ta se zahradníkem Havrdou (potrhlý Ferenc Futurista) a Matyášem Čtvrtkem (Jaroslav Marvan), kdy ho Futurista kropí svou zahradní hadicí, a kdy Marvanovi v té chvíli nezbývá nic jiného než se dát na ústup.Grimasy Futuristy jsou nezapomenutelné, stejně tak jako Marvanovo nadávaní, poskakování a vyhrožování za plotem honosné vily..Film který neurazí, ale také nijak vyloženě nenadchne, lepší průměr. ()

Reklama

790511 

všechny recenze uživatele

Několik dobrých gagů, u kterých jsem se i spontánně zasmál, což je na skoro 70 let starý film slušný výkon. Nicméně zápletka je na můj vkus moc roztahaná. Nikdy jsem tak nějak neměl rád filmy plné nekonečných omylů. Nicméně jako odpolední víkendová zábava je film stále vynikající. Za války se opravdu točily jedny z nejlepších komedií. ()

Marthos 

všechny recenze uživatele

Významný český novinář a žurnalista Vladimír Peroutka (1902 – 1956), jedna z nejvýraznějších tváří populárního zábavného časopisu Ahoj na neděli, uvízl také krátce v lákavých osidlech filmové scénáristiky. Po úspěšném entrée, kterým byla Fričova crazy komedie Eva tropí hlouposti z konce třicátých let, se takřka na sklonku protektorátního temna Peroutka seznámil také s režisérem Slavínským, který v poněkud zakřiknutém redaktorovi odhalil talentovaného humoristu. Slovo dalo slovo a během letních prázdnin se v barrandovských ateliérech a také v honosné vilové čtvrti na pražské Ořechovce začala natáčet situační veselohra plná důmyslných záměn, které mají na svědomí hrubosrstí foxteriéři, podobní si jako vejce vejci. Možná, že to byla pouhá náhoda, přesto tento nenápadný čapkovský motiv ještě dnes vzbuzuje potutelný úsměv a naznačuje leccos ze skrytých asociací směřujících k nesmrtelné Dášeňce. Slavínský, který se přes veškerá očekávání nakonec umně zbavil svých předchozích stigmat, nezaváhal ani tentokrát s výběrem členů hereckého obsazení, v němž se ovšem objevila také celá plejáda nových, mladých tváří v čele se sympatickou Jarmilou Smejkalovou, prudce elegantním Svatoplukem Benešem a Rudolfem Hrušínským, který tu s výrazným nadhledem sehrál poťouchlou karikaturu snobského svůdce. Film, který se v roce svého uvedení prostě nemohl nelíbit divákům hledajících v přítmí biografu alespoň ostrůvek zapomění, si plným právem získal nové generace dávno potom, co válka a její pohůnkové navždy zmizeli v prachu dějin. Vladimír Peroutka a jeho hrubosrstý foxteriér slyšící na jméno Bobík zůstali naštěstí stále přítomní. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Na první pohled strašně jednoduchá, ale zároveň krásná česká komedie, kde jde jen o to najít správného psa. Ne, samozřejmě, že to není tak jednoduché, jak by se na první pohled zdálo. Bobík je malý filuta, ale stejně takoví filutové jsou ostatní postavy. Výborný scénář s neustálými zvraty, a všechno pořád jen okolo jednoho psa. Tohle je prostě klasická paráda. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (8)

  • Filmovanie prebiehalo v Pruhoniciach a Trnovej pri Měcheniciach. (dyfur)
  • Marvanův honorář činil 38.000 korun. (M.B)
  • Jeden "Pražák" priviedol svojho bernardína a žiadal, aby bol zmenený scenár filmu, že je jeho pes veľmi živý, cvičený a že splní každú úlohu. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama