A všichni se smáli

They All Laughed

Komedie / Romantický

USA, 1981, 115 min

„Nechceš si hrát na terase, Harolde?“ Úsměvná romantická komedie o zaměstnancích 1 detektivní kanceláře a jejích předmětech sledování. Ve snímku je kladen velký důraz na hudbu (střídání především country stylu spolu s písněmi Franka Sinatry), která možná nejenom, že dotváří, ale spíše přímo tvoří uvolněnou a příjemnou atmosféru filmu. Co se týče té komediální části, sází se na nešikovnost 1 z postav (což jsou krapet slabší scény, kterých naštěstí není moc), vcelku povedené dialogové výměny, ale hlavně na pohodovost. Ze strany herců jde především o další setkání dvojice Hepburn-Gazzara během 3 let a nutno podotknout, že působí velmi sehraně, ačkoliv Audrey už zde nemá tolik prostoru (z pohledu fanouška nejmenované herečky je to zase jediná možnost vidět před kamerou jejího syna Seana Hepburn Ferrera). Celkově je to tak na slabší 4*. „Prosím…můj manžel mě dal sledovat!“ - „Ano, já vím. Já jsem ten, kdo vás sleduje.“ - „Nevím, co na to říct.“ – „Já taky ne. Proč nezajdeme na oběd a nepopovídáme si o tom?“(24.9.2015)

Rozpočet $8,6milióna(3.4.2010)

Zvláštní romantická komedie do které se sice obtížně pronikalo, ale o to hůře se mi opouštěla. They All Laughed se od šablonovitých lovestory liší skoro ve všem. Zápletka je velice nevýrazná a dlouho mi dělalo problémy rozeznat co je meritem věci. Režisérovo vedení herců je přinejmenším podivné. Vyhrocené recitování replik kdy jedna těsně navazuje na druhou a přímočaré chování postav evokuje drsné noir filmy 40. let, přesto se najdou momenty kdy všichni působí zcela civilně a uvolněně. Celá nálada se jakoby kouzlem změní vždy když se v blízkosti sebe octne zamilovaná dvojice. Pravděpodobně to byl záměr a určitě výborný nápad, i když zpočátku obtížně čitelný. Za zmínku ještě stojí občas až zbytečně hlasitá hudba, začínající a končící uprostřed tónu či slova, nebo ruchy ulice tak výrazné až přehlušují probíhající konverzaci.(16.7.2012)

• - Film je věnovám herečce Dorothy Stratten (Dolores), která byla zavražděna býv. manželem krátce po dokončení filmu. Ve filmu zazní mj. písně Franka Sinatry, Johnnyho Cashe a Louise Armstronga. (šubelinka)

• - Režisér Peter Bogdanovich prohlásil, že z jeho filmů točených na dlouhý záběr, je tenhle jeho oblíbený. (orkadimenza)

• - Film sa dostal len do limitovanej distribúcie. (Raccoon.city)