Krásný film, který se pro mě osobně rozjíždí až v momentě, kdy Vlasta Burian poprvé vstoupí do papírnictví Zity Kabátové. Potom začíná být příběh o dost zajímavější než první půlka. Trochu moralitka, ale příjemná, s možná trochu přehnaným happyendem. Ale vždycky se na Zlaté dno rád kouknu. 80%(6.11.2013)

Uvědoměle moralizující komedie o moudrosti stáří, nutnost chůze na vrchol schod po schodu a dělání živnosti přibližně tak, jak se to dělat má a ne jen bezbřehé vyždímávání lidí za každou cenu, jak je v českém prostředí většinou obvyklé. Cyril Putička (Vlasta Burian), odstavený na druhou kolej svými dětmi, se nevzdává a rozjíždí snad ještě velkolepější vzestup vzhůru v papírnickém obchodě. Nechybí mu tah na branku s vrozeným komfortním servisem pro zákazníky. A nakonec nachází i svoji životní lásku v podobě mladé elegantní vdovy Jarmily Valentové (Zita Kabátová), s níž vytváří takřka ideální pár. Nehodné děti Vilém (Raoul Schránil), Jaroslav (Antonín Streit) a Konstantina (příšerná Věra Ferbasová) naleznou po svém pádu oporu ve svém energickém a úspěšném tatínkovi. Z dalších rolí: kramář Neškudla (Jaroslav Marvan) a bankéř Karviš (Antonín Strnad) se svou ženou (Růžena Šlemrová). Jako celek je to poměrně příjemné pokoukání.(14.8.2011)

Asi na mě de před třicítkou stáří, nebo co, ale nemůžu si pomoct, filmy s Vlastou Burianem jsou prostě skvělé. Tohle je jen další důkaz. Jeho humor je tentokrát laskavý, stejně jako je laskavá postava, kterou hraje. Opět je to hlavně o něm, a to i přesto, že není tak útočný, tak moc výstřední. Hezký film o tom, že lidé mohou být dobří.(9.1.2015)

• MeGab

Odporná moralizační slátanina natočená nejspíš za účelem povznesení pracovní morálky v protektorátu. Ani se nedivím tomu, že „výkony“ některých herců byly otřesně prkenné. Streit, Burian, Ferbasová, Schránil a zejména pak Kabátová pronáší své repliky stylem „mám tu napsáno, že mám říct tuhle větu, tak ji říkám“. Pětkrát fuj!(20.1.2014)

Hodně příjemné oživení toho, co jsem až doposud s Burianem znal. Narozdíl od takzvaných legend typu C.K. polní maršálek, Přednosta stanice a dalších, u nichž mi někdy přijde, že někdo až příliš napínal strunu, aby tam byla sranda za každou cenu, tohle vyznívá podstatně lidštěji a přirozeněji. Díky patetickému konci nebudu tvrdit, že je to i realistické (i když kdoví jak v té době mohly taky vypadat rodinné vztahy), ale na druhou stranu je fajn vidět film, kde ze sebe Burian nedělá jenom klauna.(8.7.2009)

• - Kulisy pro film připravoval architekt Jan Zázvorka, bratr herečky Stelly Zázvorkové. (M.B)

• - Na konci filmu si malou roli zahraje i herečka Jiřina Bohdalová, jako nakupující holčička. (Detektiv-2)

• - Jedná se o poslední film herce Antonína Streita, který se po skončení natáčení věnoval zemědělství. (M.B)