Zubař dr. Matys zaměstnává dva laboranty, bratry Aloise a Benjamina Zoubkovy. Ti slouží také jako příležitostné chůvy, protože u mladého lékaře žije jeho ovdovělý nevlastní otec, lesní správce v. v. Václav Bezdětek, a jeho čtyři malé děti. Bratři by rádi milovaného šéfa oženili, ale vědí, že nejprve musí sehnat novou ženu Bezdětkovi. Všechny muže rozčilují rozhlasové feministické přednášky jakési Marty Kočové, která káže proti mužům, jimž ženy posluhují a ještě jim rodí děti "na zakázku". Ukáže se, že je to atraktivní mladá žena, která se zamiluje do dr. Matyse a změní své názory. Ovdovělá Martina matka se smí podle manželovy závěti provdat až po dceři, protože jinak přijde o dědictví sto tisíc korun. Paní Kočová se zalíbí Bezdětkovi, který by si ji rád vzal... (ČSFD)

VerenaLord

Krásný hodnotný film s výbornými HERCI! Jak krásná dokázala být zábava a přesto nebyla jednoduchá ani průměrná. I když tento snímek řadím mezi slabší z té doby, i tak paráda! ()

rivah

Plno originálních, nikde jinde neviděných komických situací, a ta nečekaná pointa na závěr! Herci se vyřádili, výsledek až geniální. 90% ()

karlee

Příběh je řekněmě průměrný, vlezlou ústřední odrhovačku a poměrně nesympatické postavy Nezvala a Vítové vyvažuje duo Plachta + Pešek, ale hlavně vynikající Baldová a Pištěk, mezi nimi to zde jiskří rozhodně víc, než mezi Nezvalem a Vítovou. U fešné fořtové! ()

IvonaK

Hvězdičku přidávám za to, že zde bylo i jiné love story než jenom mladých. I Zdeňka Baldová se tu konečně dočkala jako starší paní svého prince na bílém koni a vše se netočilo jenom kolem Vítové. ()

Pitryx

Zdařilá komedie, která tak trošku ukazuje skutečnou povah některých žen. Občas se blýskne i slovní humor. K nedělní svačince jako stvořeno. ()

ostravak30

Kdyby film neobsahoval Jindřicha Plachtu a Ladislava Peška, tak bych nešel tak vysoko. A o tom, že to těm dvěma šlape svědčí fakt, že spolu nehráli jen jednou. Jednoznačně celý film táhnou. Kdyby tak tehdejší představitelé tušili, že komunismus přisoudí roli ženy jednoznačný úděl, ovšem po revoluci feministky opět vylezli ze svých děr. ()

Via

Klasické černobílé filmy neztrácejí na kráse... nezapřu - zprvu mě to zaujalo díky profesi hlavních hrdinů, leč posléze jsem se zadívala a vidět Peška hrát i jinak, než v Obušku z pytle ven... krásný film na zpříjemnění sobotního odpoledne :) ()

Thorgerda

Než se Čeněk Šlégl pustil do židovské otázky, zavtipkoval si na účet ženského hnutí. Což o to, věřím, že salónní feminismus si o to do jisté míry říkal.... ale tahle rádobykomedie o pomýlené povrchní dívence, co se z nudy rozhodne bojovat za ženská práva, a kterou až fešný a moudrý zubař vyrve ze spárů jejích zapšklých a hloupých feministických kamarádek a zasadí tam, kam pořádná žena patří, k dětem a plotně.... hmmmm. Velká slabota se skvělým hereckým obsazením. ()