Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dick Van Dyke představuje excentrického vynálezce Cartacuse Pottse. Ten stvoří to nejneuvěřitelnější auto, které se jmenuje Chitty Chitty Bang Bang. Umí nejen jezdit, ale i létat a plavat a zaveze jej, jeho dvě děti a krásnou přítelkyni Truly Scrumtiousovou do kouzelného světa pirátů, hradů a dobrodružství. Skupina se tam utká se spoustou nezapomenutelných postav jako je baron Bomburst z Vulgárie, jeho žena, která nenávidí děti, vesnický výrobce hraček a zlý chytač dětí. Tento nádherný rodinný film je, se svými chytrými písničkami (včetně hlavního hudebního motivu, který byl nominován na Oskara, skvělým obsazením a okouzlujícím příběhem, prostě tak "tutově" líbezný, že si ho nemůžete nechat ujít. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (30)

hous.enka 

všechny recenze uživatele

Rukopis Roalda Dahla je v Chittym zcela zřetelný. Dokonce jsem chvílemi měla pocit,jako by se v záběru mihl pan Wonka (zejména ve scénách z továrny na sladkoati a pak v tom panoptikálním zámku ve Vulgarii). Chitty Chitty Bang Bang je stařičký film, přesto musím říct, že mi tohle muzikální brnkání na struny fantazie přišlo vhod. Škoda té stopáže a místy hluchých nápadů (cukrátka apod.), protože nápady by vystačily na dva filmy, ale tvůrci dva filmy natlačili do jednoho. Škoda. ()

wosho 

všechny recenze uživatele

U Mary Popins jsem se jako maličký klučina nudil a radši jsem zlobil. Ale u příběhu tohodle superveterána jsem se nenudil vůbec. Nevím jak bych tento film (a mnohé jiné filmy mého dětství) ohodnotil, asi bych výrazně ubral. Ale dokud se to tak nestane, bude v mé paměti jako *****podívaná plná humoru a dobrodružství. ()

Reklama

Disk 

všechny recenze uživatele

Tvůrci bondovek si odskočili zfilmovat jinou knihu Iana Fleminga a vyšla jim tato skvělá muzikálová pecka, kterou jsem si jako desetiletý kluk pouštěl na VHSce prakticky pořád. Po dvaceti letech viděno znovu, tentokrát na Blu-rayi. Nezměnilo se vůbec nic. Pořád jde o nesmrtelnou klasiku, která by si zasloužila mnohem větší pozornost, než jaké se jí dostává nyní. A ty písničky - jedna vedle druhé - jsou stále boží. ()

Hopkins 

všechny recenze uživatele

5 Hvězdiček. Rozhodně klasika a těch 5 hvězd za určité scény, které mě rozesmály i teď v dospělosti když sem to po hooodně moc dlouhé době viděl. Je pravdou že prvních 50 minut filmu je nudných a vlastně se tam nic moc takového co by stálo za zmínku nenajde takže prvních 50 minut zíváte a už chcete konec a teprve až když Dick dá dohromady auto a jedou na výlet se to celé rozjede. Rozhodně dvě vedlejší postavičky dvou ulítlých tajných agentů z čehož jeden vypadá pomalu jak nepovedená parodie na chaplinova hitlera :o) Je pravdou že v pohádce hrál i Benny HIll ale tentokrát se mi zdál naprosto nevýrazný , kdybych neznal show Bennyho Hilla asi bych si ani na něj nevzpomněl nebo mi neutkvěl v paměti. A nesmím zapomenout na potrhlého dědečka Pottse, který tomu taky dodává svoje kouzlo. ()

WeeLass 

všechny recenze uživatele

Když se dvěma dětem žijících s otcem a dědečkem nachomýtne do cesty ženská postava, která navíc řídí vysněný auťák, hned si získá jejich oblibu. Tatínek - vynálezce si to ale nenechá líbit a dětí oblíbený starý vrak sbírající prach na zahradě promění v káru s nejedním vylepšením a cesta do fantazie může začít. Byť jsem nebyl unešen tím, že se více než polovina filmu odehrává pouze v hlavách hlavních protagonistů, jako můj první britský muzikál jsem byl více než spokojen. Film je obsazen poměrně neznámými herci, kteří ale odvedli dobrou práci. I Sally Ann Howes, u které jsem měl zpočátku pochyby o jejím pěveckém talentu, která to ale brzy napravila (poněkud cringey) písničkou Lovely Lovely Man. Když začaly děti zpívat ódu na hlavní hrdinku, Truly Scrumptious, bylo to na mě po lyrické stránce trochu příliš. / Mé oblíbené písničky - You Two, Chitty Chitty Bang Bang, Posh!, Chu-Chi Face / První dějství - 80%, druhé dějství - 90% ()

Galerie (69)

Zajímavosti (7)

  • Předlohou filmu byla kniha „Kouzelné autíčko“ od Iana Fleminga, autora knih o Jamesi Bondovi. (Kaufman)

Reklama

Reklama