Reklama

Reklama

Chitty Chitty Bang Bang

  • Velká Británie Chitty Chitty Bang Bang (více)
Trailer

Obsahy(1)

Dick Van Dyke představuje excentrického vynálezce Cartacuse Pottse. Ten stvoří to nejneuvěřitelnější auto, které se jmenuje Chitty Chitty Bang Bang. Umí nejen jezdit, ale i létat a plavat a zaveze jej, jeho dvě děti a krásnou přítelkyni Truly Scrumtiousovou do kouzelného světa pirátů, hradů a dobrodružství. Skupina se tam utká se spoustou nezapomenutelných postav jako je baron Bomburst z Vulgárie, jeho žena, která nenávidí děti, vesnický výrobce hraček a zlý chytač dětí. Tento nádherný rodinný film je, se svými chytrými písničkami (včetně hlavního hudebního motivu, který byl nominován na Oskara, skvělým obsazením a okouzlujícím příběhem, prostě tak "tutově" líbezný, že si ho nemůžete nechat ujít. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (29)

mortak 

všechny recenze uživatele

Předlohu Iana Fleminga jsem nečetl, ale nepochybuji, že se drží při zemi (stejně jako v knihách s Jamesem Bondem), zatímco film je typický muzikálový mišmaš všeho možného pro každého člena rodiny - od sladce zpívajících dětí na pláži, přes milostné vyznání v zámeckém parku, přes erotickou písničku v zámku (i tatínkové si chtějí užít film), až po vrcholné paňácové číslo (opravdu stojí za vidění), a to vše propojeno chytlavou ústřední melodií, pitvořící se dvojicí tajných agentů a chrabrým toymakerem Benny Hillem. Jenže celé je to až příliš mechanické, neživotné a tvořené od marketingového stolu.Ty dvě a půl hodiny barviček, pitvoření a chytlavých jednoduchých písniček rád v budoucnu pustím svým možným dětem, ale pro mě je ten příval sladkostí velmi težce stravitelný. ()

Disk 

všechny recenze uživatele

Tvůrci bondovek si odskočili zfilmovat jinou knihu Iana Fleminga a vyšla jim tato skvělá muzikálová pecka, kterou jsem si jako desetiletý kluk pouštěl na VHSce prakticky pořád. Po dvaceti letech viděno znovu, tentokrát na Blu-rayi. Nezměnilo se vůbec nic. Pořád jde o nesmrtelnou klasiku, která by si zasloužila mnohem větší pozornost, než jaké se jí dostává nyní. A ty písničky - jedna vedle druhé - jsou stále boží. ()

Reklama

hous.enka 

všechny recenze uživatele

Rukopis Roalda Dahla je v Chittym zcela zřetelný. Dokonce jsem chvílemi měla pocit,jako by se v záběru mihl pan Wonka (zejména ve scénách z továrny na sladkoati a pak v tom panoptikálním zámku ve Vulgarii). Chitty Chitty Bang Bang je stařičký film, přesto musím říct, že mi tohle muzikální brnkání na struny fantazie přišlo vhod. Škoda té stopáže a místy hluchých nápadů (cukrátka apod.), protože nápady by vystačily na dva filmy, ale tvůrci dva filmy natlačili do jednoho. Škoda. ()

A.Beech 

všechny recenze uživatele

Keďze sa jedná o adaptáciu od Iana Fleminga tak som si tento film jednoducho musel pozrieť. Desmond Llewelyn (bondovský Q) + práca Richarda Maibauma a Kena Adamsa na filme boli pre mňa ďalším lákadlom, prečo si pozrieť tento film. Jedná sa o pohodovú fantazy komédiu, ktorej hlavné negatívum predstavuje prehnane dlhá (!) minutáž. Ak by bol film skrátený do120 minút, film by pôsobil celkovo určite lepšie. Ale dojem z filmu príjemný, z hudby taktiež. Bodaj by nie keď hlavná pieseň bola nominovaná na Oscara :P ()

vitekpe 

všechny recenze uživatele

Roztomila a naivni, krasna pohadkova podivana, ...v hlavni roli auto pojmenovane Chitty Chitty Bang Bang. Mne se to libilo moc. Uz prvni titulkove sceny z automobilovych zavodu jsou spickove, a mirny "montypython" podton je taky prima (tak jak zde v okolnich komentarich tez nekdo zminuje)... Vyborna je Anna Quayle v postave baronky Bomburst, ktera trpi hruzou z deti. :-) P.S.: je to dve a pul hodiny dlouhe, takze bacha. Natahuji to logicky ty pisnove vystupy. ()

Galerie (65)

Zajímavosti (4)

  • Předlohou filmu byla kniha „Kouzelné autíčko“ od Iana Fleminga, autora knih o Jamesi Bondovi. (Kaufman)

Reklama

Reklama