Chitty Chitty Bang Bang

Chitty Chitty Bang Bang

Rodinný / Komedie / Muzikál / Fantasy

Velká Británie, 1968, 144 min

Určitě musíte vidět, zvlášť zajímáte-li se o muzikál či rodinný film. Je to okázalé, líbivé, místy až podbízivé, děj jednoduchý. Aby si užili i tatínkové, najdete zde i erotickou píseň paní baronky v nedbalkách na stole (pane bože, proč?). Lovec dětí je pro mne až příliš drastickou postavou. Je to kapku dlouhé. Nicméně - stále je na co se dívat. Na dnešní dobu promitivní triky nevadí, Dick Van Dyke prostě umí. Mile mne překvapil Benny Hill jako toymaker. Některé taneční scény jsou fantastické, třeba tanec hraček. Koukatelných filmů pro děti, které je vtáhnou do světa techniky a vynálezů, je jako šafránu. Z dnešního pohledu by asi vadila i paralela Vulgárie - zlé Německo.(1.3.2015)

5 Hvězdiček. Rozhodně klasika a těch 5 hvězd za určité scény, které mě rozesmály i teď v dospělosti když sem to po hooodně moc dlouhé době viděl. Je pravdou že prvních 50 minut filmu je nudných a vlastně se tam nic moc takového co by stálo za zmínku nenajde takže prvních 50 minut zíváte a už chcete konec a teprve až když Dick dá dohromady auto a jedou na výlet se to celé rozjede. Rozhodně dvě vedlejší postavičky dvou ulítlých tajných agentů z čehož jeden vypadá pomalu jak nepovedená parodie na chaplinova hitlera :o) Je pravdou že v pohádce hrál i Benny HIll ale tentokrát se mi zdál naprosto nevýrazný , kdybych neznal show Bennyho Hilla asi bych si ani na něj nevzpomněl nebo mi neutkvěl v paměti. A nesmím zapomenout na potrhlého dědečka Pottse, který tomu taky dodává svoje kouzlo.(8.2.2011)

Tenhle film je naší rodinnou vánoční tradicí /rozumějme povinností/ stejně jako je u 90% české populace Popelka. A ne že by mi to vadilo. Je to dojemný, kouzelný, pohádkový, milý, zábavný + ty písničky, ach ach + fenomenální herecký výkony. Jeden z filmů, u kterýho se poťouchlej úsměv malýho dítěte rozhodně nesnažím potlačit, ani to totiž nejde.(25.12.2012)

Roztomila a naivni, krasna pohadkova podivana, ...v hlavni roli auto pojmenovane Chitty Chitty Bang Bang. Mne se to libilo moc. Uz prvni titulkove sceny z automobilovych zavodu jsou spickove, a mirny "montypython" podton je taky prima (tak jak zde v okolnich komentarich tez nekdo zminuje)... Vyborna je Anna Quayle v postave baronky Bomburst, ktera trpi hruzou z deti. :-) P.S.: je to dve a pul hodiny dlouhe, takze bacha. Natahuji to logicky ty pisnove vystupy.(11.5.2014)

Keďze sa jedná o adaptáciu od Iana Fleminga tak som si tento film jednoducho musel pozrieť. Desmond Llewelyn (bondovský Q) + práca Richarda Maibauma a Kena Adamsa na filme boli pre mňa ďalším lákadlom, prečo si pozrieť tento film. Jedná sa o pohodovú fantazy komédiu, ktorej hlavné negatívum predstavuje prehnane dlhá (!) minutáž. Ak by bol film skrátený do120 minút, film by pôsobil celkovo určite lepšie. Ale dojem z filmu príjemný, z hudby taktiež. Bodaj by nie keď hlavná pieseň bola nominovaná na Oscara :P(5.5.2011)

• - Předlohou filmu byla kniha „Kouzelné autíčko“ od Iana Fleminga, autora knih o Jamesi Bondovi. (Kaufman)