Chitty Chitty Bang Bang

Chitty Chitty Bang Bang

Rodinný / Komedie / Muzikál / Fantasy

Velká Británie, 1968, 144 min

Für mich - 75%, - /hudba - trochu nevýrazné písničky, kromě hlavního hudebního motivu, je to rodinná komedie, ale moc sem se nenasmál/, + /Dick a jeho taneční kreace, dobrý konec, celkové dětské milé vyznění filmečku, jasné rozdělení hodní - zlý/s náznakem národnosti těch zlých/, atmosféra + milý dojem/, hodnocení - roztomilý dětský komediální muzikál s trochu slabším hudebním doprovodem/kromě hlavního soundtracku samozřejmě/, pohádka, která pohladí, ale neuchvátí(16.2.2013)

U Mary Popins jsem se jako maličký klučina nudil a radši jsem zlobil. Ale u příběhu tohodle superveterána jsem se nenudil vůbec. Nevím jak bych tento film (a mnohé jiné filmy mého dětství) ohodnotil, asi bych výrazně ubral. Ale dokud se to tak nestane, bude v mé paměti jako *****podívaná plná humoru a dobrodružství.(15.10.2009)

Roztomila a naivni, krasna pohadkova podivana, ...v hlavni roli auto pojmenovane Chitty Chitty Bang Bang. Mne se to libilo moc. Uz prvni titulkove sceny z automobilovych zavodu jsou spickove, a mirny "montypython" podton je taky prima (tak jak zde v okolnich komentarich tez nekdo zminuje)... Vyborna je Anna Quayle v postave baronky Bomburst, ktera trpi hruzou z deti. :-) P.S.: je to dve a pul hodiny dlouhe, takze bacha. Natahuji to logicky ty pisnove vystupy.(11.5.2014)

Určitě musíte vidět, zvlášť zajímáte-li se o muzikál či rodinný film. Je to okázalé, líbivé, místy až podbízivé, děj jednoduchý. Aby si užili i tatínkové, najdete zde i erotickou píseň paní baronky v nedbalkách na stole (pane bože, proč?). Lovec dětí je pro mne až příliš drastickou postavou. Je to kapku dlouhé. Nicméně - stále je na co se dívat. Na dnešní dobu promitivní triky nevadí, Dick Van Dyke prostě umí. Mile mne překvapil Benny Hill jako toymaker. Některé taneční scény jsou fantastické, třeba tanec hraček. Koukatelných filmů pro děti, které je vtáhnou do světa techniky a vynálezů, je jako šafránu. Z dnešního pohledu by asi vadila i paralela Vulgárie - zlé Německo.(1.3.2015)

Předlohu Iana Fleminga jsem nečetl, ale nepochybuji, že se drží při zemi (stejně jako v knihách s Jamesem Bondem), zatímco film je typický muzikálový mišmaš všeho možného pro každého člena rodiny - od sladce zpívajících dětí na pláži, přes milostné vyznání v zámeckém parku, přes erotickou písničku v zámku (i tatínkové si chtějí užít film), až po vrcholné paňácové číslo (opravdu stojí za vidění), a to vše propojeno chytlavou ústřední melodií, pitvořící se dvojicí tajných agentů a chrabrým toymakerem Benny Hillem. Jenže celé je to až příliš mechanické, neživotné a tvořené od marketingového stolu.Ty dvě a půl hodiny barviček, pitvoření a chytlavých jednoduchých písniček rád v budoucnu pustím svým možným dětem, ale pro mě je ten příval sladkostí velmi težce stravitelný.(9.8.2010)

• - Předlohou filmu byla kniha „Kouzelné autíčko“ od Iana Fleminga, autora knih o Jamesi Bondovi. (Kaufman)