Chitty Chitty Bang Bang

Chitty Chitty Bang Bang

Rodinný / Komedie / Muzikál / Fantasy

Velká Británie, 1968, 144 min

Předlohu Iana Fleminga jsem nečetl, ale nepochybuji, že se drží při zemi (stejně jako v knihách s Jamesem Bondem), zatímco film je typický muzikálový mišmaš všeho možného pro každého člena rodiny - od sladce zpívajících dětí na pláži, přes milostné vyznání v zámeckém parku, přes erotickou písničku v zámku (i tatínkové si chtějí užít film), až po vrcholné paňácové číslo (opravdu stojí za vidění), a to vše propojeno chytlavou ústřední melodií, pitvořící se dvojicí tajných agentů a chrabrým toymakerem Benny Hillem. Jenže celé je to až příliš mechanické, neživotné a tvořené od marketingového stolu.Ty dvě a půl hodiny barviček, pitvoření a chytlavých jednoduchých písniček rád v budoucnu pustím svým možným dětem, ale pro mě je ten příval sladkostí velmi težce stravitelný.(9.8.2010)

U Mary Popins jsem se jako maličký klučina nudil a radši jsem zlobil. Ale u příběhu tohodle superveterána jsem se nenudil vůbec. Nevím jak bych tento film (a mnohé jiné filmy mého dětství) ohodnotil, asi bych výrazně ubral. Ale dokud se to tak nestane, bude v mé paměti jako *****podívaná plná humoru a dobrodružství.(15.10.2009)

Rukopis Roalda Dahla je v Chittym zcela zřetelný. Dokonce jsem chvílemi měla pocit,jako by se v záběru mihl pan Wonka (zejména ve scénách z továrny na sladkoati a pak v tom panoptikálním zámku ve Vulgarii). Chitty Chitty Bang Bang je stařičký film, přesto musím říct, že mi tohle muzikální brnkání na struny fantazie přišlo vhod. Škoda té stopáže a místy hluchých nápadů (cukrátka apod.), protože nápady by vystačily na dva filmy, ale tvůrci dva filmy natlačili do jednoho. Škoda.(25.3.2016)

Roztomila a naivni, krasna pohadkova podivana, ...v hlavni roli auto pojmenovane Chitty Chitty Bang Bang. Mne se to libilo moc. Uz prvni titulkove sceny z automobilovych zavodu jsou spickove, a mirny "montypython" podton je taky prima (tak jak zde v okolnich komentarich tez nekdo zminuje)... Vyborna je Anna Quayle v postave baronky Bomburst, ktera trpi hruzou z deti. :-) P.S.: je to dve a pul hodiny dlouhe, takze bacha. Natahuji to logicky ty pisnove vystupy.(11.5.2014)

Když se dvěma dětem žijících s otcem a dědečkem nachomýtne do cesty ženská postava, která navíc řídí vysněný auťák, hned si získá jejich oblibu. Tatínek - vynálezce si to ale nenechá líbit a dětí oblíbený starý vrak sbírající prach na zahradě promění v káru s nejedním vylepšením a cesta do fantazie může začít. Byť jsem nebyl unešen tím, že se více než polovina filmu odehrává pouze v hlavách hlavních protagonistů, jako můj první britský muzikál jsem byl více než spokojen. Film je obsazen poměrně neznámými herci, kteří ale odvedli dobrou práci. I Sally Ann Howes, u které jsem měl zpočátku pochyby o jejím pěveckém talentu, která to ale brzy napravila (poněkud cringey) písničkou Lovely Lovely Man. Když začaly děti zpívat ódu na hlavní hrdinku, Truly Scrumptious, bylo to na mě po lyrické stránce trochu příliš. / Mé oblíbené písničky - You Two, Chitty Chitty Bang Bang, Posh!, Chu-Chi Face / První dějství - 80%, druhé dějství - 90%(20.11.2019)

• - Předlohou filmu byla kniha „Kouzelné autíčko“ od Iana Fleminga, autora knih o Jamesi Bondovi. (Kaufman)