Na Housatech jsme byli se školou několikrát. Byla to aspoň změna proti válečným filmům. Ale lepší než průměr ten film bohužel nebyl.(9.10.2004)

• dyfur

moja zaujímavosť: Film získal Hlavnú cenu na festivale českých filmov v Košiciach v roku 1980. (dyfur) Premiéru mal film na Filmovom festivale mladých v Trutnově. Film Housata sa považuje za filmový debut Karla Smyczeka. (Predtým natočené filmy boli tkz. "študentské".) -neuznaná zaujímavosť(1.7.2013)

Film pro mě získal nečekaně zábavný rozměr, když se ukázalo, že moje extrémně hovorná starší spolužačka v něm zamlada hrála tiché zakřiknuté děvče... :-))(27.1.2010)

• dobytek

Příběhy ze života nějakejch učnic na interfernátu mě prostě nezajímaly. Bylo to pro mě dost nudný a celej film mi přišel naprosto o ničem a navíc bez konce. Tohle se Smyczkovi moc nepovedlo. Zajímavý na celym filmu je akorát to, že Yvetta Kornová kdysi dávno nevypadala jako chodící reklama na tvrdý drogy.(30.3.2012)

Dobová podoba tvorby na téma učňovství a věku dospívání. SIlná nastupující generace hereček v příhodném věku, kvalitní nástup Smyczkovy tvorby.(29.6.2014)