PORTER44

Příjemná komedie o studentech na lyžařském výcviku kde prožijou spoustu vtipných situací,skvělé herecké obsazení a do dnes nezapomenutelné hlášky. ()

melis

Studenti pražského gymnázia se chystají na povinný lyžařský výcvik. Hlavními hrdiny jsou Viki Cabadaj (Jan Antonín Duchoslav), jeho kamarádi Radek Převrátil (Václav Kopta) a nesmělý Karel Mácha (Michal Suchánek). Nejednu pernou chvilku jim přichystá přísný učitel Karda (Radoslav Brzobohatý), který pro mladické fóry studentů nemá zrovna pochopení. Kultovní hlášku "Teda, ty máš péro, Viki!" zná snad každý. ()

DarthArt

Samozřejmě komedie plná nesmrtelných hlášek (které člověk nahlas opakuje hlavně tak do osmnácti a pak zas po třicítce), ale nakonec mi celý Sněženky stejně končej jako výpověď o sviňáctví, jaký se nejlíp provádí anonymně v davu, kterej všechno zalepí. Známe to všichni, dokud je sranda, ejchuchu juchuchu, objímání kolem ramen, ale jak nastane průser, najednou je v tom ten jeden "blbej slušňák" úplně sám a stádo se tváří, že nic. Čili hořká komedie o tom, co jsme už asi každej někdy zažili... ()

andy60

Viděno již několikrát a vždy tak nějak nostalgicky pobaví. Remasterovaná verze obsahuje zvuk 5.1, bonusy nic moc - pár fotek a dva rozhovory (Smyczek a John). ()

creatides

Opravdu nevím co na tom všichni vidí. Snowboarďáci jsou rozhodně lepší. Neříkám že je to kdovíjak úžasný film ale aspoň se u něj člověk zasměje což se mi tady nějak nepovedlo. Kromě těch pár rádoby vtipných hlášek které se tady v komentářích objevují tento film nic vtipného nenabídne. Po čase se mi z tohoto "kultovního" díla vybaví pouze to že se tam celou dobu řeší jestli mají studenti někde ukrytý alkohol. ()

horskejvlk

Teenagerská komedie za socialismu, moc jsme jich neměli. Kvalitní scénář z pera Radka Johna ukazoval mládež jaká byla, údajně se inspiroval vlastním “lyžákem” když byl na “gymplu”. Tento lyžařský kurz/ třída mi ovšem jako studenti gymnázia nepřipadali, spíš jako učni odborného učiliště, zřejmě jsem ovlivněn Třetím patrem. Viki Cabadaj (Antonín Duchoslav) jako všemi mastmi mazaný manipulátor, což znamenalo že se v subkultuře socialismu bude umět perfektně pohybovat a druhé využívat, to zahrál skvěle, zřejmě hrál sám sebe. Režisér Smyczek byl vždy excelentní na casting, jen z Radkem Brzobohatým mu to nevyšlo, jako pedantský profesor na mě nepůsobil, na to byl příliš chlapská a charismatická postava. Radek Kopta, tomu jedinému jsem toho studenta gymnázia věřil, úsměvné je, že v současnosti hraje usedlé funkcionáře, jaká ironie Radka Převrátila, mladého sečtělého filosofa. Jako jediný měl charakter což jeho spolužáci pochopí na konci filmu, kdy odjel jako hlavní viník co vzal vše na sebe a Viktor Cabadaj jako prozrazený manipulátor kterého všichni spolužáci již odhalili a na jeho “dřepkyns” již nereagují je mravně poražen. ()

SirErLeerdan

Já Vám nevím, asi mám hodně jiný vkus, ale tenhle všemi velebný film mě nechal chladným, jako mraženou zeleninu. Zkusil jsem druhý pokus, pak třetí... Prostě hodina dvacet o lyžařském zájezdu žactva. Totální nuda, nikde nic. Tenhle film je tak nudný, že i ty reklamy, kterých je poslední dobou ve filmech až na blití přišli jako krásná kulturní vsuvka. Nuda od prvních do posledních titulek. A "kultovní" hláška "Výdrž Prťka, výdrž"?  Tak teda haha. Kde nic není a i smrt nebere.  Za mě max. 15% za hezké hory ()

Verbudrak odpad!

Scénář by i ušel, ale bohužel tam hrajou děti, a to tak, že příšerně. Takže bylo utrpení se na to koukat. Ale bavil jsem se aspoň tím, jak film moji spolusledovatelé žrali, jako by to bylo něco kultovního. Dopředu mi hlásili, že prý nejlepší hláška tam je "Viky, ty máš ale péro". No, měl jsem potíž ji vůbec zaznamenat. Tož tak to se mnou bylo. Ti machři na mě asi byli moc velký machři. ()

Korpy22

Starý komediální film se tematikou lyžařského výcviku. Skoro každý zažil lyžák a  proto se dokáže ztotožnit se zážitky věčného boje a zároveň pochopení mezi učiteli. Jedná se o jednu z nejvtipnějších českých komedii, jejichž hlášky zlidověly. ()

DiableBlanc

Upřímně jsem nějak zapomněl, jak nestárnoucí tenhle film je :D možná je to tím, že v mládí jsem nikdy na žádném podobném školním kurzu nebyl a kdybych byl, tak se tam cítím asi jako můj oblíbenec Suchánek alá Karel Mácha :D tzn. takovej ten šprt stojící někde v koutě, který je většině svým spolužákům víceméně spíše pro smích ...nebo je to možná tím, že je to úžasná nostalgie pro romantický večer s vínem a ve dvou ... Každopádně určitě nedávám 100% z nějaké nostalgie ...spíš zkrátka a dobře - mám pocit, že tento film pochopí i mladší diváci, i když hlavní hrdinové nepoužívají Facebooky a tablety a mají trochu starší modely lyží ...jediné nad čím asi zakroutí hlavou je 500,- za ty litry chlastu, co školáci vypili v kotelně ... ()