Bývalý voják, policajt a teenagerka se náhodou potkávají v New Orleans, kde pátrají po původu nebezpečné drogy, díky které lidé nakrátko získávají superschopnosti. (Netflix)

evita_

Ale akože celkom dobre. Mne sa páčil ten nápad, že drogy, superhrdinskosť na určitú dobu atď atď. Prišlo mi to dosť jedinečné, to však ale je spôsobené tým, že som (priznávam) veľa tých superhrdinských filmov nevidela. Nevadí, doženiem. V zásade ide o príjemné pozeranie. Nebudete nadávať, že ste strávili čas pri tomto filme, ale zrejme ani nebudete ďalšie tri dni hovoriť o tom, akú parádnu vec ste mali možnosť vidieť. Asi toľko k tomu. ()

goauld

No co na to říct... Doba je zlá a nemůžeme si vybírat. Budme rádi za každou alespon použitelnou podívanou na sobotní večer. Být to loni, tak bych s hodnocením šel níže. Ano - spousta černošských kydů promíchaných s (opět?? pokolikáté letos) rodinnými hodnotami černých tlam a sádel (kterých je tam poněkud víc než je zdrávo... teda asi není, bo Orleans :-)). Scénář taky zrovna nevybočuje z průměru. Tak tu máme pilulu, která kde se vzala tu se vzala, pokaždé reaguje v těle nositele jinak (proč?? to ví jen scénárista a ten to jen tak nepoví ;-)) Co by za to železný sovětský Ivan dal !!! (pozor - občas je to úsměvné, ikdyž to zajisté autor snímku tak nemyslel). No nic 37. Čin si úspěšně objasnil a hurá zase na stadion !!! (určitě tě tam čekaj :-))) ()

Lalaith22

Filmy od Netflixu začínají mít hodně sestupnou tendenci. Velmi nedotažený film. Některé scény a situace úplně postrádají smysl a děj jde odhadnou na desítky minut dopřede, takže nakonec je to jedna velká nuda. Když už si to vypadá, že by člověk musel použít alespoň náznak přemýšlení proč postava udělala to co udělala, tak mu film vše po lopatě vysvětlí. Film nestojí vůbec za to. Jedna hvězda za námět, který je ale bohužel absolutně nevyužitý. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Na tuto drogu neexistují žádné zákony. Oficiálně neexistují. " Bývalý voják Jamie Foxx, policajt Joseph Gordon-Levitt a teenagerka pátrají v New Orleans po původu nebezpečné drogy, díky které lidé nakrátko získávají superschopnosti. Slušné obsazení a v rámci možností slušná akce ale také trochu hloupější a originality také film příliš neposbíral. Ve výsledku to ale neurazí a rozhodně minimálně jednou na ty necelé dvě hodinky zabaví. - 50%. ()

zuzanicee

Zas budu žehrat na zbytečně dlouhou stopáž. Béčkovej film, kdyby trval 90 minut, tak dobrý. Nenáročná oddechovka. Za hodinku a půl by bylo hotovo a člověk by si odnesl pocit, že to docela šlo. Ale když to trvá bezmála 2 hodiny, tak máte čas si uvědomit, jak velká blbost tenhle film je. ()

MatyRock

Nápad fajn, provedení taky i herci super. Vlastně se divím tak nízkým hodnocením. Nejde o nějak extrémně úchvatný film, ale jde o film, který je podle mě určen pro masové diváky, je na Netflixu a hlavně je doba koronavirové krize. Takže kde se stala chyba? Sám nevím, film jsem si docela užil. 6/10 ()

wollfy

Pokud spolknete tuny politické korektnosti a trapné masírky ve stylu i černej tlustoprd může uspět když si věří, je to vcelku zábavný akčňák alá Segal nebo Van Dame. Zápletka zajímavá droga co z vás udělá Xmena. Nikdo předem neví jakou schopnost získá. Logika zde trpí. Střhy taky. Efekty fajn. Scénář děravej ka punčochy punkové fanynky. Včichni padouši jsou bílí všichni klaďáci jsou černí. Jeden běloh je něco jako poloklaďák a nakonci klaďák. Nikdo se nijak moc neobtěžuje poodhalit kdo je kdo a jaký má motiv nco se cestou vysvětlí něco ne. Všecko dobře dopadne. Proszě pohádka na odreagování. ()

Jirkacek

Snímek Projekt Power z roku 2020 jsme si pro jeden večer vybrali z nabídky společnosti NETFLIX, neboť jsme chtěli vidět nějaký napínavý film s trochou nerealistických scén z budoucnosti. Projekt Power nám přání splnil částečně, jelikož se příběh odehrával prakticky v blízké budoucnosti, která nám připomínala přítomnost, nicméně napínavé to bylo a tak jsme byli spokojeni. Dokonce jsem uvažoval o udělení jedné hvězdičky navíc, než ode mne nakonec film dostal, ale nepředbíhejme a vraťme se k tomu, o čem Projekt Power vlastně byl. Děj se odehrával v americkém New Orleansu, v němž tajemný výrobce nabízel drogovým dealerům zdarma novou pilulku Power, která uživateli dodala na 5 minut super schopnost. Vtip byl v tom, že předem nikdo nevěděl, v jakou bytost se příjemce promění či jakou schopnost užitím drogy získá, takže někdo jen vybuchl, druhý dokázal měnit barvy jako chameleón a další třeba běžel rychleji než super vedle jedoucí rychlík. Drogoví dealeři včetně jednoho jménem Mlok (Colson Baker) tak začalo pilulky prodávat po městě, kde se díky tomu začal šířit chaos a policie měla plno práce. To už jsme se přesunuli v čase o šest týdnů dopředu a Mlokova dospívající sestřenice Robin (Dominique Fishback), která sama drogy Power prodávala, byla při prodeji pilulek přepadena, ale naštěstí jí pomohl její kamarád a policejní důstojník NOPD Frank Shaver (Joseph Gordon-Levitt) v jedné osobě, jeden z jejích pravidelných kupců. Pak se na scéně objevila hlavní postava filmu jménem Art (Jamie Foxx), což byl muž, jenž hledal svou dceru Tracy (Kyanna Simone Simpson). Tu unesl distributor "Biggie" (Rodrigo Santoro), jeden z hlavních tvůrců drogy. Art vyhledal Mloka, který zemřel díky předávkování při vzájemném souboji a následně se mu povedlo najít Robin, s níž se posléze pustil do hledání své dcery Tracy. Mezitím Frank překazil bankovní loupež díky tomu, že sám použil Power a stal se neprůstřelným. Následovala přestřelka mezi několika muži z drogového kartelu a Artem, po němž byl náš halvní hrdina zatčen Frankem. Jenže vzápětí se ukázalo, že drogoví dealeři měli pod palcem i policii a tak hrozilo, že oba muže někdo zabije ještě předtím, než Frank doveze Arta na policejní stanici. Proto se oba společně s Robin vkradli na velkou loď, na které sídlilo celé představenstvo výrobců drogy Power a kde se nacházela i dcera Tracy. Tam se také odehrála závěrečná scéna o délce několika minut, která děj ukončila, ale moc jsme se toho nedozvěděli. Hlavně tedy o Tracy, která drogu vynalezla, ale nebylo uspokojivě vysvětleno jak a proč. Film se spíše soustředil na akční scény, což mi nijak nevadilo a vždy jsem se hlavně těšil, v jaké monstrum se člověk po požití pilulky změní. Často byla tato proměna opravdu bizarní. Jenže mi chyběly informace o původu drogy, o schopnostech Tracy a proč zázračnýma rukama nevyléčila maminku Robin, pro kterou sháněla peníze, aby mohla jít na operaci. Možná tvůrci filmu mohli více rozvinout ony přeměny, ale jinak jsem se u obrazovky nenudil, čemuž odpovídá i moje pozitivní hodnocení. Suma sumárum, snímek Projekt Power ode mne získal tři pilulkové hvězdy ***. () (méně) (více)