VOD (1)

Bývalý voják, policajt a teenagerka se náhodou potkávají v New Orleans, kde pátrají po původu nebezpečné drogy, díky které lidé nakrátko získávají superschopnosti. (Netflix)

Trailer

Doldus

Opravdu to mohlo být slušné akční béčko situované v uhrančivém městě New Orleans, s originálním nápadem, drsnými characktery a super hudbou (New Orleans k tomu vybízí). Co z toho všechno nakonec za něco stojí je právě fyzické prostředí New Orleans, které je, hlavně vlivem parádní práce se světlem, správně atmosférické. Vše ostatní jede tak na půl plynu. Je to vskutku škoda, když uvážíme herecké hvězdy jako Foxxe a Gordon-Levitta a docela slušný rozpočet. Akce? Je tu, ale je v podstatě vždy nezvládnutá (pokus o ozvláštnění skrz delší záběry s pevnou perspektivou žalostně nevyšly, když je h**no vidět). Základní koncept sice nevybízí k něčemu světobornému z hlediska logiky a vážnějších témat, ale přeci jen se tu mělo přitlačit na kontextu. Postavy jsou spořivě zahrané a šablonovité, ("fight-fire-with-fire" Levitt a Foxx ála "Taken" taťka) až na nováčka v podobě Dominique Fishback, která měla potenciál na nějaký ten vývoj či osobní dilema, i když ten řečený vývoj byl někdy nelogický a až moc uspěchaný (ještě více než u béček). Váhal jsem nad třemi hvězdami, hlavně kvůli mnohdy efektnímu vizuálnímu provedení (v hlavě mi utkvěla scéna s hořícím borcem), ale co mě však nadobro utvrdilo v hodnocení, je mizerný střih. Nejen, že je chaotický, ale někdy i doopravdy silně brání koherenci díla. ()

Enšpígl

Ten film se tváří jak kdyby napočítal do nekonečna, ale přitom je nudnej jak Husákovi projevy. Jako jooo dvě tři akční scéna jsou mazlíci, když teda nepočítám naprosto trapný zpomalovačky, opakovanou potřebu tvůrců ukázat jak pilule učinkuje v organismu, jako ke konci mě už to vysloveně sralo a bylo mě úplně šumák kdo tam zdechne. ()

Streeper

Jsem mile překvapená, jak moc se mi to líbilo. Za prvné herecky je to skvěle zahrané a úžasný výber hlavních představitelů, kterým to společně šlape jak hodinky. Příběh je zajímavý, originální a napínavý. Krásně rozvržený děj. S přítelem se na hodnocení vůbec neshodneme, on to hodnotí jako blbost, já jako dobře povedené akční sci-fi. Rozhodně je to lepší než Bright s Willem Smithem. ()

Davies182

Měl jsem pocit, že se znovu dívám na jedenáct let starý Push s Captainem Amerikou, až na to, že tenkrát jsem se bavil o level víc. Pár režijních fines a jedna, dvě nápadité akční scény bohužel nedokáží zamaskovat prázdný film se zápletkou, která by se dala vměstnat do televizního pilotu. I triky jsou docela slušné, jenže na druhé straně jsou tu permanentně nezajímavé a nudné kulisy převážně nočního New Orleans, a celkově prostě Project Power zapadá do škatulky generického akčního béčka na jedno brdo, na které si za týden ani nevzpomenu. 5/10 [Netflix] ()

Nevka

Project Power ani zdaleka nevyužívá svého plného potenciálu. Postupně se zvrhne ve zkratkovitou podívanou, jejímž nejslabším článkem je samozřejmě scénář. Protože dobrý nápad samozřejmě nestačí... I tak však dokáže slušně zabavit akčními scénami a jednotlivými mutacemi, které droga "Power" přináší. A právě ona míra "koukatelné" akce je tím, co z toho dělá mnohem lépe stravitelný film než jakým byla před týdnem Ava. Dvojku nepotřebuji, ale musím říct, že jako jednorázovka to není vůbec tak špatné. ()

• Dominique Fishback hrála středoškolskou Robin ve svých 29 letech. Zároveň v tom roce sama ukončila vysoku školu. (TaNya_)
  • Natáčelo se v New Orleans (Louisiana, USA). (BMW12)