U-Turn

• USA U Turn (více)

Bobby Cooper (Sean Penn) uhání ve svém autě směrem k Las Vegas, aby srovnal hráčský dluh u mafiánů, kteří už ho kvůli prodlení v platbě připravili o dva prsty. Doufá, že pak bude volný jako pták. Porucha na autě ho však zavede do ospalého arizonského městečka s nepatřičným názvem Superior. Zde se ocitne v pasti, protože přijde o všechny peníze a nemá jak si nechat auto opravit. Když se seznámí s krásnou Grace McKennovou (Jennifer Lopezová) a jejím vlivným manželem Jakem (Nick Nolte), cíl uprchnout z města rázem ustoupí základní potřebě přežít. Jake nabídne Bobbymu peníze za vraždu Grace. Ta ho později požádá, aby se zbavil Jakea. Oba mu nabízejí způsob, jak se dostat pryč – když pro ně zabije toho druhého. Jakmile se však Bobby nechá zatáhnout do smrtící hry chtíče, šílenství a peněz, začne jít opravdu o hodně... (HBO GO)

tjorven

Uf, k čemu je dobré řemeslo, když zpracovává mizerný materiál? Škoda šikovných herců, práce, času, a to i mého. Jedna plus jedna pro Boba Thorntona... ()

DooFooS

Dějově chudé, ovšem na samostatné události bohaté vyprávění, kterému jsem nechtěl místy ani věřit tu porci smůly, co na Seana Penna naložilo. Popravdě, umím si představit i lepší dny, než ty jeho. ()

Aazy

Neobjektivních pět hvězdiček podplacených svařákem, skvělou hudbou, zběsilým střihem a atmosférou zapadákova, kam se momentálně se svou ovíněnou hlavou chci alespoň ve svých myšlenkách dostat. Ve fantaziích mi aspoň ustřelené hlava nehrozí. ()

Pilinka

Tak tohle bylo hodně zajímavý...Příběh chlapa prožívajícího den blbec v území připomínající charakterem lidí dvorek Léčebny duševně chorých v Bohnicích. Bizarní lidé v bizarní zemi a mezi nima chlápek co nemá zrovna náladu mezi nima cokoli dělat, natož strávit celý horký letní den. Konec pak jako z Hamleta (na počet mrtvol myslim vyrovnáno)....Přidáme herecký výkon Seana Penna a krásnou, mladičkou Jennifer Lopez a vznikne film, kterému dávám 4* hlavně za originalitu a osobitost podání... ()

Dextwer

Drama tak trochu na jíný způsob. Celá zápletka a průběh filmu mě nepřestávala překvapovat a bavil jsem se v průběhu celého filmu. Co řict o Seanu Pennovi? prostě ten chlapík umí hrát. Doplněný o další kvalitní herce z toho vzníká dobrý film. Zajímavosti: * Městečko Superior v Arizoně doopravdy existuje. Vyskytlo se i ve filmu Boží armáda z roku 1995 * Fotky malé Grace na konci filmu jsou autentické fotky malé Jennifer Lopez * Joaquin Phoenix se na plátně objeví poprvé za doprovodu písně Ring of Fire od Johnnyho Cashe. Tohoto zpěváka si pak za pár let zahrál v biografickém snímku Walk the Line. Moje hodnocení: 75 % ()

route60

Oliver Stone byl je a asi bude vždy filmový provokatér, U-Turne je celkově slabší na jeho pověst ale jedná se i přesto o nadprůměrný thriller, výborný je zejména jak jinak Sean Penn a opravdu krásna Jennifer lopez i když já ji dvakrát nemusím, jsem rád že mám v pořádku své autíčko potkat mě to co Bobbyho tak jsem mrtev dřív než bych se rozhlédl. ()

DonBraso

Znáte to,když si dáte oběd po poledni,ale najednou během půl hodinky,přijde něco,co Vás vtáhne tak leda na záchod?Tak ano,takhle mě vtáhnul film.Další hodinový maraton jak už umí Oliver Stone držet stopáže ze všech režisérů nejvíce a hodil nám tam Bobbyho se skvělým Sean Pennem a tím se smyčka a moje lásky k filmu vytratili.Ano,je to jiný film,který svým stylem je pomalu modlou,že aspoň někdo točí trochu jinak,ale nemůžu se zbavit dojmu,že tohle byla kaše bez nějakýho toho Stoneho šarmu,protože tady to není nadhozeno nějakým citem,ale nutností tam pořád rvát,po x krát kamerový záběry a do toho pološílená hudba aby dostala punc cosi jiného a jelo to hodinu a půl tak stejně,že je to až hanba.Bobby se ocitne v prdeli světa a jde z jednoho fleku na druhý a učaruje ho Grace,jediná femme fatale v zapadákově.Musí dostat 150/200 dolarů a celý film kokotsky pomalu na tom začne stavět,což je silný zrno,si řikám parodie na nějaký filmy,ale ne,prostě stůj co stůj chce auťák,má v tom bouchačku Bobby,neukradne žádný auto jiný,to ne,jde po lajně a střílí do vlastní sítě,jde někoho zabít,ikdyž by to nikdy neudělal,ale on se zaláskoval a potřebuje prachy,ikdyž vlastně proč je potřebuje,když na něj nějaký salám vyšle jednoho floutka,kterýho spacifikuje šerif jenom tak z rána.Takže celý film o hodině byl na hovno a takhle to je pořád,režisér vytrousí do knedlíkova Seane z jeho alter ego,nahodí se záběr na vlasy,na prach,na všechno jiný nedůležitý,aby to bylo jiný hlavně,do toho hudba i mrskne se,když jsou dialogy,ano je to zase trochu jiný,buďme jak Rodriguez,Tarrantino..Ale ty umí s tím pracovat,se skvělými dialogy,který tady jsou nudný.Ten konec byl přeplácený,ale pro mě byla poslední půl hodinka,konečně něčím,že se hnuli ledy a hlavně jak říkal Bobby ,měl vždycky smůlu na ženský,což musim říct,bylo velmi dobře zakončeno a dávalo to smysl.Oliver Stone spíš se zastavil ve Wall Street,protože prachy prachy,jsou a budou,ikdyž Bobby nemá na bus,ale vzápětí telefonuje, to se i napije(reklama na Coca Colu,,tedy pardon Dr.Pepper:D.Takže plus vidim v automechanikovi(Billy Bob Thorton),to byla super partie filmu a nejlepší,Bobby má sakra smůlu na ženský a že mu zůstali díky bohu ty dva prsty:D. ()

The_soloist

Dlouho jsem váhal mezi 4 nebo 5 hvězdami, ale přiklonil jsem se za hudbu Ennia Morriconeho ke 5 hvězdám. Mimochodem výkony Seana Penna, Joaquina Phoenixe mě pořádně zaujaly. ()

VanBradley89

Zhruba před rokem, asi tak. Jsem to po půl hodině vypnul jak moc mě to nebavilo. Ale po dnešním druhém pokusu jsem rád, že jsem se rozhodl tomu dát ještě jednu šanci. Den blbec je oproti dnu Seana Penna taková pohodička. Protože jemu se sere všechno a nestojí ho to jen nervy, ale i prsty a nějakou tu kost. Posere se mu auto v nejšílenějším městě na světě, kde je každý totální magor. A on se chce jen dostat ven. Skvělý herci. Billy Bob byl správný úchyl. Oni všichni tu byli skvělý. Parádní soundtrack. A finále, poslední minuta, když už to vypadá, že by. Je dokonalým plivnutím do tváře. ()

elanista1

Takéto to mám rád, keď si scenárom nemôžeme byť istý až do úplne posledného strihu. Ináč je to ale celkom čudný film, zvláštna hudba strih a zvláštne prostredie nejakého zapadákova. Ale väčšina postáv hrá v deji nejakú rolu a viac-menej všetky sú zaujímavé. Mechanik, TNT, Grace, Šerif, realiťák Jake, a nakoniec aj Sean Penn samotný. Dá sa zasmiať, dá sa prekvapiť zvratmi, a v istých okamihoch sa dá aj zneistieť. ()

vodkasesemte

I cant see no numbers - Thats why its so expensive - No day. No date. As far as I can tell, this aint worth a ducks fart - Lookee here. I got that one for 3,75 and its got every doodad you can ever imagine on it - All that country shit sound the same to me - Do you know Pasty Cline? I wonder she dont put out no more new records - Because shes dead - Oh, gee, thats sad. Dont that make you sad? - I have had time to get over it - Where are you from? - Oz - No, you aint. Oz is from movie! - You are too quick to me - Todle je zatraceně dobrej film - Now Im seeing, but Im not believing - Make time with her - You wanna fight over her? - Cause Im like dynamite and when I go off somebody gets hurts - Fine, I was trying to make time with your girl. And now Im terrified and I have learned my lesson and you can go away - Takže on mu ji ojel místo toho, aby ji zabil - Queen of hot and cold - Little half-breed - Tvl, to jsem teprve v pulce - Hele, prsten - Cant they understand you dont rip up the mother? And you just také everything. Its like the Cracker Jack box - White man is gonna get himself kiled just rubbing shoulders with another - The more you eat, the more you want - Im a little short today - Your lies are old, but you tell them pretty good - You think bad, then bads what you get - Pretty decent philosophy - You sorry son of a bith - There you go sweet-talking me again - I had to pop the lock. You didnt leave me no trunk key. Já se poseru - Ppl afraid are only afraid of what they cant see - I used to be a young smart ass like you. then I got smart with the wrong mans doughter - She was worth every black minute since - Words of wisdom - Thing aint always what they seem. You go to ask yourself is it wort it? When the day comes, the earth makers gonna look right in your fuckin heart. Thyn you better know what you are doing. Are you human being or just some hungry ghost out there? - Musím říct, že nakonec jsem na její straně. měla ráda sex, a co jako? On byl slaboduchej čurák. Po tom všem měl strach, že ho nová láska zastřelí. Kdyby nespanikařil, mohli si spolu užívat - We have been through too much together ()

rln

Všichni jsou už v Mexiku a okolí odkud není cesty zpět. Vzhledem k tomu, že je ve hře i JLo kdy ještě stála za to, není se ani čemu divit. ()

nash

Skutečně velmi nevšední zážitek. Je to sice divnej film, jak sem si tady přečetl, ale možná že to je právě to pozitivní. Skvělá režie Olivera Stonea, kamera, střih, všechno je perfektní. Působivý příběh, plejádá vynikajících herců v čele s Pennem (i Lopezová si svoje uhrává). Pár našláplejch hlášek, např.: "Vy ste tady snad všichni zhulený." - "Já drogy neberu." - "Možná bys měl." No a ten závěr, to je vážně psycho. ()

Sekel

Vynikajici Stoneuv film noir. Sean Penn byl vzdycky dobry herec, ale tahle role mu sedla. Vynikajici casting a vsechny postavy na svem miste. Proc si ale tenhle film budete dlouho pomatovat je ta husta, vlhka, horka atmosfera prichazejiciho pruseru, prochazejici celym filmem. ()

madsenka

Vynikajuci film,i ked velmi tažký na psychiku...Sean Penn-skvelý,Joaquin Phoenix tiež,ale Lopezová mi tam velmi vadila... ()