Pán přílivu

Snímek Pán přílivu, nominovaný na sedm Oscarů, zrežírovala Barbra Streisandová, představitelka hlavní role newyorské psychiatričky Susan Lowensteinové. Ta se snaží pomoci depresemi sužované spisovatelce, která se už poněkolikáté pokusila o sebevraždu. Tuší, že kořeny jejích problémů sahají do dětství, a proto požádá bratra své pacientky, nezaměstnaného trenéra amerického fotbalu z Jižní Karolíny Toma Winga (Nick Nolte), aby jí poskytl vodítko k odhalení jejich rodinné historie. Během zoufalého pokusu zachránit zdravý rozum své sestry i vlastní duši se Tom a Susan vydají na nepříjemnou cestu dlouho potlačovanými vzpomínkami. Cestu, na níž Tom zároveň dodá doktorce Lowensteinové odvahu řešit vztah s jejím násilnickým manželem. Tito dva lidé, pocházející z naprosto odlišných světů, stanou tváří v tvář své bolesti a zjistí o sobě skutečnosti, které jim oběma změní život…a přitom se do sebe zamilují. (Cinemax)

bizon.99

Nick Nolte to zahrál skvěle.A Barbra Streisand to neméně dobře zahrála i zrežírovala. Po 21 letech stále skvělý filmový zážitek.100%. ()

Abigail

Viděno poprvé před 20 lety a podruhé před 20minutami. Názor neměním, krásná hudba, záběry Jihu i New Yorku. Pár okamžiků bych příště radši skočila, ale to bude tím, že na slaďárny moc nejsem - a tady se občas (ale jen zlehýnka) mihnou. Nej scéna: stradivárky "visící" nad NY ulicí! Miluju závěrečný záběr na Charleston Bridge v zapadajícím slunci, utkvěl mi v paměti už před těmi 20 lety. Nádherně podtrhuje monolog Toma Wingo. ()

Lady ButterFly

Velmi silný dramatický příběh, který jsem místy prožívala i fyzicky - sevřený žaludek, tlak na hrudníku a samozřejmě slzy v očích. Nick Nolte, kterého jsem do té doby znala spíš z komedií, mě přesvědčil, že VÁŽNĚ umí! Barbra...Ta mě snad uhranula a donutila mě si ji zamilovat. Je to nesmírně citlivé, místy vtipné, dojemné, depresivní...je to můj oblíbený film. :-) Navíc doplněný o nebeskou hudbu! ()

mizach

Vynikající obsazení, Straisendová i Nolte excelentní. Film působivý i po čtvrtstoletí od svého vzniku. Druhou polovinu jsem si dal dabovanou, Simona Stašová výborná. Děkuji VFIR :-) ()

Daevos

Tak tenhle film me vazne dostal. Trosku smutny, kapanek vtipny, ale neskutecne pusobivy a silny jako noha u prdele. Nick Nolte prekvapil a Barbra je vyborna herecka a reziserka snad odjakziva. "Milujes ji vic?" "Ne, jenom dyl." ()

Belphegor

Taková romanťárna s dávkou dramatu, toho ale mohlo být více. Velice dobře se zde otevírají pocity hlavního hrdiny, které jsou uzavřené hluboko uvnitř a skryté ve vzpomínkách. Postavy jsou vcelku sympatické, ovšem trochu mi chybí příběhová část sestry Toma, která je stěžejní pro jeho pobyt v NY. Její psychologický problém je řešen mimo plátno, což je velká škoda, protože Tomovy vzpomínky dávají velký potenciál k rozuzlení jejího problémů a stanovení diagnózy.  Ovšem na to se snímek nezaměřuje, místo toho se řeší vztah našeho hrdiny s psycholožkou. Film je poměrně dlouhý, ale umím si představit  ještě 20 minut věnované jenon segre hlavního hrdiny. Oceňuji konec a jeho myšlenku, je to solidní film o skrytých pocitech z dětství. ()