To nyc, to bude gut......a nebo že by ne-e?? Tohle je stejně rozporuplný film jako je rozpolcená osobnost případ pro psychologa. Na jednu stranu solidní zpracování, solidní střih a místy vtipné hlášky, skvělý Ivan Trojan, žen na tu druhou občas kýčovité, nevtipné, upávající až nudné. Postavit děj celého příběhu na tak podivně chatrných základech, to je asi stejné jako stavět mrakodrap na pískovišti. Jenže opravdu vystavěli pánové v čele s Davidem Ondříčkem i z toho pískoviště minimálně aspoň bytovku. Děj graduje, což je u komedie oceněníhodné, závěr je taky celkem překvapivý a postava Ondřeje je na svou mírně řečeno lehkomyslnost velmi přesvědčivá. Takže pokud vám stačí obyčejnej turek a nepotpíte si zrovna na exkluzivní vídeňské se šlehačkou v podobě 100% humoru, pak je tohle kafíčko určeno právě pro vás.(14.7.2004)

"Řikám ti, vo kuřata se nestarej. A žádný orly jsi neviděl." Standa s Ondřejem jsou dokonalí kreténi, kteří dělají velmi zábavné věci a já jsem naštvaný na to, že mezi sebe nechali vstoupit další postavy, kterým se jejich úroveň debility nepodařilo udržet. A já jsem jim to tak přál. Já jsem pil normální houbovej čaj, zašíval jsem si ránu jehlou bez nitě, měl jsem znuděný sex se Sandrou a dokonce jsem i počkal, počkal, ale mezitím se mi zjevila na můj vkus velká spousta nezábavné vaty.(30.11.2016)

• Beast

Ohromné zklamání - film jde doslova od desíti k ... nule. Z nadějného filmu se pomalu ale jistě stává věc úrovně NOVY, a vtipů "Kameňáku", "Blbý a blbější" a "Majsnerovské trilogie" - Film bez jakéhokoli děje - slepenec skečů (někdy vtipných, jindy pouze vykradených a stokrát viděných v Samotářích) - Opravdu tento film je důkaz, že dobrý scénář je základ, a bez scénáristy to prostě nejde.(20.9.2003)

Půjdu proti proudu. Mně se tohle líbilo víc než Samotáři. Bylo to správně ujeté, plné černého až anglického humoru. Trochu mne mrzelo opakované nasazení Macháčka. To je taková česká nemoc. Stačí jeden úspěšný film např. s Holubovou a pak ji máme ve všem, včetně reklamy... Tak moc až se na ní nasereme a nechceme ji ani vidět. Chápu, že Ondříček ho má asi jako oblíbence. Mně také sedí už z dob rádia Limonádový Joe, ale člověk nutně musí srovnávat se Samotářema. Závěr byl úlet a Trojan je buď opravdickej šílenec, nebo neskutečnej herec :-). * * * *(22.4.2013)

Vkusně humorný film u kterého jsem se opravdu mlátila smíchy :-D...Neskutečné výkony Macháčka(scéna jak mu dají čaj z houbiček a on pak spadne na Dlouhého ze střechy a běhá jako magor po lese a leze po stromech :-D),Ivan Trojan a jeho Hitler a Vladimír Dlouhý v nezapomenutelné roli televizního moderátora jakéhosi pořadu načapám tě a dokonce se vyslékl uplně do naha.. Prostě svým způsobem nezapomenutelný český film a zaslouží si uznání.(9.4.2012)