Ostrou kritiku vůbec nechápu. Mě tenhle snímek uchvátil. 5ti hvězdičkové hodnocení je možná moc, ale já mu nemám co vytknout, tudíž nemám důvod mu ho nedát. Trojan byl, stejně tak jako ostatní, opravdu vynikající .. nejvíce mě zde ale bavila malá Sára Voříšková, holt ten talent mají v rodině, nádherná.(4.6.2008)

• Tomco

Na Macháčka a Trojana sa pozerá veľmi dobre. Hlavne ten druhý disponuje kvalitami, ktorými by sa nemusel stratiť ani v zahraničí. Hlúpe je však všetko ostatné. Bezduchý scenár, ktorý horko ťažko v úvode zachraňuje čo môže, no postupom času upadá tam, odkiaľ ho nevytiahne už nik. V druhej polovici som na sebe zaregistroval totálnu antipatiu voči tomu, čo mi je servírované. Podobne ako v drvivej väčšine českých filmov: sľubná myšlienka - zbabrané prevedenie.. Aby som nezabudol, páčil sa mi ústredný hudobný motív, inak nič moc. 50%(10.2.2008)

Rozpočet CZK30miliónovTržby Celosvetovo $1,565,667(Česká republika)║ Jeden z mála Českých filmov z poslednej doby čo ma skutočne zaujali nielen po príbehovej stránke, kde nechýbala v skutku výborná nápaditosť a podarený humor ale aj po hereckej kde exceluje vo svojej úloha takého popletu, motáčka Jiří Macháček. /80%/(19.1.2008)

Poněkud překombinované, ale přece jenom je to jeden z nejoriginálnějších českých filmů, které u nás za posledních deset let vznikly. Ivan Trojan opět ukázal, že je to asi nejtalentovanější současný český herec, i když pořád hraje jenom magory a mimika Jiřího Macháčka mě taky nikdy nezklame. Mě film rozhodně pobavil.(18.5.2008)

Ani nevím, čím mě to ve výsledku zaujalo, ale má to skvělý absurdní humor. Vedle Vladimíra Dlouhého a jeho voyerovské reality show Načapám tě! filmu vévodí precizní Trojanova hitlerovská parodie. A výchova Kláry Pollertové - Trojanové v konfrontaci s ďábelskými plány nevinné dcerušky je odzbrojující, stejně jako naordinovaný chladný sex.(30.12.2008)