Poněkud překombinované, ale přece jenom je to jeden z nejoriginálnějších českých filmů, které u nás za posledních deset let vznikly. Ivan Trojan opět ukázal, že je to asi nejtalentovanější současný český herec, i když pořád hraje jenom magory a mimika Jiřího Macháčka mě taky nikdy nezklame. Mě film rozhodně pobavil.(18.5.2008)

• becki_tu

Jak tak pročítám zdejší komentáře tak zjišťuju, že většina uživatelů si z filmu stejně většinou pamatuje jen Trojanův "hitlerovský" výstup a pár slušných gagů typu: "A neměl byste si tam dát nit?". Jinak je to celé vlastně o ničem, scénaristicky prázdné a na můj vkus i poněkud ujeté. K čemu mi pak je, že je to dobře natočené a výborně zahrané, když mě to vlastně nudí. Takže buď jsem něco přehlédl nebo mi něco uniklo a nebo skutečně pan Ondříček ani sám pořádně nevěděl, co vlastně chtěl natočit. Pravda, začátek tak špatný nebyl, ale od okamžiku, kdy Standa poprvé opustil vězení, už to šlo jenom z kopce.(31.8.2008)

Vše začíná kuřatama. O kuřata se nestarej......... Následuje podvod, trest, propuštění a odplata. Počkej, počkej. Jak, počkej, počkej. No, počkej, počkej. Já čekám, čekám. Tak čekej, čekej. Počkejte. Nádherný moment je scéna "vydrž, jdu za tebou" a následná ochutnávka čaje. Co to je za čaj ? Houbový. - Boží - tedy, dobrý ......čaj. CITÁT - Strome ? Kamaráde ? No a pak se to pomalinku rozjede. - V 99 jsem dělal jeden kšeft........ - klapka, akce, hudba....... CITÁT - Přísahám na TUTO svíčku...... Andrea (Kristína Lukešová), Ondra (Marek Taclík), Martina (Isabela Bencová) a Standa (Jiří Macháček) se vydávají pod přísahou, zjistit podrobnosti o majiteli vegetariánské restaurace "Magická zahrada". Proč potřebuje vegetariánská restaurace kuřata ?... a orly ? DIALOG : ONDŘEJ - Přesně za dvacet minut se sejdeme u stolu. STANDA - Já nemám hodinky. ONDŘEJ - Dobře, tak za patnáct........ Povedený, vtipný příběh se spoustou zapamatovatelných hlášek. Obsahuje trochu akce, dobrodružství i dramatu. Hlavně konec je velmi dramatický. Ale mezi tím se dějou ještě jiné věci. Třeba v rodině majitele vegetariánské restaurace Zdeňka Vetchého (Ivan Trojan). DIALOG : SANDRA (Manželka Zdeňka) (Klára Pollertová - Trojanová) - Vždyť je to normální vrah a ty mi řekneš ať jí koupím televizi. PSYCHOLOG (Její bratr) - No. SANDRA - Seš blbej ? PSYCHOLOG - V šuplíku mám ty prášky, pomůžou ti........ Ivan Trojan je v obouch finálních scénkách naprosto přesvědčivej a perfektně to zahrál - tleskám. Já se bavil. CITÁT - Tak zvedněte hlavu a koukejte na tu pitomou televizi.....a udělejte si svůj vlastní názor.......... Příběh má otevřený konec, což dosvědčuje pohlednice z Mexika,. Bude druhá ruka ? V bonusech na DVD jsou vystřižené a nepoužité scény.(27.5.2012)

Film, v němž se setkávají postavy hnusné a odporné (Klára Pollertová) s postavami nesympatickými a tragickými (Marek Taclík) s postavami na druhou stranu velmi sympatickými v jejich prostotě (Jiří Macháček) či "podivnosti" (skvělý Jan Tříska). Indiduální herecké výkony, které stojí za zapamatování (u Matáska a Trojana s tím opravdu nebudete mít problém, i když Matásek toho moc nepředvede:)) ale dostávají na frak dost slabým scénářem. Filmu by daleko víc seděla podoba povídková, protože linie s výchovou dětí úchylnou matkou, konfrontovanou s o něco méně či spíše jinak úchylným psychiatrem je naprosto z jiného světa než linie s asociálním nevyzrálým dementem Taclíkem, přesvědčeným o své výjimečnosti. A pokud jsem to neřekl dostatečně jasně, je výborná. Jedna Ruka Netleská přesto nezmizí v propadlišti dějin, protože jednotlivé myšlenky jsou zkrátka dobré a to, co předvádí Ivan Trojan, je naprosto neskutečné. Tento muž je skutečně hoden takového úkolu - úkolu učinit tuto podivnost zamilovanou do tmavých barev pozoruhodnou, místo toho aby byla označena jen za nedotaženou a jako taková byla zapomenuta. Druzí Samotáři se však ani náhodou nekonají. Schade... 70%(13.9.2008)

Naprostá spokojenost. Krásně ujetý scénář, kupa černého humoru a naprosto precizní herecké výkony. Takhle skvělá kombinace je zárukou té nejvyšší možné kvality. Zejména Jirka Macháček a Ivan Trojan jsou absolutně geniální. Ivan Trojan zahrál Hitlera snad stejně dobře jako Ch. Chaplin ve filmu Diktátor. Film je opravdu nesrovnatelně lepší než debilní Samotáři. Moc toho vytknout nelze. Není to sice ten typ filmu, u kterého by mi neustále praskala bránice, ale děj je naprosto kouzelný a hlavně trošku odlišný od běžné české produkce. Je zde spíše několik perfektních situací, které rozesmějí snad každého. Velmi pěkné 4*.(19.10.2013)