Tohle asi nebyl film o lidech, odcizených "moderním" životním stylem, co? A jéje...tak jinak. Policejní akademie byl film, geniálně slepený z jednotlivých scének. Tady to nefunguje. Některé pasáže byly úžasné, ale hluchých míst bylo moc, moc, moc. Lidi v kině se smáli, jenom když viděli Jirku Macháčka přijít do záběru a jedna šokující nahota a šokující sexuální praktika mi příšly jakési...samoúčelné. Scénář skřípe, skřípe, skřípe a i když Klára Trojanová byla stylová a Vladimír Dlouhý bezvadný, na čtyři hvězdičky to prostě nemá, slušných sedm z deseti možná. Hysterie okolo hlášek mi přišla jakási umělá. Po druhém zhlédnutí ovšem mohu říct, že jsem byl připraven na to, co uvidím a byl jsem spokojenější - 70%.(31.10.2003)

Samotáři byli lepší, byli o hodně lepší, byli o tolik lepší, že nechápu, jak tohle mohl natočit ten samý režisér. Samozřejmě najdeme několik povedených ehm vět, ale těch dialogů, které mi svojí přehnanou trapností, spisovností či čirou debilitou rvaly uši, bylo prostě příliš. Že se postavy chovají postiženě, byl, předpokládám, záměr a s okamžitou platností se v tom přestávám nimrat, protože by ty hvězdičky mohly začít ubývat.(29.3.2011)

• Cival

Obrovské zklamání. Už dlouho jsem se v kině takhle nenudil. Ondříček s Macháčkem napsali absolutně dementní scénář, kterému samozřejmě chybí rozumný příběh, ale i jakákoliv jiná jednotící linie. Vymysleli si jen pár rádoby vtipných gagů a vyšinutých postav, které jsou buď okoukané z jiných filmů, nebo trpí nějakou úchylkou, jejíž zajímavost se "implicitně rovná nule". Ptám se "PROČ". Proč narvat tolik blbostí do jednoho filmu a proč jim nějak nevtisknout řád a smysl? Proč prohospodařit výbornou kameru, slušnou režii a pár dobrých herců (Dlouhý, Taclík) v tak hloupém filmu? Proč se máme znova divát na tupého Macháčka, když už to přestalo být vtipné na konci Samotářů? Proč máme platit v kině za jakousi lacinou scenáristickou exhibici, pro níž nemají autoři zjevně nadání ani schopnosti? Nevím! Ale je mi jasné, žeJedna ruka netleská výborně funguje jako důkaz, že na napsání filmu je potřeba trochu víc, než se jen zhulit, vyvalit na papír pár trapných vtipů, obšlehnout několik starších filmů a vložit do nich nějaké ty samoúčelně efektní scénky a dobrou hudbu....(28.9.2003)

Nevybavuje se mi momentálně mnou oblíbenější česká komedie než Jedna ruka netleská krom nedostižných Pelíšků. Ač filmu bezesporu kraluje "Adolf" Trojan, ostatní mu zdatně sekundují - Zdeňkova cáklá rodinka, skvělý Myšička jako psycholog, Dlouhý s jeho Načapám tě, Tříska jako otec-transvestita, vykulená Andrea a samozřejmě duo Taclík-Macháček á la Blbý a blbější. Celý film navíc prostupuje podivně zrůdná atmosféra, která zážitek z filmu jen umocňuje... "Medvěd je připraven znamená... že medvěd je připraven... na kostýmní zkoušku" 100%(6.4.2011)

Nemůžu si pomoct, ale tenhle film mě dostal. Jednak jsem se neustále dostával do dlouze trvajících křečí smíchu, jednak jsem místy zíral na neuvěřitelnou bizardnost většiny scén. Možná při druhém shlédnutí už budu ve svém hodnocení umírněnější, ale teď to vidím na 4 a 1/2. Herecky se mi líbili naprosto všichni.(29.4.2005)

• - Po pracovných projekciách vypĺňali diváci dotazník, ktorý režisér zostavil podľa vyskúšaných dotazníkov z Hollywoodu. Od Alfreda Hitchcocka aj podľa vlastných predstáv a kvôli reakciám divákov presunul jednu scénu z konca filmu hneď na začiatok. (Raccoon.city)

• - Marek Taclík (Ondřej) scénu, kdy vyskočí z jedoucího auta, chtěl osobně natočit, ale Ondříček mu to zakázal a scénu natočil kaskadér. Režisér navíc po zhlednutí hotového záběru zjsitil, že scéna není efektivní, a proto ji zkusil natočit způsobem, kdy kaskadér skočil do křoví z místa. Tento záběr byl nakonec použit i ve filmu. (Šéfik)

• - David Ondříček je fanouškem Dejvického divadla. V jedna ruka netleská se objevilo hned 7 herců, kteří v tomto divadle buď hostovali (Jiří Macháček, Marek Taclík, Radek Holub), nebo v něm mělo stálé angažmá (Ivan Trojan, Martin Myšička, David Novotný, Lenka Krobotová). (Šéfik)