Ondříček spolu s Macháčkem, Trojanem a dalšími vytvořili jistý druh úspěšného českého filmu, který se mezi diváky stává kultovní. A doufám, že v tom budou pokračovat...Jedna ruka netleská oplývá skvělými scénami, nepříliš vážným dějem a parádní uvolněností, která vás přinutí si z filmu nic nedělat, i když máte raději vážnější témata. Báječně jsem se bavil, jediné, co mi lezlo na nervy, byl příběh dvou naprostých looserů, který mě chvíli deptal, ale zvykl jsem si :-) Macháček rulezzz(3.3.2004)

Byla to dost dobrá crazy komedie.Hláška střídala hlášku,vtipná scénka vtipnou scénku no prostě super.Ale to bylo jenom (ani ne) první polovina filmu.Pak jakoby tvůrcům došli nápady a rázem je to s vtipy a hláškama mnohem chudší.Sice tam jsou ale ne tak hodně.A tak zase o další průměrně povedenou českou komedii,která jenom potvrzuje že českým scénáristům chybí nápady.Alespon že duo Macháček-Taclík funguje dokonale(31.10.2004)

"Klitt, meine liebe, fšecko pude gut." Oslnivý film nejosobitějšího českého režiséra současnosti. Ondříček si pečlivě pohrává s divákovou tendencí předvídat děj podle stokrát obtažených šablon a zavádí ho do slepých uliček, líčí pasti a kličkuje mezi tematy, žánry i paralelními zápletkami. Ale to vše do sebe zapadá jako puzzle. Skoro. Několik dílků (třeba obnažení V. Dlouhého, houbový čaj nebo scéna s pudlíkem) patří do úplně jiné, triviálnější skládačky. Ale čert to vem, jinak je všechno tip top a hodně mě těší zjištění, že český divák je ochoten zajít do kina i na něco sofistikovanějšího než jsou líbivě ušmudlané tragikomedie o čecháčcích. 80 %(15.2.2005)

Jeden z nejkvalitnějších komediálních mainstreamů a opět z dílny Davida Ondříčka. Sami si to napsali a sami si to natočili. Jak chtěli a s kým chtěli. Veškeré situace, které se zde odehrávají, si dovedu hravě představit i v reálném životě. Podobných dementů, jako je Ondřej, je mezi námi bezpočet. I smolařů, také dost neochvějně přesvědčených maminek, ale i skrytých diktátorů, kteří by chtěli ovládat svět pomocí své vize. Bohužel tu nadvládu občas praktikují na lidech, kteří jsou zrovna po ruce. Humor i emoce ve vynikající režii.(13.10.2011)

Musíte vypnout mozek, za odměnu dostanete příjemnou podívanou s tradičně skvělým Trojanem. Ke všem výtkám typu Co to mělo jako být? a Jaký to mělo smysl? atd. bych řekl, že to je prostě crazy komedie, tady se smysl hledat nemá. Jasně, i crazy komedie může mýt smysl, ale taky nemusí a přesto může být dobrá, a to je přesně tento případ.(4.9.2005)