Nevybavuje se mi momentálně mnou oblíbenější česká komedie než Jedna ruka netleská krom nedostižných Pelíšků. Ač filmu bezesporu kraluje "Adolf" Trojan, ostatní mu zdatně sekundují - Zdeňkova cáklá rodinka, skvělý Myšička jako psycholog, Dlouhý s jeho Načapám tě, Tříska jako otec-transvestita, vykulená Andrea a samozřejmě duo Taclík-Macháček á la Blbý a blbější. Celý film navíc prostupuje podivně zrůdná atmosféra, která zážitek z filmu jen umocňuje... "Medvěd je připraven znamená... že medvěd je připraven... na kostýmní zkoušku" 100%(6.4.2011)

Nemůžu si pomoct, ale tenhle film mě dostal. Jednak jsem se neustále dostával do dlouze trvajících křečí smíchu, jednak jsem místy zíral na neuvěřitelnou bizardnost většiny scén. Možná při druhém shlédnutí už budu ve svém hodnocení umírněnější, ale teď to vidím na 4 a 1/2. Herecky se mi líbili naprosto všichni.(29.4.2005)

To nyc, to bude gut......a nebo že by ne-e?? Tohle je stejně rozporuplný film jako je rozpolcená osobnost případ pro psychologa. Na jednu stranu solidní zpracování, solidní střih a místy vtipné hlášky, skvělý Ivan Trojan, žen na tu druhou občas kýčovité, nevtipné, upávající až nudné. Postavit děj celého příběhu na tak podivně chatrných základech, to je asi stejné jako stavět mrakodrap na pískovišti. Jenže opravdu vystavěli pánové v čele s Davidem Ondříčkem i z toho pískoviště minimálně aspoň bytovku. Děj graduje, což je u komedie oceněníhodné, závěr je taky celkem překvapivý a postava Ondřeje je na svou mírně řečeno lehkomyslnost velmi přesvědčivá. Takže pokud vám stačí obyčejnej turek a nepotpíte si zrovna na exkluzivní vídeňské se šlehačkou v podobě 100% humoru, pak je tohle kafíčko určeno právě pro vás.(14.7.2004)

Jeden z nejkvalitnějších komediálních mainstreamů a opět z dílny Davida Ondříčka. Sami si to napsali a sami si to natočili. Jak chtěli a s kým chtěli. Veškeré situace, které se zde odehrávají, si dovedu hravě představit i v reálném životě. Podobných dementů, jako je Ondřej, je mezi námi bezpočet. I smolařů, také dost neochvějně přesvědčených maminek, ale i skrytých diktátorů, kteří by chtěli ovládat svět pomocí své vize. Bohužel tu nadvládu občas praktikují na lidech, kteří jsou zrovna po ruce. Humor i emoce ve vynikající režii.(13.10.2011)

• salahadin

Aneb ani jedna ruka netleská. Sám sebe se ptám, za CO dávám jednu hvězdu...asi za scénu v mrazáku se sekáčkem (jediná, opravdu jediná scéna, kdy jsem se zasmál v celé tupé "travnaté" komedii). Ale v globálu - český novodobý film se skládá z podobných úchylovin a mě zcela, zcela omrzel...kde jsou zlaté časy pana Vláčila a spol. A opěvovaný Adolf Ivana Trojana mi přišel nehorázně trapný. Stejně jako většina postav - chudák Tříska, obě holky, co sbírají mochomůrky a křemílky po lese, Macháček ještě neprocitl z marihuanového opojení ze Samotářů, atd. atd. Chtělo by to komentář režiséra a vysvětlení, co tímto filmem chtěl říci....(31.12.2007)