Není to sice taková bomba, jako Samotáři (srovnání se prostě nelze vyhnout navíc tenhle film se asi kultovním nikdy nestane), ale i tak jde o docela zábavný plný skvělých hlášek ("Já to říkal, že ty ptáci maj ňáký divný zobáky", "To je normální houbovej čaj", nebo scéna, kdy Jirka Macháček čerpá energii ze stromu...).(15.11.2004)

Vše začíná kuřatama. O kuřata se nestarej......... Následuje podvod, trest, propuštění a odplata. Počkej, počkej. Jak, počkej, počkej. No, počkej, počkej. Já čekám, čekám. Tak čekej, čekej. Počkejte. Nádherný moment je scéna "vydrž, jdu za tebou" a následná ochutnávka čaje. Co to je za čaj ? Houbový. - Boží - tedy, dobrý ......čaj. CITÁT - Strome ? Kamaráde ? No a pak se to pomalinku rozjede. - V 99 jsem dělal jeden kšeft........ - klapka, akce, hudba....... CITÁT - Přísahám na TUTO svíčku...... Andrea (Kristína Lukešová), Ondra (Marek Taclík), Martina (Isabela Bencová) a Standa (Jiří Macháček) se vydávají pod přísahou, zjistit podrobnosti o majiteli vegetariánské restaurace "Magická zahrada". Proč potřebuje vegetariánská restaurace kuřata ?... a orly ? DIALOG : ONDŘEJ - Přesně za dvacet minut se sejdeme u stolu. STANDA - Já nemám hodinky. ONDŘEJ - Dobře, tak za patnáct........ Povedený, vtipný příběh se spoustou zapamatovatelných hlášek. Obsahuje trochu akce, dobrodružství i dramatu. Hlavně konec je velmi dramatický. Ale mezi tím se dějou ještě jiné věci. Třeba v rodině majitele vegetariánské restaurace Zdeňka Vetchého (Ivan Trojan). DIALOG : SANDRA (Manželka Zdeňka) (Klára Pollertová - Trojanová) - Vždyť je to normální vrah a ty mi řekneš ať jí koupím televizi. PSYCHOLOG (Její bratr) - No. SANDRA - Seš blbej ? PSYCHOLOG - V šuplíku mám ty prášky, pomůžou ti........ Ivan Trojan je v obouch finálních scénkách naprosto přesvědčivej a perfektně to zahrál - tleskám. Já se bavil. CITÁT - Tak zvedněte hlavu a koukejte na tu pitomou televizi.....a udělejte si svůj vlastní názor.......... Příběh má otevřený konec, což dosvědčuje pohlednice z Mexika,. Bude druhá ruka ? V bonusech na DVD jsou vystřižené a nepoužité scény.(27.5.2012)

Naprostá spokojenost. Krásně ujetý scénář, kupa černého humoru a naprosto precizní herecké výkony. Takhle skvělá kombinace je zárukou té nejvyšší možné kvality. Zejména Jirka Macháček a Ivan Trojan jsou absolutně geniální. Ivan Trojan zahrál Hitlera snad stejně dobře jako Ch. Chaplin ve filmu Diktátor. Film je opravdu nesrovnatelně lepší než debilní Samotáři. Moc toho vytknout nelze. Není to sice ten typ filmu, u kterého by mi neustále praskala bránice, ale děj je naprosto kouzelný a hlavně trošku odlišný od běžné české produkce. Je zde spíše několik perfektních situací, které rozesmějí snad každého. Velmi pěkné 4*.(19.10.2013)

Nemůžu si pomoct, ale tenhle film mě dostal. Jednak jsem se neustále dostával do dlouze trvajících křečí smíchu, jednak jsem místy zíral na neuvěřitelnou bizardnost většiny scén. Možná při druhém shlédnutí už budu ve svém hodnocení umírněnější, ale teď to vidím na 4 a 1/2. Herecky se mi líbili naprosto všichni.(29.4.2005)

Velmi nápaditý a originální film s nezapomenutelnými herci, postavami, scénami a hláškami. Společně se Samotáři se jedná o klenoty tvorby Davida Ondříčka, i jedny z nejlepších českých filmů posledních let. "Abychom se společně odlepili od země, vzhůru k obloze, nesmíme se bát, je třeba obětí a my musíme být připraveni je podstoupit."(1.1.2006)

• - Názov filmu Jedna ruka netleská vychádza z perzského príslovia. V podstate znamená, že by sme si mali pomáhať, pretože jedinec nič nezmôže. (Raccoon.city)

• - Film navštívilo v kinech 508 444 diváků a vydělal 46 236 976 Kč. (Pumiiix)

• - Jiří Macháček (Standa) scény, ve kterých má dlouhé vlasy, odehrál s parukou. Na fotce v občanském průkazu má ale Macháček své vlastní dlouhé vlasy, které v minulosti skutečně nosíval. (Šéfik)