I když vše celkově nepůsobí tak uceleně jako Samotáři, jednotlivé vtípky a epizody jsou doslova geniální, nechybí výtečné herecké výkony a stylová atmosféra. Ke konci filmu malinkdo dochází dech, ale opravdu pouze malinko. Už se těším na třetí spolupráci Ondříček+Trojan+Macháček (snad se jí dočkáme)...(23.9.2003)

Pokud jste srozuměni s tím, že jdete na crazy komedi, nebudete hledat smysluplný příběh, ale půjdete se především bavit, máte velkou šanci, že budete spokojeni. Je samozřejmě otázka, zda se vám vtipné scény budou zdát skutečně vtipné - v mém případě to tvůrcům vyšlo takřka stoprocentně. Bonusem jsou pak výborné herecké výkony - především Ivan Trojan je v určitých chvílích geniální - nevím zda studoval spoustu hodin dokumenty z třetí říše, ale to co ke konci předvede v patřičném nasvícení, mě dohnalo až k slzám.(7.10.2003)

Musíte vypnout mozek, za odměnu dostanete příjemnou podívanou s tradičně skvělým Trojanem. Ke všem výtkám typu Co to mělo jako být? a Jaký to mělo smysl? atd. bych řekl, že to je prostě crazy komedie, tady se smysl hledat nemá. Jasně, i crazy komedie může mýt smysl, ale taky nemusí a přesto může být dobrá, a to je přesně tento případ.(4.9.2005)

• salahadin

Aneb ani jedna ruka netleská. Sám sebe se ptám, za CO dávám jednu hvězdu...asi za scénu v mrazáku se sekáčkem (jediná, opravdu jediná scéna, kdy jsem se zasmál v celé tupé "travnaté" komedii). Ale v globálu - český novodobý film se skládá z podobných úchylovin a mě zcela, zcela omrzel...kde jsou zlaté časy pana Vláčila a spol. A opěvovaný Adolf Ivana Trojana mi přišel nehorázně trapný. Stejně jako většina postav - chudák Tříska, obě holky, co sbírají mochomůrky a křemílky po lese, Macháček ještě neprocitl z marihuanového opojení ze Samotářů, atd. atd. Chtělo by to komentář režiséra a vysvětlení, co tímto filmem chtěl říci....(31.12.2007)

V této komedii se ukázali snad všechny aspekty toho, co nemám rád. Nemám rád trapnost ve filmu, nemám rád herce Ivana Trojana protože mi není sympatický a jeho hraní mu nevěřím a nemám rád ani Jiřího Macháčka. Je mi sympatický a dělá dobrou hudbu, ale ač hraje dobře, není to můj šálek čaje. Možná však tech mnoho negativ zde nyní pomohlo k tomu, že jsem se docela mile bavil a kdyby bylo jiné herecké obsazení, které je mi bližší, asi bych možná i mohl hodnotit víše. I tak ale nadprůměrná česká komedie plná velice zajímavých nápadů.(30.1.2011)

• - Klára Pollertová-Trojanová (Sandra), ktorá stvárnila vo filme manželku Ivana Trojana (Zdeněk), je aj v skutočnosti jeho manželkou. (Raccoon.city)

• - Na roli Ondřeje byl velkým favoritem Pavel Liška díky svým zkušenostem s rolemi idiotů. Na konkurs ale dorazil i v té době ještě nepřilíš známý Marek Taclík a roli překvapivě získal. Ondříček později přiznal, že Taclíkovi k získání role mj. pomohl jeho výraz, kdy se zatvářil, jako by mu uletěly včely, kterým režiséra dokázal opakovaně rozesmát. (Šéfik)

• - Názov filmu Jedna ruka netleská vychádza z perzského príslovia. V podstate znamená, že by sme si mali pomáhať, pretože jedinec nič nezmôže. (Raccoon.city)