Rozpočet CZK30miliónovTržby Celosvetovo $1,565,667(Česká republika)║ Jeden z mála Českých filmov z poslednej doby čo ma skutočne zaujali nielen po príbehovej stránke, kde nechýbala v skutku výborná nápaditosť a podarený humor ale aj po hereckej kde exceluje vo svojej úloha takého popletu, motáčka Jiří Macháček. /80%/(19.1.2008)

• eraserhead666

Ondříček už asi nikdy nenatočí nic tak výborného jako Šeptej. Škoda. Jeho (Ondříčkovou - a vlastně i tohohle filmu - vadou asi je, že jeho postavy jsou hrozně stereotypní (myslím hlavně v universu postav jeho filmů) - všechny jsou něčím nenormální, vybočené, prostě trhlé. Tady to le takřka čítankové. Největší chybou filmu je, že se snaží být srandovní a humorný, za každou cenu. On takový samozřejmě občas tu a tam je a chvílemi jsem se i hlasitě zasmál. Ale jak se jím snaží být a strašně hodně tlačí na pilu, což způsobuje, že je občas místo humoru spíše trapný, tak to dost ubírá na jeho atmosféře. Film je zajímavý hlavně kvůli dvěma věcem - geniální vystihnutí proměny a nakonec spylnutí s fiktivní osobností Ivanem Trojanem, ten jeho proslov patří k tomu nejlepšímu a nejzábavnějšímu v dějinách porevolučního českého filmu a k tomu nejlepšímu, co kdy Trojan ve filmu předvedl (kam se na to hrabe nějaký trapný a zkarikovaný Václav) a Klára Pollertová-Trojanová (dobře, přiznávám, mám pro ni velkou slabost od Vrať se do hrobu), která je ve své roli bezchybná. Zbytek se plácá mezi nudou, klišé, neoriginalitou, tuctovostí, karikaturou, humorem a všedností. I ten Tříska mi tady připadal spíše odpudivý. Jednoduchá, prostá tuctová nevíceúčelová jednohubka pro zasmání na jedno použití (čím víckrát jsem to viděl, tím méně mě to baví a tím horší mi to připadá).(26.4.2012)

"Řikám ti, vo kuřata se nestarej. A žádný orly jsi neviděl." Standa s Ondřejem jsou dokonalí kreténi, kteří dělají velmi zábavné věci a já jsem naštvaný na to, že mezi sebe nechali vstoupit další postavy, kterým se jejich úroveň debility nepodařilo udržet. A já jsem jim to tak přál. Já jsem pil normální houbovej čaj, zašíval jsem si ránu jehlou bez nitě, měl jsem znuděný sex se Sandrou a dokonce jsem i počkal, počkal, ale mezitím se mi zjevila na můj vkus velká spousta nezábavné vaty.(30.11.2016)

Nemůžu si pomoct, ale tenhle film mě dostal. Jednak jsem se neustále dostával do dlouze trvajících křečí smíchu, jednak jsem místy zíral na neuvěřitelnou bizardnost většiny scén. Možná při druhém shlédnutí už budu ve svém hodnocení umírněnější, ale teď to vidím na 4 a 1/2. Herecky se mi líbili naprosto všichni.(29.4.2005)

Ani nevím, čím mě to ve výsledku zaujalo, ale má to skvělý absurdní humor. Vedle Vladimíra Dlouhého a jeho voyerovské reality show Načapám tě! filmu vévodí precizní Trojanova hitlerovská parodie. A výchova Kláry Pollertové - Trojanové v konfrontaci s ďábelskými plány nevinné dcerušky je odzbrojující, stejně jako naordinovaný chladný sex.(30.12.2008)

• - Ve scéně, kdy je do mrazáku zavřen Ondra (Marek Taclík), žádný knoflík na otevírání dveří není. Když se však dveře zabouchnou za Janem (David Matásek), knoflík už tam je. (chleba24)

• - Klára Pollertová-Trojanová (Sandra), ktorá stvárnila vo filme manželku Ivana Trojana (Zdeněk), je aj v skutočnosti jeho manželkou. (Raccoon.city)

• - Toalety restaurace Magická zahrada se ve filmu nacházejí v 2. NP. Sestup do podzemí by tedy musel být přes celé jedno patro. Do sklepa je ale vidět skrz mříže za závěsem vedle toalet (scéna, kdy je v restauraci Ondřej a Standa vyrušen Janem). (gug)