poster

Počkej, až zhasnu (TV film)

Komedie

Česko, 2002, 72 min

 • ivishka
  ****

  Může obsahovat stopy SPOILERů. Příběh o tom, jak Mirek ke štěstí přišel. Dávám 4/5, jelikož film byl na české poměry vkusně vtipný, skvěle zahraný i zrežírovaný. Především musím pochválit Barboru Hrzánovou - ale není žádnou novinkou, že hraje skvěle. Zajímalo by mě, jestli se někdy stalo na erotické lince, že jim tam volal nějaký podobně postižený člověk a chtěl si povídat o něčem jiném, než o neexistujících přednostech telefonistky či jejímu "vyvrcholení".(30.3.2013)

 • Marthos
  ****

  Vynikající televizní film, který by neměl zapadnout. Pelantův scénář nabízí jeden z mála dobře napsaných příběhů o lidech s handicapem a jak Bára Hrzánová, tak (tehdy čtyřiatřicetiletý) Radek Žák, jeden z nejvýraznějších pardubických herců, vytvořili své role s velkým zaujetím. Nedojímavě, lidsky, opravdově. Více takových filmů.(13.4.2019)

 • farmnf
  ***

  Bára Hrzánová, skvělá dcera skvělého tatíka. Ví, že není hezká a s tím pocitem i ztvárňuje svoje role. I tohle je doslova její koncert. Svým uměním se ta holka vlastně stává krásnou. Bohužel námět i scénář této porevoluční magority jsou někde v prdeli. Škoda potom plýtvat talentem. Dovedete si představit, že holka z erotické linky vyhledá dementa s IQ 42 a padoucnicí a potom si s ním chce zašukat? I když je to Bára, taková zaprclá s psíma očima? Já tomu nevěřím.(3.8.2011)

 • Vodnářka
  **

  Není to špatnej film, ale strašně mi vadí všechny ty rádoby uvědomělý filmy, kdy Hrzánová na konci řekne, "No a co, že je psychicky nemocnej, mně je s ním dobře.".. Vždyť realita je úplně jiná a tvářit se, že by bylo fajn, kdyby naše společnost všechny mentálně postižené začala brát jako sobě rovné, je hodně zjednodušený pohled...(25.5.2011)

 • Oskar
  ****

  Výborný scénář Ivo Pelanta, ale výsledek není až tak jednoznačně podařený. Nicméně Barbora Hrzánová je tady naprosto dokonalá (už dlouho nedostala takhle zajímavou, zábavnou postavu a myslím, že si to tady plně vynahradila). Radek Žák průměrný. Místy jsem mu vůbec nevěřil. Milena Dvorská jako vždy přesná.(2.5.2003)