poster

Samota (TV film)

Drama

Česko, 2001, 77 min

 • Aky
  *****

  To je prostě nádhera. Člověku až připadá divné, jak se takové krása může urodit v České televizi. Samozřejmě, že počátek úspěchu je založen už literární předlohou, ale scénář nic nepokazil - naopak, režie je zvládnutá do všech detailů a herci: jedna radost. Cibulková Cibulková, vy jste se měla narodit do angličtiny, a kde jste dnes mohla být... V České kotlině by vás dabovali.(24.10.2009)

 • Marthos
  *****

  On je starý, ona mladá. On je vyřazený ze života, ona stále ještě čeká na příležitost začít znovu. Síla lásky se zdá být mnohdy mocnější než osud. Herecké výkony Jiřího Štěpničky, Vilmy Cibulkové a Vlasty Chramostové patří k vzácným okamžikům absolutní dokonalosti a svou hloubkou přesahují běžný rozměr televizních inscenací. Snímek se pokouší postihnout tradiční problém v poněkud jiném, konvencemi pohrdajícím úhlu a nabízí nečekaná řešení obvyklých situací. Neprávem pozapomenutý film s parametry moderní světové kinematografie.(2.6.2014)

 • Lish84
  **

  Místo děje má nepopiratelné kouzlo - starý statek v krásné, leč drsné krajině. Kamera to využije k mnoha působivým obrazům a právě díky ní a výpravě je prostředí uvěřitelné a nečouhá z něho fakt, že všechny ty rekvizity sem teprve před chvílí filmaři navezli. Režisér Jaroslav Brabec, původní profesí kameraman, potvrzuje svou zručnost a profesionalitu. Tím však výčet kladů filmu končí. Herci se snaží, bohužel jsou často nuceni pronášet velmi knižně znějící fráze a ačkoli to byl zřejmě účel (snad tím tvůrci chtěli zdůraznit, jak velké a vážné lidské drama sledujeme), výsledek je poněkud nezáživný. Často jsem se nudil a jen díky výše zmíněným kladům se dá film dokoukat.(2.5.2007)

 • brooklyn73
  ***

  Na samotnem venkovskem statku se odehrava pribeh vyhasle lasky.Minulost , stale zasahuje do zivota na teto samote v soucasnosti a utvari nam pribeh,jenz je podle meho nazoru velmi citelny ,rekneme neprekvapivy. Ja davam 3 hvezdy,za skvele vybranou "samotu".Uplne cni ve svem okoli.Tato budova si myslim je to nejlepsi z celeho filmu.Dale davam tri hvezdy za zablesky zivota a elanu v ocich hlavniho hrdiny Marka v poslednich 10 minutach tohoto dilka.To bylo skvele zahrano.(21.1.2007)

 • Marci
  *****

  No tak tahle inscenace, to bylo něco pro mě. Ústřední trojice Cibulková-Štěpnička-Chramostová předvádí herecký koncert. Drsný venkov, osamocení hrdinové hledající a po dlouhé strastiplné cestě nacházející jeden druhého. Film o tom, že štěstí lze nalézt, kdy je vůbec nečekáte a pochopení a solidaritu u toho, u koho jej už nehledáte.(22.10.2007)

 • - K námětu inspirovala autora scénáře Jiřího Bednáře báseň Robinsona Jefferse „Turzovo kotviště“. (sator)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace