poster

Samota (TV film)

Drama

Česko, 2001, 77 min

 • kajas
  **

  Ano, "Samota" rozhodně nevypadá jako obyčejný televizní film a v kinech by se možná chytila a více proslavila. Já ale bohužel kromě skvělého zobrazení drsné přírody nemám co chválit. Jakmile mi totiž ve filmu chybí nějaký sympatický hrdina, kterému mohu fandit, nejsem spokojená. Vadil mi můj oblíbenec Saša Rašilov, paní Chramostová snad promine, ale její projev jednoduše nemusím, hlavní dvojice mi zkrátka nesedla. Nudila jsem se.(20.5.2012)

 • brooklyn73
  ***

  Na samotnem venkovskem statku se odehrava pribeh vyhasle lasky.Minulost , stale zasahuje do zivota na teto samote v soucasnosti a utvari nam pribeh,jenz je podle meho nazoru velmi citelny ,rekneme neprekvapivy. Ja davam 3 hvezdy,za skvele vybranou "samotu".Uplne cni ve svem okoli.Tato budova si myslim je to nejlepsi z celeho filmu.Dale davam tri hvezdy za zablesky zivota a elanu v ocich hlavniho hrdiny Marka v poslednich 10 minutach tohoto dilka.To bylo skvele zahrano.(21.1.2007)

 • gudaulin
  ****

  Kdyby takhle vypadala většina původních inscenací ČT, byl bych spokojený. Syrové drama obyvatel jedné samoty, kteří v sobě nesou konflikty a bolesti ze své minulosti. Samotářský tvrdý chlap v podání Jiřího Štěpničky, který je ke vší smůle neplodný, se sám sobě a své ženě snaží dokazovat své mužství a zatímco jeho žena v podání Vilmy Cibulkové touží po troše citu. Ze začátku se příběh jeví jako předvídatelný, když na samotu zavítá mladý pohledný "krajánek", divák očekává klasický milostný trojúhelník, ale to je jen začátek, protože film záhy uhne jinam. Vynikající herecké výkony, ať už Vilmy Cibulové, Vlasty Chramostové nebo Jiřího Štěpničky. Celkový dojem: 80 %.(22.10.2009)

 • Marthos
  *****

  On je starý, ona mladá. On je vyřazený ze života, ona stále ještě čeká na příležitost začít znovu. Síla lásky se zdá být mnohdy mocnější než osud. Herecké výkony Jiřího Štěpničky, Vilmy Cibulkové a Vlasty Chramostové patří k vzácným okamžikům absolutní dokonalosti a svou hloubkou přesahují běžný rozměr televizních inscenací. Snímek se pokouší postihnout tradiční problém v poněkud jiném, konvencemi pohrdajícím úhlu a nabízí nečekaná řešení obvyklých situací. Neprávem pozapomenutý film s parametry moderní světové kinematografie.(2.6.2014)

 • Aky
  *****

  To je prostě nádhera. Člověku až připadá divné, jak se takové krása může urodit v České televizi. Samozřejmě, že počátek úspěchu je založen už literární předlohou, ale scénář nic nepokazil - naopak, režie je zvládnutá do všech detailů a herci: jedna radost. Cibulková Cibulková, vy jste se měla narodit do angličtiny, a kde jste dnes mohla být... V České kotlině by vás dabovali.(24.10.2009)

 • - K námětu inspirovala autora scénáře Jiřího Bednáře báseň Robinsona Jefferse „Turzovo kotviště“. (sator)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace