poster

Grandhotel Nevada

Komedie

Československo, 1934, 95 min

 • Marthos
  *

  František Langer patřil k hrstce vyvolených, která se svého času těšila i nemalé pozornosti českých filmařů. Grandhotel Nevada byla spíše sezónní záležitost, stejně jako její filmová adaptace a výsledek za mnoho nestojí. Scénář i technické provedení se pohybuje na hranici přojatelnosti, o hereckých výkonech není ani vidu, ani slechu. Lída Baarová tehdy náležela mezi exkluzivní filmové star s velkým sexuálním potenciálem, ale víc její role nenabízí. Snad jen ty slovenské exteriéry mají jakous takous historickou hodnotu.(14.4.2009)

 • NinadeL
  *****

  "Ach Lucy, proč nechceš lásku mou znát? Lucy, měj slitování! Ach, Lucy, mít aspoň chvíli tě rád, dávné je moje přání. Má drahá Lucinko, usměj se malinko, ty všechno si podmaníš, to dobře víš. A ví to jistě každý. Lucy, chci celý život svůj ti dát. Lucy, jen do tvých dlaní. Ach Lucy, proč nechceš lásku mou znát? Lucy, měj slitování! Lucy, mít aspoň chvíli tě rád! Dávné je moje přání! Má drahá Lucinko, usměj se malinko! Ty všechno si podmaníš, to dobře víš! Lucy, chci celý život svůj ti dát. Lucy, jen do tvých dlaní."(11.4.2016)

 • nash.
  **

  Jsou filmy, na kterých si zub času vylámal zuby. A pak ty, do kterých se s chutí zakousl. Grandhotel je bohužel ten druhý případ. A to už v té době šlo o jednohubku bez velkých ambicí, ve které nikdo neřešil logické ani časoprostorové nesmysly. A že jich je nepočítaně. A vévodí jim nejspíš scéna, kdy tři neohrabaní milionáři během chvilky postaví téměř pohádkou chaloupku včetně šindelové střechy. Celé je to o to smutnější, že námět netradiční lázeňské kůry nabízel mnoho možností dobré zábavy. Nakonec totiž zůstává jediným kladem charismatický Otomar Korbelář jako svérázná inkarnace Vincenze Priesnitze.(20.8.2017)

 • dr.fish
  ****

  Film o milionářích, kteří se přijeli do hor léčit ze svých neuróz a pomůže jim nikoli drahé sanatorium, ale vedlejší zemědělská usedlost žertem zvaná Grandhotel Nevada. Příběh je naprosto retardovaný a často jsem přemýšlel, zda je to záměr, nebo prostě jen průšvih. Nakonec jsem došel k závěru, že film je tak blbý, až je dobrý....70%(29.4.2012)

 • Vesecký
  **

  Sviták nebyl kdovíjaký herec natož režisér. Tenhle film měl jistě manifestovat lásku k fyzické práci, která z ufňukanců dělá pořádné chlapy a z rozmazlených dívek skutečné dámy hodné lásky i muže, který ženy nenáviděl. Příběh dle divadelní hry, která jistě neměla šanci na velký úspěch. Metody dr. Cogana možná byly ztřeštěné, ale groteskní kousky při jejich uplatňování mohou dnes rozveselit jen malé děti. Fešný a živočišný Korbelář nalezl zde dobrou roli, Pištěk se snažil, ale trojice Čechoameričanů snad s výjimkou Franty Paula - no, nic moc. Film obsahoval dost nelogičností zvláště z hlediska vybraných exteriérů - na poměrně velké ploše (louky, kopce, chata, skaliska) byli osadníci z hotelu Nevada stále navzájem na dosah. Za výkony některých herců (Baarová tentokrát ovšem příšerně přehrávala až básnila) dvě hvězdičky.(19.9.2016)

 • - Film bol natáčaný v Sliači a v obci Predajná pri Podbrezovej. (dyfur)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace