Zřejmě nejlepší komediální dvojice československého filmu Burian - Marvan a jejich nesmrtelná komedie. Ani po tolika letech se u ničeho jiného tak nezasměju. Spolu s Baronem Prášilem je to naprostý vrchol Burianovi kariéry a tím pádem i československé filmové komedie (je paradoxní, že takovéhle komediální skvosty plodila právě smutná doba Protektorátu...)(3.7.2007)

Vlasta Burian tu vlastně hraje vyčuraného blbečka, ale je to tak roztomilý blbeček, kterému prostě neodoláte. Jaroslav Marvan je mu tady skutečně výtečným nahrávačem a společně prostě jedou. Zita Kabátová je doplňuje svou krásou a padne tam jako ulitá. Některé vtipy jsou opravdu tak skvělé, že se smíchu neubráníte.(16.1.2015)

Možná můj neojoblíbenější film s Vlastou Buriánem. Nevšední děj v neobvyklém prostředí, k tomu mí oblíbenci Čeněk Šlégl, Jaroslav Marvan a Zita Kabátová. Nezapomenutelné scénky při telegrafování, večeři či prodeji lístků (lyže zdarma:)). Postava Vlasty Buriána mě zde vždy tak trochu vadila, neměla jsem ho ráda. Postupem času se to ale trochu změnilo. Moc se mi také líbí romantické prostředí zapadlého nádražíčka, jeho obyvatelé... Vše zde působí útulně a nenuceně. I konec se povedl, záletný inspektor Jaroslav Marvan dostal za vyučenou od nenapravitelného, ale dobrým srdcem oplývajícího Vlasty Buriana!(17.1.2008)

To jsou jenom domněnky, pane. K věci! - No, kecy, jaký kecy?! Slavná Burianovka, která se po pomalejším začátku (i když scéna v restauraci je fantastická) postupně rozjíždí na plné obrátky. Když pan Ťopka vystoupí jako černý pasažér na nádražní stanici v Mokré - roztáčí se kolotoč neuvěřitelných událostí plných úžasného humoru a roztomilých omylů (plus Burianův skvělý sendvič ze tří kuřecích stehen). Souboje Burian versus Marvan - to je koncert mistrů.(12.4.2014)

• OughJay

Vlasta Burian opět kouzlil, Marvan zahrál taky skvěle, nemůžu se ale ubránit pocitu, že tomu chyběla taková šťáva jakou měli například Revizor, nebo Ducháček. Na oddech to neni špatněj film, ale podle mě má Burian lepší. Tohle bylo bez kouzla a spousta dialogů ani nebylo vtipnejch. Přednosta stanice mi hold nesednul a tudíž mi zdejší hodnocení 87 % přijde dost opapouškovaný zas, i to se ale občas stane a na Burianovy filmy určitě nezanevřu. :)(4.11.2011)

• - Filmová zastávka se jmenovala Mokré nad Soupravou, jak tu bylo uvedeno. Nikde u nás však skutečně neexistovala a neexistuje. (Robbi)

• - Statkárova žena (Růžena Šlemrová) chce opäť držať jednu zo svojich drastických hroznových diét, ale celkom nelogicky uvádza to slovami: "Včera som mala zasa o pol kila menej, musím zhodiť dvadsať kíl." Logickejšie by bolo, keby sa rozhodla pre diétu, keby mala o pol kila viac a nie menej. (Raccoon.city)

• - Při přijímání telegrafické zprávy Burian odpověděl v rytmu árie z Verdiho opery Rigoletto (La donna è mobile). (Caesar1993)