Karel Čáslavský v knize o Burianových filmech píše něco v tom smyslu, že ve filmu Přednosta stanice se často Marvan s Burianem ocitají mimo text a plácají nesmysly... Když to je na tomhle snímku to nejpůvabnější. Možná to není filmařské veledílo. Ale je to bezpochyby jedno z nejlepších Burianových čísel, které se už dávno stala klasikou...(29.9.2014)

Burianovka, která se po pomalejším začátku (i když scéna v restauraci je fantastická) rozjíždí na plné obrátky. Když pan Ťopka vystoupí jako černý pasažér na nádražní stanici - roztáčí se kolotoč neuvěřitelných událostí plných skvělého humoru a roztomilých omylů. Souboje Burian versus Marvan - to je koncert mistrů.(12.4.2014)

Začátek (s výjimkou objednávky v restauraci) i konec byl takový jalový, ale to, co bylo mezi tím (tj. to od příchodu pana Ťopky na stanici až po návrat pravého přednosty) byla výtečná zábava. Zatímco nijaké výstupy Trégla a Šlégla mě nechaly chladným, scény s dokonalým Burianem a Marvanem ve mně několikrát vyvolaly záchvat smíchu. Škoda té nevyrovnanosti filmu, mohl to být plný počet. "Je v tom úmysl, nebo co?!" - " To nevím. Je v tom úmysl? Jestli je v tom zaječí úmysl, tak to musíte zdanit!".(23.10.2010)

Buriana považujem za najlepšieho filmového komika všetkých dôb u nás a určite aj v prvej topke svetovej. Postavám dokáže vdýchnuť nezabudnuteľnú dávku komickosti, a to by nikto iný nedokázal ani z polovice. A tento film je toho ukážkou asi v najlepšom meradle. Škoda, že ostatní herci a čas strávený ich rolami, toľko kvalít nedosahujú. Ale inak sa scenáru a filmu celkovému, krátkemu ale údernému, nedá absolútne nič vytknúť. 90%.(28.12.2007)

• Sdoom

Tak tohle šlo naprosto mimo mě, zatím nejhorší film s Burianem, co jsem viděl. Nemám obecně rád komedie založené na hlavní postavě nějakého trouby, což Přednosta bohatě splňuje. Postrádá to inteligenci, vtip i důvtip, kteréžto vlastnosti mají třeba Ducháček nebo Rozruch. Celé to bylo takové šroubované, nevěrohodné, vedlejší postavy krom Marvana neměly pořádně co hrát. Slabé dvě hvězdičky za pár vtípků, u kterých jsem se alespoň pousmál.(2.2.2011)

• - Nádraží v Mokré nad Soupravou je ve skutečnosti stanicí Praha-Jinonice. (HJ-FILIP)

• - Film se léta vysílal v televizi zkrácený, vůbec do něj nebyla zařazena třeba úvodní scéna v restauraci. Proto také replika dívky, které Burian prodává na stanici jízdenku, o jakémsi levném najedení, působí nesmyslně. (Robbi)

• - Keď Ťopka (Vlasta Burian) vezme spoza okienka fľašu vína, nechá ho otvorené a odtiahnutý záves. Keď Pivoda (Václav Trégl) v nasledujúcej scéne príde z opačnej strany okienka, je zatvorené a záves zatiahnutý. (J.J.1972)