Pro rodinu s dvěma malými dětmi to měla být dokonalá dovolená. Luxusní hotel v tropickém ráji a hoteliérův tip na tajnou pláž coby potřebná špetka dobrodružství. Na první pohled ta pláž opravdu nemá chybu – je nádherně písčitá, obklopená skalami a blankytně modré moře láká k tomu, abyste do něj okamžitě skočili. Na druhý pohled už to tak ideální není, protože z přítomnosti dalších opalujících se turistů je jasné, že podobný „tajný“ tip dostalo mnohem víc lidí, i když pořád nejde o nic, co by mělo rekreanty znepokojovat. Trable v ráji se projeví až ve chvíli, kdy děti na pláži najdou opuštěné věci patřící jiným hostům hotelu a z moře vytáhnou mrtvolu. Než se z prvotního šoku vzpamatují, čeká je mnohem větší otřes – všichni náhle nevysvětlitelně rapidně stárnou, což je patrné zejména na dětech. Tam, kde před chvílí stáli dva prckové, jsou teď vyděšení teenageři na prahu dospělosti. Všem na pláži je záhy jasné, že pokud se chtějí dožít večera, musí okamžitě vypadnout. Jenže to nějak nejde… (Cinemart)

Bogrant

Nápad by tu aj bol, ale to prevedenie je na režisérove niekdajšie pomery dosť nedostatočné. Shy má svoje najlepšie trýznenie diváckych myslí už dávno za sebou a tak z jeho Času vzišiel len súhrn horko-ťažko (ne)logických nápadov, ktoré majú za úlohu šokovať nevideným, ale pri ktorých nastáva iba nechápavé krútenie hlavou (prečo deti starnú akoby rokmi a dospelým iba pribúdajú vrásky na tvári?). Vyložené napätie drasticky chýba, postavy nesympatické a záverečné vysvetlenie narýchlo zbúchané v piatich vetách. Jedinou nezodpovedanou a pre znalcov bezproblémovou otázkou tak zostáva iba názov spoločného filmu Jacka Nickolsona a Marlona Branda. ()

Lali19 odpad!

Rozmýšlal som nad dlhším hodnotením ale slovo ODPAD je dostačujúce. Hrozný herci, hrozné nelogické správanie a najdôležitejšia vec nevysvetlená. ()

soukyd33

Psychika, napětí, nečekané situace. Velmi zvláštní film, že kterého jde mráz po zádech. Čas zde ubíhá mnohem rychleji, a lidský organismus na to není stavěný. Dějí se zde opravdu zvláštní věci. Herecké výkony dobré. Zvuk výborný. Zvuk 5.1. 👍 Hvězdiček 4 ()

Yamatosan

Nedokážu tomu dat odpad, protože té kravině nemůžu upřít jistý, nechtěný, kousek zábavnosti - protože film jistě nebyl zamýšlen coby komedie. ()

Hixx

Keď raz budete na dovolenke na nejakom nádhernom tropickom mieste a príde za vami slizký majiteľ rezortu, že práve vy ste špeciálny a ukáže vám lepšiu pláž, neverte mu! Môžete sa totiž stať nedobrovoľným účastníkom experimentu na pláži, kde zostarnete za deň a niet odtiaľ úniku. M. Night Shyamalan je vizionár, ale tentoraz to až tak úplne nevyšlo, nápad to síce nieje zlý ale herecké výkony boli bez emócii, dialógy tiež nič moc a logicky keď sa na jednom mieste stratí veľké množstvo ľudí väčšinou to priláka pozornosť príslušných orgánov. ()

boss123

Režisér M.Night Shyamalan je mi známy už dlhší čas. Jeho filmové projekty sa mi svojím spôsobom páčia aj keď jeho najväčším problémom je podľa mňa, že málo, ktoré dotiahne do úspešného konca. Hlavný kameň úrazu vidím vtom, že aj keď námety jeho filmov sú zvyčajne veľmi nezvyčajné a zaujímavé tak výsledné spracovanie až tak nie. Česť výnimkám samozrejme. Bohužiaľ sa to dá povedať aj o jeho novom filme s názvom Čas. Námet je výborný, ale tam to končí. Scenár, ako takí je dosť nepremyslený s množstvom logických dier a nelogickych momentov kedy sa postavy chovajú veľmi nereálne a myslím, že vďaka výslednému spracovaniu je celý film dobré brať s nadhľadom. Naopak herecké výkony a atmosféra mi prišli pomerne slušné. Ale postavy samotné sú dosť nevyužité a jednotvárne. Akoby tvorcovia ignorovali ukázať ich divákom viac do hĺbky. Emocionálne ma to nie vždy zasiahlo tak, ako by malo. Najviac asi pri pomyslení na to, čo by som robil ja, keby som v rovnakých situáciách ako postavy samotné. Záverečná pointa je prekvapivá pôsobí síce zvláštne a dosť nereálne, ale myslím, že funguje celkom slušne a, ako uzatvorenie celého príbehu ju akceptujem. Potešilo cameo režiséra a aj niektoré mierne strašidelné scény. Pochváliť musím vizuálne efekty, ktoré sú skvelé. Hlavne scéna pôrodu je veľmi dobrá a pôsobí vierohodne. Predovšetkým vďaka spomínaným vizuálnym efektom. Hudba nie je veľmi výrazná. Skôr prevláda rôznorodá zvuková kulisa ostrova. S ňou sa tvorcovia vyhrali. V konečnom hodnotení je to za mňa neurážajúci priemer. Samotný námet má, ale rozhodne na viac a je škoda, že rovnako kvalitné nie je aj jeho spracovanie. Takto je využité len tak polovične. Čo je škoda. Percentuálne takých 70 percent. Čo u mňa znamená tri hviezdy z piatich. To je vlastne aj môj konečný verdikt. Na jedno dve pozretia si myslím, že ho môžem odporučiť. Určite svojou kvalitou neurazí, ale ani nenadchne. ()

Pavelkedar

Komorní záležitost, ale ve které už Shyamalan nemá co říct. Po cca 20 minutách jsem to začal po kouskách"přetáčet", až jsem to po chvíli celé ukončil. Další ztráta času. ()

babuška

Tak se to opět nepovedlo, ti kteří hrší super hodnocením jen jeden malý detail, jak je možný, že stárnutí se neprojevuje zrychleným růstem vlasů a vousů, což by normálně mělo být, myšlenka dobrá, prostředí krásné, a to je všechno ()

imanicornyt

Brilantní počin, který bych bez obalu nazvala hororem, přestože spadá pouze pod thriller. Již na samotné myšlence mrazivých hrůz odehrávajících se za denního světla je něco skutečně pozoruhodného, nicméně M. Night Shyamalan to se svým zajetým rukopisem povýšil na mnohem vyšší úroveň, ostatně jako to má ve zvyku. A neohraný námět, napínavé zpracování a velmi dobré obsazení tomu jen pomáhá. Nejvíce si ale cením hlavní myšlenky; neodmyslitelný podpis dnešní doby a společnosti má za důsledek, že my lidi neustále někam spěcháme a věříme, že nemáme na nic čas. Přihlížet v tomto podání tomu, jak to vypadá, když někdo skutečně nemá čas, si v sobě neslo něco opravdu děsivého. Určitě bych se na tento film podívala znovu, je to vskutku originální dílo. ()

Mark1983

No zpočátku je to dost nezáživné, ale pak to docela jde, jak začnou vznikat na pláži komplikace. Jenomže jsou ve filmu i fantasmagorické pasáže, jenž dávají film do průměru. ()

injoy

Má to díry, ale je to originální. Shyamalanovsky originální a já mám pro jeho filmy slabost. Kdo neviděl trailer a neví o čem to je +1 hvězda. ()

Tranda

Příběh: 3/5; Humor: 0/5; Akce: 1/5; Drama: 3/5; Napětí: 4/5; Hudba: 3/5; Vizuál: 4/5; Atmosféra: 4/5; Zábavnost: 3/5; Herci: 4/5;  Index strachu: 2/5. 6,5/10 ()

Moonwalker

Na tento snímek jsem se dlouho těšil, už od doby kdy vyšla první upoutávka. Ale čekal na mě průměrný film, který mě docela i zklamal. I když to má poselství typu, že všichni zestárneme spolu, a budeme spolu žít dokuď nás smrt nerozdělí. Hold má Shyamalan už své nejlepší režisérská léta za sebou. Nechci říct že je film úplný shit, ale je to fakt velký průměr, a jednou mi to stačilo. ()

vinducha

Ten ústřední nápad , zkoušet v té časové bublině léky na různá závažná a momentálně třeba neléčitelná onemocnění je teda vcelku hodně zajímavý. 2. otázka je , jak moc je to humánní obětovat v zájmu vědy pokusnou skupinu lidí , kteří o tom navíc ani nevědí. ()

Accuphose

Jednu věc M. Night Shyamalanovi nelze upřít. Přichází vždy s originálními náměty, které jen tak nezapomenete, a zadruhé umí skvěle pracovat s emocemi postav. Trošku mě mrzí, že ten děj nemá moc dobrý scénář, a spousta dialogů je značně jalových. Rozumím i tomu, proč mnohý divák film v půlce vypne, ale rozhodně doporučuju film dokoukat. Protože rozuzlení je zajímavé, a dává všemu dokonalý smysl. Jen to, co se děje mezitím, mohlo být daleko lépe propracované. Výsledkem jsou 3 hvězdičky. ()

nikhaj

Vcelku podarene. Urychlovac času v podobe skalnatej bariery, smrtiaci ocean, napoje podla chuti na mieru hadam aj podla Dn@, ovšem na zaver treba cely podnik zavret lebo mal spravnu viziu...urcite by to na tajnasa prepadlo inej bande ako to už chodi takže pribeh deravy jak syr ementalovy. Kazdopadne vcelku citatelny pribeh som i tak "potreboval" dokoukat do konca a haluz to celkom bola. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (více)

Co nového chystá M. Night Shyamalan?

Co nového chystá M. Night Shyamalan?

28.09.2020

Režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Rozpolcený) si přes léto sehnal poměrně solidní obsazení pro svůj tehdy nepojmenovaný nový snímek. Nyní však slavný tvůrce konečně odhalil, o co vlastně v… (více)