Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Během španělské občanské války narazí skupinka zapřisáhlých nepřátel na zombíky, kteří vznikli při experimentech nacistů, a musí táhnout za jeden provaz. (Netflix)

Videa (19)

Trailer

Recenze (25)

Trevor 

všechny recenze uživatele

Ak by sme z filmu vystrihli liberálny kokotizmus a traumu tohto odpadu ľudskej spoločnosti z cirkvi, farárobijcov, nadávky na komunizmusistov a fašizmusistov, lesbickú a buzerantskú vsuvku, pochopiteľne najväčšiu lásku liberálov, pedofilnú vsuvku film by neobsahoval takmer žiadne konverzácie. Liberálnym neofašistom ide jednoznačne iba o polarizáciu spoločnosti, aby ľudia nevyšli spolu do ulíc a neprotestovali proti zdražovaniu a aby pár korporáciíí vlastnilo všetok majetok, kým ľuďom ostane hollý kockot...Je to už tak strašne okaté že ešte aj to najprimitívnejšie neoliberálne marxistické prasa to musí chápať, ale je to aktuálne inn tak ide týmto smerom aj ono. Miliónta prerábka Romerových zeťákov má aj niekoľko svetlých momentov, napríklad Pablov hrdinský čin, inak je to viac menej priemerný film tohto žánru, na konci ktorého liberál dostane najlepší orgazmus svojho života pretože Rus umrie už na začiatku a Alláhu Traktar prežije...úbohý podtext, solídna kamera, zopár lepších scén sa nájde a aj 2-3 vtipné poznámky. ()

peter12 

všechny recenze uživatele

Videl som nespočetne veľa nazi zombie filmov, ale len asi 5% stálo za tri alebo viac hviezd. Takže do tohto filmu som išiel trocha opatrne, či bude stáť aspoň za niečo. A naozaj stal a bavil ma od začiatku až po záverečné titulky. Najprv tu bolo veľa sympatických postav a ich hlásky boli hádam ešte o čosi sympatickejšie. Je to taká odľahčená zombie vybíjaná, u ktorej neviete či sa mate smiať alebo žasnúť nad solídnymi maskami a akčnosťou. Pravé tá akcia mi bola najviac po chuti a keď sa to skĺbilo ešte aj s čiernym humorom, tak som bol rád, že to konečne vyšlo. Práve toto spojenie sa skoro vobec nevidí a tu to parádne odsypalo. Konečne ma zas Španieli potešili, lebo posledné ich tri horory u mna nedopadli najlepšie, ale tento od začiatku u mna išiel na istotu. Silne 4*. ()

Reklama

lykan9 

všechny recenze uživatele

Za mě se jedná o vynikající a vtipný zombie horor, který ukazuje, že Španělé tenhle žánr umí a nebojí se to předvést. Dal bych i pět hvězd, ale závěr mě trochu zklamal.  Mimo to Údolí mrtvých je i poučným filmem, který ukazuje, jak to ve Španělsku fungovalo za 2. světové války. A pokud je to někomu málo, tak Aura Garrido je opravdu kus a je fajn jí během sledování fandit. ()

Untentrauer 

všechny recenze uživatele

Tady někdo splnil úkol téměř na jedničku! Perfektní Bčko, ve kterém mě sedly všechny postavy ihned od začátku. Je to, jako návrat do starých časů. Žádné sračičky, řečičky, nic složitého. Jednoduchý příběh a spousty krve. Je to stará škola v novém kabátě z frcu. Líbí se mi, jak krásně dokázali využít možnosti dnešní techniky pro krvavý aerosol. Opravdu povedený film na zahnání nudy! P.S. Miluju Nazi Zombie mod COD!!!! ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Španělsko, válka, němečtí náckové a zombíci, ze kterých se po výstřelu práší vyschlá rudá krev. V krásných španělských lokacích, řeka je báječná, se odehrává ničím nepřekvapující zombie horor. Válka svede dohromady proti nemrtvým anarchisty, komunisty, fašisty a k tomu jeptišku, Maura....no, je to pěkná směska, v čemž je i tak trochu problém. Komu by měl divák fandit? Rudým, nebo černým? Popravdě nestojí za to ani jedna strana... Putování uzavřeným údolím plným hladových nemrtvých má i vtipná místa - setkání s italským pilotem, moment, kdy se v tajné pevnosti drží všichni vzájemně v šachu či dohadování se v náklaďáku, čí fotka je lepší. Solidní vizuál, hodně mrtvých i nemrtvých, pěkné masky, masakr v podzemí, odkaz na Ashe (Evil Dead). Nenáročné, oddechové, na jedno podívání. 3,5* ()

Galerie (25)

Zajímavosti (3)

  • Když se sestra Flor (María Botto) vrátí do katakomb pod kostelem, aby bojovala se zombie, vystřelí ze své zbraně 3x bezprostředně za sebou. Vzhledem k tomu, že nese dvouhlavňovou brokovnici, je to nemožné. (Untentrauer)
  • Původní plánovaná premiéra byla 11. září 2020. Kvůli pandemii covid-19 byla nejprve přesunuta na 22. ledna 2021 a poté na 24. září 2021. Konečné datum premiéry bylo 11. března 2022. (Untentrauer)
  • Během jedné scény v domě hrají v rádiu písničku „My Prayer“ od The Ink Spots. Píseň byla vydána 18. září 1939, pět měsíců po skončení španělské občanské války. (Untentrauer)

Reklama

Reklama