Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Během španělské občanské války narazí skupinka zapřisáhlých nepřátel na zombíky, kteří vznikli při experimentech nacistů, a musí táhnout za jeden provaz. (Netflix)

Videa (19)

Trailer

Recenze (30)

lykan9 

všechny recenze uživatele

Za mě se jedná o vynikající a vtipný zombie horor, který ukazuje, že Španělé tenhle žánr umí a nebojí se to předvést. Dal bych i pět hvězd, ale závěr mě trochu zklamal.  Mimo to Údolí mrtvých je i poučným filmem, který ukazuje, jak to ve Španělsku fungovalo za 2. světové války. A pokud je to někomu málo, tak Aura Garrido je opravdu kus a je fajn jí během sledování fandit. ()

Astaroth12 

všechny recenze uživatele

Videl som nespočetne veľa nazi zombie filmov, ale len asi 5% stálo za tri alebo viac hviezd. Takže do tohto filmu som išiel trocha opatrne, či bude stáť aspoň za niečo. A naozaj stal a bavil ma od začiatku až po záverečné titulky. Najprv tu bolo veľa sympatických postav a ich hlásky boli hádam ešte o čosi sympatickejšie. Je to taká odľahčená zombie vybíjaná, u ktorej neviete či sa mate smiať alebo žasnúť nad solídnymi maskami a akčnosťou. Pravé tá akcia mi bola najviac po chuti a keď sa to skĺbilo ešte aj s čiernym humorom, tak som bol rád, že to konečne vyšlo. Práve toto spojenie sa skoro vobec nevidí a tu to parádne odsypalo. Konečne ma zas Španieli potešili, lebo posledné ich tri horory u mna nedopadli najlepšie, ale tento od začiatku u mna išiel na istotu. Silne 4*. ()

Reklama

Yoshitsune 

všechny recenze uživatele

Celkem slušná podíváná, kde největším problém neni ani tak to, že ze zombíků lítá kypřící prášek, ale to že zde nelze pořádně nikomu fandit. Sou tu koumouši a náckové a přestože se tady najdou tři postavy, které by se dali považovat za přijatelné, logicky se dvěma to nedopadne dobře, tak aspoň že ta třetí postava to zvládla. Nicméně když dám stranou to, kdo za jakou stranu bojuje a bude se na ty postavy dívat z lidského hlediska, tak né všichni byli špatní, to jen ty strany těm lidem nacpali lidem do hlavy odporný věci. Nicméně dobře to utíká, akce je fajn, hlavně v závěru je to slušný, škoda že tvůrci neměli vyšší ambice a že sem nedali postavy kterým by i šlo více fandit. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Španělsko, válka, němečtí náckové a zombíci, ze kterých se po výstřelu práší vyschlá rudá krev. V krásných španělských lokacích, řeka je báječná, se odehrává ničím nepřekvapující zombie horor. Válka svede dohromady proti nemrtvým anarchisty, komunisty, fašisty a k tomu jeptišku, Maura....no, je to pěkná směska, v čemž je i tak trochu problém. Komu by měl divák fandit? Rudým, nebo černým? Popravdě nestojí za to ani jedna strana... Putování uzavřeným údolím plným hladových nemrtvých má i vtipná místa - setkání s italským pilotem, moment, kdy se v tajné pevnosti drží všichni vzájemně v šachu či dohadování se v náklaďáku, čí fotka je lepší. Solidní vizuál, hodně mrtvých i nemrtvých, pěkné masky, masakr v podzemí, odkaz na Ashe (Evil Dead). Nenáročné, oddechové, na jedno podívání. 3,5* ()

DavHav 

všechny recenze uživatele

Celkem jsem si to užil. Jde o zombie fantasy ze španělské občanské války. Jelikož jsem cca před týdnem dočetl vynikající Orwellův Hold Katalánsku, asi celkem chápu Španěly a jejich postoj k občanské válce ( v zásadě nebyli ani na jedné straně převážně úplně dobří ani úplně špatní a být španělský fašista znamenalo často něco podstatně příznivějšího než německý fašista či současný ruský putinovský fašista). Pěkně to odsýpá, postavy o.k., na konci jsou nádherné záběry přírody. Hlavní hrdinka má krásné oči :-). ()

Galerie (25)

Zajímavosti (3)

  • Původní plánovaná premiéra byla 11. září 2020. Kvůli pandemii covid-19 byla nejprve přesunuta na 22. ledna 2021 a poté na 24. září 2021. Konečné datum premiéry bylo 11. března 2022. (Untentrauer)
  • Během jedné scény v domě hrají v rádiu písničku „My Prayer“ od The Ink Spots. Píseň byla vydána 18. září 1939, pět měsíců po skončení španělské občanské války. (Untentrauer)
  • Když se sestra Flor (María Botto) vrátí do katakomb pod kostelem, aby bojovala se zombie, vystřelí ze své zbraně 3x bezprostředně za sebou. Vzhledem k tomu, že nese dvouhlavňovou brokovnici, je to nemožné. (Untentrauer)

Reklama

Reklama