Stárnoucí letuška Jackie Brownová (Pam Grierová) si přivydělává ke svému hubenému platu pašeráctvím peněz z Mexika pro překupníka zbraní jménem Ordell Robbie (Samuel L. Jackson) až do doby, kdy ji zatknou agent AFT a policajt z L.A. přímo na letišti. Pokud jim slíbí spolupráci při dopadení Ordella, má šanci vyhnout se kriminálu. Jackie, která je na svobodě jen díky sympatickému ručiteli soudních kaucí, zosnuje odvážný plán, jak to zahrát na obě strany. Situaci však komplikují Ordellovi komplici Louis Gara a Melanie Ralstonová, kteří mají své vlastní záměry. Jackie, která na oko spolupracuje s policisty i nepohodlným šéfem, se pokusí vypálit rybník oběma a odejít s milionovým balíkem. Kromě Grierové a Jacksona se ve hvězdně obsazené adaptaci románu Elmora Leonarda od režiséra Quentina Tarantina představují také Robert Forster, Michael Keaton, Bridget Fondová a Robert DeNiro. (HBO GO)

pedro33

film si plynie pekne pomaly, rozvija osudy vsetkych zucastnenych, nostalgia ala Tarantino funguje a k tomu vyborny soundtrack, moc prijemny filmik ()

Paity

Co na film Jackie Brown sedí nejvíce, nebo co ho nejlépe vystihuje, je inteligentní thriller. Tohle se tedy vážně povedlo. Přitom se jedná o na první pohled velmi přehlédnutelný snímek. Pam Grier, Samuel L. Jackson či Michael Keaton excelují a tak musím dát plný počet. ()

Scevola

Tarantino tymto filmom zavrsil svoje vrcholne obdobie 90tych rokov. Bol tam znatelny jeho rukopis (dialogy, sposob rozpravania, ukazovanie udalosti z roznej perspektivy). Trosku pomale tempo moze sposobit, ze nie vzdy sadne - co sa stalo z casti aj v mojom pripade. Takze po dalsom pozreti mozno zmenim na najvyssie hodnotenie, zatial 8/10 ()

kolemjdouc

hrát šachy s taškama je fakt makačka :-) ze začátku jsem si říkala co to bude,zdecimovaný Niro.....ale pak se to rozjelo ,nabralo to grády a fakt vás to pobaví.U mě dobrý. ()

SpaceOdyseus

Tarantino proste gangsterky umi jako dnes asi nikdo. Je to ukecane, ale napeti funguje na vybornou, i kdyz nam ukazuje jednu udalost z vice pohledu, nebo kdyz postavy kecaji o jakychkoli nesmyslech. Jak je u Quentina zvykem, dostaneme super hudbu, super herce (De Niro jako ultimatni flakac!) i nejake to nasilicko. Proste parada. ()

Miller

Jakie Brown je další kult, z dílny jednoho šílence. Naprosto bezkonkureční je Robert De Niro a Michael Keaton moc nezaostává. Jackie Brown. Jackie Brown není filmařsky bůvíjak originální, ale za to má perfektní scénář. Mé první setkání s Tarantinem, jako malému se mi to líbílo kvůli sprosťárnám, a teď kvůli genialitě. K Jackie Brown asi nemám více co napsat. Zkrátka je to tak trošku moje guilty pleasure. 95% ()

Arach.No

Vzhledem k tomu ze Pulp Fiction jsem videl driv nez Jackie Brown, tak si nemuzu pomoct a musim rict - "Co to je?!" Tenhle film je az na par scen,hudbua S.L.Jacksona naprosto "netarantinovsky" a ma mnohem mensi spad nez Pulp Fiction.Nedavno jsem nekde cetl ze se jedna o tarantinuv nejlepsi film a nevericne jsem ziral.jak tohle jenom nekdo mohl napsat.Jackie Brown je uz na prvni zbezny pohled na mile vzdalena kultovnimu statusu PF a pri blizsim ohledani jsem zjistil ze pouze tak polovina scen film vyzdvihuje na Tarantinovu uroven.u jineho filmu by se to mohlo zdat dost,ale od Mistra Tarantina clovek preci jenom ocekava neco vic.Dej plyne porad dal aniz by do sebe divaka vtahl a ten se potom chvilemi (stydim se to rict,vzdyt jde preci jen o Quentina) nudi.Ani vykon Pam Grier me nijak moc nenadchl, celkove se mi tam nejvic libil S.L.Jackson a Robert De Niro,kteremu tahle role sedla uplne dokonale.Nebyt par scen,napr.sukaci scena,nebo kdyz De Niro odstreli Melindu na parkovisti, tak by pro me tento film asi zapadl nekam do te horsi kategorie.A 4 hvezdicky davam jenom kvuli Tarantinovy jehoz filmy jinak zboznuju,ale tento se alespon me zda celkove nejslabsi a narozdil od ostatnich Tarantinovych filmu ma celkem hodne hluchych mist. ()

Radim

Na první pohled Tarantinův rukopis. Kromě jiného obdivuji jeho cit pro výběr herců a hudby. Film se rozbíhá velice, opravdu velice pomalu, ale když člověk vydrží, stane se svědkem skvěle rozehraných plánů v plánech jiných plánů. ()

DannyBoy80

Od tarantina skoro nejlepší film, od jackie Brown začal točit hovadiny. Začátek je trošku pomalejší, první hodina by se dala zkrátit na půl hoďky a bylo by to o fous lepší. Všechny hvězdy hrajou znamenitě, hlavně naspeedovaný Michael Keaton se žvýkačkou byl perfektní. Výborná scéna se zastřelením Fondy. Film výborně graduje, předávka peněz ze třech úhlů je vymyšlená geniálně. Škoda roztáhlého úvodu, jinak je vidět, že Tarantino gangsterky umí, ale ať radši nic jiného netočí, hlavně ne s Rodrigézem. Moto: když se dva perou, třetí se směje......rozdáme si to..... ()

Ještěřák

Bohužel, JACKIE BROWN psal Taranťák asi za střízliva a střihač filmu byl v době natáčení pravděpodobně na dovolené, takže jsem JB nedokoukal ani kvůli jako vždy skvělému Robertu De Nirovi. Nezajímavý film, který rozhodně nemá na to, bavit 151 minut. ()

blues

Přestože nemám Tarantina v oblibě, tento film mě zaujal a musím uznat, že byl dobrý, i když má Tarantino děj viditelně nalajnovaný od začátku až do konce. V půlce filmu jsem mohl bez problémů film vypnou t s tím, že jsem věděl, jak dopadne. Oproti pro mě nudnému Pulp Fiction, je Jackie jako den a noc... ()

Wishkah

Tenhle film nepatří k mým oblíbencům od Tarantina, ale díky klasicky skvělému scénáři, výborným hercům a takřka geniální scéně s výměnou tašek z několika různých pohledů musím tu čtvrtou hvězdičku dát ()

Prochy38

Typický Q. Tarantino. V tomto filmu je hodně cítit nádech kultovního Pulp Fiction, ale to bude asi taky obsazením. Tarantino má opravdu zaprvé cit na úžasné herce a za druhé neuvěřitelný talent to všechno, co ho napadne, složit do parádní akční a zábavné jízdy zároveň. Úžasné! ()

Darth Maul

Jackie Brown je častokrát porovnávaná s dokonalým Pulp Fiction. Samozrejme, že v medziach tohto porovnávania zaostáva. Napriek tomu, že to nie je ďalšie Pulp Fiction, ide o veľmi zaujímavú kriminálnu drámu s dobrými hereckými výkonmi (najmä Pam Grier a Robert Forster). Potešilo ma aj obsadenie Roberta De Nira a jeho netradičná herecká kreácia. ()

Lionheart

Jeden z nejlepších Tarantinů, asi proto, že je takový nejnormálnější. Musím říct, že tomu ujetému filmaři začínám čím dál více přicházet na chuť - největší chybou bylo, že první film, co jsem od něj viděl byl Kill Bill. No, zpátky k Jackie. Film děsně dlouhý, ale nikdy nudný ani otravný. Spousta kvalitních keců, které dokonce ani nervaly za uši a dávaly v kontextu smysl (oproti Pulp Fiction to je velké plus). Zvláštní byla role De Nira, jeho otrapa mi byl nesmírně sympatický. Ale nejsympatičtější ze všech byl Forster s jeho klidným a smířlivým úsměvem. ()

vander19

Je to proste Tarantino a Samuel a to je záruka dobrej zábavy a presne tak som si aj užil tento film...celý film má super dej, spád, okorenený fantastickým hereckým obsadením. ()

Bingos

Nejcitlivěji a nejcivilněji podaná Tarantinovka. Nejmíň orgastických parád, kulometných dialogů a krvavé řežby a nejvíc práce s postavami (The Delfonic řeknou víc než tisíce slov). Oproti dvoum předchozím snímkům je Jackie prokazatelný krok stranou, což je právě to, co jí nejvíc sluší. Miluju od Quenta bez výhrady cokoli, protože ze všeho co dělá, srší bezpodmínečná láska k tomu, co dělá, ale ukočírovat romantickou linkou dvou stárnoucích lidí jemně jak cigaretový papírek, ďábelské scénáristické veletoče nahradit svižným a svěžím tempem, vyladěným s nemenší péčí, prostě podat jasný důkaz, že já bych se i díval na vyspělejší formu audiovizuálu, než je South Park, kdyby to ale někdo uměl točit - tak za to mistře obrovský dík. Když po mě bude chtít holka, ať se s ní podívám na nějakou přesládlou mrdku a já budu mít chuť na něco od Sashi Barona Cohena, Jackie Brown nebo třeba druzí Clerks si myslím, že jsou ideální kompromis. Post Scriptum: Jo a vedlejší postavy jsem nechtěl opomenout, i když se tak nedopatřením stalo. Jsou skvělé, do jedné! ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí