Stárnoucí letuška Jackie Brownová (Pam Grierová) si přivydělává ke svému hubenému platu pašeráctvím peněz z Mexika pro překupníka zbraní jménem Ordell Robbie (Samuel L. Jackson) až do doby, kdy ji zatknou agent AFT a policajt z L.A. přímo na letišti. Pokud jim slíbí spolupráci při dopadení Ordella, má šanci vyhnout se kriminálu. Jackie, která je na svobodě jen díky sympatickému ručiteli soudních kaucí, zosnuje odvážný plán, jak to zahrát na obě strany. Situaci však komplikují Ordellovi komplici Louis Gara a Melanie Ralstonová, kteří mají své vlastní záměry. Jackie, která na oko spolupracuje s policisty i nepohodlným šéfem, se pokusí vypálit rybník oběma a odejít s milionovým balíkem. Kromě Grierové a Jacksona se ve hvězdně obsazené adaptaci románu Elmora Leonarda od režiséra Quentina Tarantina představují také Robert Forster, Michael Keaton, Bridget Fondová a Robert DeNiro. (HBO GO)

SniperG1

Solidní gangsterka plná dobrého černého humoru, podrazů a zápletek. Samuel L. Jackson a Robert De Niro byli suproví ;) Quentin se zas vyznamenal, ale mohlo to být tak o půl hodiny kratší... Jinak výstižný komentář od pan Hnědý!! :D 85% ()

LeoH

Tarantino z předpanchartského období má neartový, skoro živočišný šmrnc, který v jeho novějších filmech nenacházím. Jackie Brownová je z těch raných nejvážnější (už jen v tom, jak opakovaně naťukává téma stárnutí), nejemancipovanější (čtyřiačtyřicetiletá černá letuška, která se o sebe umí postarat, to je statement; černý pistolník na Divokém západě, to už je jen efektní schválnost pro post-postmoderní znuděnce), je v ní hned několik nádherně protiobsazených herců (Jackson, Keaton, De Niro), dva kouzelné comebacky a slušná porce archivní muziky, která sakra stojí za znovuobjevování – další věci, které dělaly Tarantina Tarantinem, než postupně ustoupily exhibicím diskutabilního „filmařského mistrovství“. A decentně nahozená romantická linka je to nejcitlivější, co z Quentina T. kdy vypadlo. Slabá chvilka? Ale kdeže. ()

filmmovier

Poslední Tarantinův film, který jsem ještě neviděl. A taky film nejslabší, nutno podotknout. To sice u Tarantina nic moc nezajímá, ale tenhle film je opravdu jiný, než zbytek jeho tvorby a taky ničím extra nevyniká, snad až na legendární a i zde mnohokrát zmiňovanou scénu z obchoďáku a samozřejmě hereckými výkony, které jsou prostě excelentní. A ačkoliv se ani v Jackie Brownové neděje zdánlivě nic velkého, i ona a celá stopáž jejího příběhu uteče jako voda. A jsou tady luxusní záporáci a vlastně všechny postavy, to už ale taky od Qéčka tak nějak očekáváte. Výborné, ale tentokrát ničím výjimečné. 7/10. ()

Motinski

Slabý odvar a mix režijného štýlu z Pulp Fiction a Gaunerov. Menej originálne postavy, bez nejakých pamätných hlášok a kultových scén. Málo úderné, zbytočne pomalé a nebyť Jacksona tak takmer zabudnuté a zhltnuté lepšími Tarantinovkami. Určite jeho najpriemernejsi film ku ktorému sa asi ani nikdy nevrátim, aj keď som nemal problém ho dopozerať. Keby to natočil niekto iný tak poviem že chcel Tarantina citeľne skopírovať ale proste na to nemá. ()

senor

Dialogy, postavy, hudba, střih. Tarantino pracuje sice podobně jako v Pulp Fiction, ale vše je jakoby umírněnější a pomalejší, snad i uvěřitelnější. A stárnoucí letušce Jackie prostě nemůžete nefandit. ()

karlik4801

Ještě se mi nestalo, že by mě Quentinův film chvilkami nudil. Vždycky jsem dostával plnou palbu a Jackie Brown je jeho první počin bez Tarantinovy šťávy. Žádná lomcující hudba, žádné lomcující scény a herci sice hrají dobře, ale že by ze sebe dokázali vyvolat ten pravý výkon, na který jsem z Tarantinovek zvyklý, to ne. Myslím třeba naivitu, nebo aby v postavě bylo vidět že je to pravý blázen. To zvládl jen Samuel L. Jackson. Ale celkově to dopadlo alespoň uspokojivě. Nejvíce mi ale chyběli ty skvělé písně, na které jsem zvyklý. ()

skrblik007

Taková netradiční (ne moc násilná a fekální) tarantinovka, ale pořád skvělá zábava. Tenhle film funguje výborně jako celek, ale kdybych měl něco (kromě Tarantinova scénáře a režie) vyzdvyhnout, byly by to herecké výkony Pam Grier a Samuela L. Jacksona, jehož hlášky jsou vražedné, a vynikající soundtrack. ()

Lachtaan

Je velká škoda, že se Pam Grier po své jediné slavné roli už neobjevila v ničem podobném, protože její Jackie Brown hravě strká do kapsy jakékoli badass ženy v jakýchkoli thrillerech. Asi chápu, proč je tenhle Tarantinův film hodně upozaděn za jeho úspěšnější zbytek, já jsem ale nesmírně rád, že jsem tenhle kousek viděl a upřímně mě ve všech směrech zasáhl víc než oba díly Kill Bill. [viděno na HBO GO 31.7.2021] ()

Mrkvič

Rozhodně jedna z nejhorších tarantinovek, které asi nikdy na chuť nepřijdu. Dnes jsem poněkolikáté zkusil a kromě Michaela Keatona a Bridget Fondové mi šichni herci v jejich rolích hodně vadí. Do toho dialogy o prdu a ději se nepřikládá žádná váha (což u Tarantina není nic neobvyklého), tak fakt není kde brát. ()

Hádés

Tak tohle je přesně film, kterému bych dal 3,5*. Bohužel to nelze a tak se musím pomocí něčeho rozhodnout. Prostě musím dát 4* protože Jackson ale HLAVNĚ De Niro sou skvělý. P.S. : Po delším zamyšlení a hloubání v mysli musím obrátit. 3* ()

galba

Obávám se, že tomuto filmu jsem prostě nepřišel na chuť a jeho genialita mi nějak uniká, perfektní scéna byla na parkovišti... ()

Muse

Nějak jsem se do toho zamotala... tyhle zápletky a pletichy asi nejsou pro mě to pravé... Politice, penězům a drogám (většíně z nich) moc nerozumím... ()

GrooveJump

Asi nejvyspělejší Tarrantino, kde konverzační smažbu podává velice vkusně a dospěle. Ještě k tomu skvělý comeback Pam Grier, plus jeden z nejlepších soundtracků všech dob. ()

terunka003

Jedinečné, skvělé, akční, uvolněné, léžérní, pohodové. Co na to říct? Prostě Tarantino! Opět akční drama, bouchačky, ženský, drogy, skvělá hudba a výborné herecké výkony. Jak jinak než zcela exceletní Samuel L. Jackson, ani Pam Grier nezůstávala pozadu se svojí silnou ženskou rolí. Perfektní zápletka, skvělý konec, aneb návod na to, jak vyjebat s člověkem, který vám jde po krku, k tomu na oko spolupracovat s policajtama a na to si pěkně za odměnu vzít do kapsy skoro půl milionu dolarů. Furt do mě jela, že nevím kde je moje auto, tak jsem jí střelil. Dvakrát. ()

BS

Perfektní cinefilní Tarantinův film s plejádou herců, kteří hrají jak o život, skvěle napsanými dialogy a jedním velkým podrazáckým plánem. Nemůžu jinak než za pět. ()

Endyis

Je to tak trošku jiný ale stále tarantinovský snímek. Celé je to v takovém poklidnějším duchu. Herci hrájí výborně a film má rozhodně svoji atmosféru... 80% ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí