Stárnoucí letuška Jackie Brownová (Pam Grierová) si přivydělává ke svému hubenému platu pašeráctvím peněz z Mexika pro překupníka zbraní jménem Ordell Robbie (Samuel L. Jackson) až do doby, kdy ji zatknou agent AFT a policajt z L.A. přímo na letišti. Pokud jim slíbí spolupráci při dopadení Ordella, má šanci vyhnout se kriminálu. Jackie, která je na svobodě jen díky sympatickému ručiteli soudních kaucí, zosnuje odvážný plán, jak to zahrát na obě strany. Situaci však komplikují Ordellovi komplici Louis Gara a Melanie Ralstonová, kteří mají své vlastní záměry. Jackie, která na oko spolupracuje s policisty i nepohodlným šéfem, se pokusí vypálit rybník oběma a odejít s milionovým balíkem. Kromě Grierové a Jacksona se ve hvězdně obsazené adaptaci románu Elmora Leonarda od režiséra Quentina Tarantina představují také Robert Forster, Michael Keaton, Bridget Fondová a Robert DeNiro. (HBO GO)

Koryntos

Asi při hodnocení Jackie Brown, nemůžu být objektivní, protože Tarantinovky obdivuji, navíc jsem takříkajíc ,, ujetá “ na hudební podklad jeho filmů. Mám všechny soundtracky. Obdivuji detailní preciznost zpracování tohoto filmu kde i začáteční retro titulky jsou sladěné s pozadím, až po dokonalé herecké obsazení. Jackie Brown, je mistrovským kusem mezi filmy. Mám ráda realisticky zachycený svět postav, to že jedí, pijí, kouří, chodí na záchod. Líbí se mi scéna, kdy Jackie vyjde z vězení a je neupravená, oproti počáteční scéně, kdy jde Jeckie dokonale upravená letištní halou. Nikdy se mi ve filmech nelíbilo, když se ráno postava probudí v posteli nalíčená a s upravenými vlasy. Právě z toho důvodu mám ráda tu propracovanost do těch nejtitěrnějších detailů, ať se to týká čehokoliv. Třeba hudebního podkladu. Když jede gangster někoho odkrouhnout a poslouchá svou oblíbenou pomalou písničku, jako by jel do normální práce. Film krásně zachycuje vnitřní sílu Jackie, ženy ve středních letech, která nemá vlastně na vybranou, než pokusit se o dokonalý podvod. Vsadit, vše na jednu kartu a čekat jestli, jí to vyjde. Líbí se mi realistická lidskost postav, jako při natáčení dokumentu. Také hra se světlem, v jakém jiném filmu, by postava seděla potmě a mluvila kamsi do dáli, nebo nebyla vůbec vidět, jen slyšet. Obdivuji tu opravdovost, poutavý děj, při kterém se nemohu odtrhnout od obrazovky v očekávání, co přijde dál. ZAJÍMAVOST:Po uvedení Jackie Brown na trh na tiskové konferenci k filmu Samuela L. Jacksona slovně napadla zpravodajka časopisu Black Diaspora, za to, že spolupracoval na Pulp Fiction a Jackie Brown, protože se tam tak často používá slova ,, NEGR“. ,, Co vás tak pohoršuje?“ Ptal se jí Jackson a argumentoval tím, že tohoto označení bylo v obou filmech použito jako výrazu vyjadřujícího něhu a cit alespoň tak často, jako ho bylo použito jako urážky. Poté, co Jackson zjistil, že je zpravodajka z Trinidadu a že tam nikdo takové slovo nepoužívá, téměř se na ni osopil: ,, Já jsem vyrostl v Tennessee, kde na mě to slovo křičeli z autobusů… věřte mi, když to neuráží mě, proč by to mělo urážet vás.“ Tarantino argumentoval tím, že jeho postavy musí být věrné, musí být tím, kým mají být, a mluvit tak, jak by mluvily v reálu. Tarantino poskytl rovněž protiargument v tom smyslu, že pokud je mu upíráno vytvářet černošské postavy, už to samo o sobě je rasistický přístup. ()

vyfuk

Jak už jsem se kdysi zmínil, Quentin je natolik kultovní, že i když se mi jeho film moc nelíbí, stejně si ho nakonec oblíbím. Tento film zřejmě nebude vyjímkou, nicméně se mi v jiných mezích prostě nelíbil. Ale snímek to vůbec není špatné. Má svou originalitu, čehož si cením a příběh je dokonale propracovaný (jak jinak). Našli se i dobré hlášky a Samuel pod Quentinem opět řádil. Přišlo mi, že se De Niro do nové Tarantinovky také docela hodil a vypadal v ní hezky a pasoval tam. Grier jsem viděl poprvé, ale vypadá jako solidní herečka. Zajímavý zážitek, který možná jednou přehodnotím a to doufám, že k dobrému. ()

TheRoller

"Pol milióna bude vždy niekomu chýbať." V Pulp Fiction Tarantino trafil každý jeden segment filmu presne na 100%. V Jackie Brownovej sa to pokúsil urobiť na 120% a to je jediná, ale zato neprehliadnuteľná chyba. Všetkého bolo jednoducho veľa. Na môj vkus príliš dlhé, prekombinované a hlavne veľmi preplnené "motherfucker" dialógmi. 2 hodinová stopáž, odľahčenie od niektorých pasáží, preriedenie scenára, možno viac humoru = to by bolo niečo porovnateľné s Pulp Fiction. Na druhej strane skvelá hudba, výborné obsadenie (najmä trio Jackson/De Niro/ Fonda). Veľmi potešilo a dosť zachránilo zobrazenie udalostí z 3 perspektív. Celkový dojem z filmu je fajn a potvrdzuje, že menej je niekedy viac. 85% ()

Autogram

Na Tarantina veľmi civilný film, ale svojím chápaním filmových dialógov sa nezaprie. Vznikla z toho však príliš ukecaná gangsterka bez náboja. Peniaze sem, peniaze tam, výmena tašiek ako z popletenej českej komédie a nakoniec som už nevedel sledovať, kto za koho kope, keď všetci kopali za dve alebo tri strany. Že ma to prestalo zaujímať nesvedčí o pútavosti filmu a tak len slabé tri hviezdy. Hlavne, že sme boli uistení, že taška nie je fialová, ale biela s fialovou farbou a ružovými písmenami. Detektívi boli absolútne nevýrazní, S.L.Jackson v úlohe odporného padoucha s divným účesom bol mužom na správnom mieste a Bridget Fondovú som zatiaľ inde nepostrehol, tak aspoň tu sa predviedla vo svojej úlohe výraznej, len trochu zbytočnej postavy. ()

MI-380

První setkání (2005) s touhle partou: 75%, druhé (2012): 85%, potřetí (2015) už je to 95%, příště to bude za 100? Je to normální? (zatím 17 215 hodnotích, 79%). ()

KASUGI

První nedokoukaný Tarantino. Někde psali, že to měl film těžké, protože nastoupil po Pulp Fiction a očekávání byla logicky vysoká. Jenže on to má film těžké všeobecně v Tarantinově filmografii. Dialogy na hony vzdálené tomu, co předvádí dneska, takže zatímco v současných Quentinových filmech upoutají desetiminutové (vypointované) dialogy, tady mě nudily i minutové výstupy. Třeba tomu dám někdy šanci, film to určitě špatný nebude, jen prostě působí jako tuctová kriminálka alá Nova - úterý 23:05 ()

Nepi

Další povedený snímek Quentina Tarantina po Pulp Fiction od letušce,která jede ve špinavejch obchodech...Culíková bradka Samuela L. Jacksona je nezapomenutelná a Robert De Niro zde předvádí opět své charizmatické herectví...To vše ve skvělé režii.... ()

silent cut

Dvě a půl hodiny na provedení takovéhle banálnosti by se u většiny režisérů dalo považovat za onanii...možná...na druhou stranu byste asi těžko hledali zajímavější studii na téma morálka, chudoba, zločin a touha po štěstí. Obyčejní lidé tu dělají obyčejné věci. Výjimečné mohou být tak maximálně hlášky, ale jinak je to syrovost sama. Když jdou Bridget Fonda a De Niro po parkovišti, ona ho pošťuchuje a on pak udělá tamto...vy víte... uchichtl jsem se, ale záhy mě to přešlo... můj jako vladko se houpající kamarád Louis??? Jo to je on... Ti všichni, kdo se objeví na plátně jsou jen lehounké karikatury lidí, kteří se kolem nás míhají...možná to nejsou černé letušky, ale jinak... ()

Styxos

Další gangsterský nářez mistra Q.T. Skvěle obsazené, skvěle zahrané, skvěle napsané. Co víc si přát? ()

P1tr

Příjemný snímek, který by rozhodně mohl být kratší a předvídatelnost děje mu také příliš nepřidává. Nicméně Tarantino si zbytek ošéfoval výborně a kromě odkazů na své předchozí snímky si opět vybral výborné herce a o dobré dialogy také není nouze. Film si i přes vaše silné tušení, co nastane dál udrží divákovu pozornost až do konce, což svědčí o velice silné režii a hereckých výkonech, které zakryjí mírně klišovitý příběh plný očekávaných momentů. Tarantino opět nezklamal,a i když jsem Jackie Brownovou čekal lepší, na 4 to stále ještě stačí. ()

Josefin

Konečně mi tento film ukázal, že Quentin Tarantino je skutečný režisér. Tohle jeho dílko je dospělejší než jeho ostatní. Konečně tentokrát nestavěl na akci, ale na charakterech perfektně hraných postav. Zatím má nejoblíbenější tarantinovka a dál se uvidí. ()

giovanni3

Film od kterého jsme čekal opravdu hodně, ale moc jsme toho nedostal... Samuel L. Jackson zahrál jako vždy skvěle, ale Pam Grier mě nebavila (a ani se mi nelíbila), Robert De Niro neměl prostor a Robert Forster mě taky nebavil... Zápletka byla dobrá, ale herecké výkony a i ty ,,promyšlené,, vraždy na ulici či na parkovišti to celé shodily dolů.. 3z5 víc ani ťuk od Tarantina jsme čekal více.. ()

BuryGol

Tahle "Tarantinovka" mi ve sbírce chyběla. Čekal jsem, že to bude podobný Pulp Fiction, ale nakonec ne. Pam Grier mě zase tak moc nebrala, mnohem víc jsem si užil výkony Samuela L. Jacksona, kterej ztvárnil gangstera úplně parádně. Stopáž byla delší, ale to už je u Quentina tradice, očůrání na konci se taky povedlo a vlastně jsem nenašel žádnej velkej zádrhel, proč nedat plnej počet bodů. Snad je postava De Nira byla nemastná neslaná, ale za to on nemoh. ()

Almásy

napriek tomu že to nie je typický Tarantino, týmto filmom sa nejako predznačuje línia jeho ďalšej kinematografie- Jackie Brown je ako inak skvele napísaná gangsterka so sympatickou hrdinkou, ktorá je oblečená do temného 80´s looku. takisto ako bude potom o pár rokov neskôr oblečená Nevesta v teplákovke Bruca Leeho. ja som to zobral. ()

venca163

Quentin má rád poslouchání muziky v autě a já taky. Nemůžu ale souhlasit s tím, že tohle je "další cool tarantinovka s vybroušenými dialogy". Tentokrát je to víc o charakterech a míň o situacích. A snad nejlepší De Niro, jakýho jsem kdy viděl (protože by ho člověk málem nepoznal). Tarantino natočil film o stárnutí ještě jako mlaďas. To neni špatně, aspoň se dokáže ještě pořádně vyjádřit. A třeba v tom za 20 let uvidim ještě víc. (85%) ()

Melios

Dosť iná Tarantinovka. Slabšia? To áno. Ale zlá? To rozhodne nie. Je pravda ,že tento film nemá skoro ,žiaden Tarantinov rukopis ,ale čo sa dá čakať od adaptácie knihy? Zmena ,ale nieje niekedy zlá vec a Jackie Brownová je toho príkladom. Ajkeď je pravda ,že 2 hodiny je na tento film veľa ... no čo už. Najväčšiu pochvalu si tu zaslúži Samuel L. Jackson a samozrejme Tarantino ,ktorý sa nedal strhnúť vlnou svojich trochu kontroverzných filmov a rozhodol sa natočiť niečo iné (zvraty v tomto filmu moc nehľadajte ,ikeď aj tie tu ešte furt sú). Za zaujímavú Tarantinovku dávam síce horších ,ale stále slušných 76% ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí