Stárnoucí letuška Jackie Brownová (Pam Grierová) si přivydělává ke svému hubenému platu pašeráctvím peněz z Mexika pro překupníka zbraní jménem Ordell Robbie (Samuel L. Jackson) až do doby, kdy ji zatknou agent AFT a policajt z L.A. přímo na letišti. Pokud jim slíbí spolupráci při dopadení Ordella, má šanci vyhnout se kriminálu. Jackie, která je na svobodě jen díky sympatickému ručiteli soudních kaucí, zosnuje odvážný plán, jak to zahrát na obě strany. Situaci však komplikují Ordellovi komplici Louis Gara a Melanie Ralstonová, kteří mají své vlastní záměry. Jackie, která na oko spolupracuje s policisty i nepohodlným šéfem, se pokusí vypálit rybník oběma a odejít s milionovým balíkem. Kromě Grierové a Jacksona se ve hvězdně obsazené adaptaci románu Elmora Leonarda od režiséra Quentina Tarantina představují také Robert Forster, Michael Keaton, Bridget Fondová a Robert DeNiro. (HBO GO)

Oxytocin

Přece nebudu dávat 3 hvězdičky jenom pro to, že je to film Q.Tarantina. Nechápu, že lidé to tady ve velkém hodnotí rovněž jako nudné, hvězdy nezaručující kvalitu atd..., ale přesto šoupnou do hodnocení "generálporučíka" :( ()

Rathe

Tarantino mě naprosto opět uchvátil. On ví jak na to. Příběh byl vystavěn naprosto dokonale a ty herecké výkony!! Pam Grier, žena, která mě svým výkonem dostala do kolen. Žasl jsem, že téměř v 50 vypadala tak úžasně. Byla tam vlastně tou největší hráčkou, ale přitom byla svým výrazem a chováním stále nevinná. Nejlepší bylo to, že do každé scény, kde byla, přinesla jistou eleganci a vášeň (tady taky musím poděkovat skvělému dabingu). Samuela L. Jacksona bych vůbec nepoznal. Všude ho vidím s pleškou a tady takový vlasáč. Ale slušelo mu to tam. A to, že je filmovému Robertu Forsterovi 56 vůbec neubírá na jeho sexappealu. ()

rass

Oproti ostatním Tarantinovým filmům působí tento nejobyčejněji a nejcivilněji. Žádné efektní a vizuálně propracované akce tu nejsou, a tak chápu určitou míru zklamání těch fanoušků kultovního režiséra, kteří právě toto na jeho filmech milují. Tenhle kousek je postaven na něčem jiném. Za prvé na propracovaném scénáři, který nutí diváka dávat dobrý pozor, aby se neztratil ve spleti podrazů a lstí, které na sebe vzájemně šijou všechny přítomné postavy. Za druhé na typologicky přesně vybraných hercích, kteří svoje dobře napsané figury ztvárňují neobyčejně přesvědčivě. A za třetí na dokonale vytvořené celkové atmosféře, tak jak to mistr umí – za pomoci vytříbených dialogů a tradičně skvělého soundtracku. A tak přestože to není taková velkolepá podívaná a film by zasloužil trochu prostříhat a zkrátit, je to každopádně pořád jednoznačně výrazně nadprůměrné – 90%. ()

Tereza11

Pam Grier se předvedla k mému úžasu fakt na výbornou...Je to totálně jiné než všechno co Tarantino kdy natocil, ()

GOTFAN

Tarantino .... Prostě co jiného než kvalitu čekat ? Tentokrát bez krve, ale prostě ukecané tak jak to je u Tarantina obvyklé ... Skvělá záležitost. ()

Whiterose

Když po fenomenálním úspěchu Pulp Fiction přišel Tarantino s rozjímavou kriminálkou Jackie Brown, málokdo tento kus přijal, pochopil a ocenil. Přitom je to dokonalý důkaz Tarantinova režisérského umu a nádherný film se vším, co by měl dobrý biják mít - herci, humor, zápletka, hudba, hlášky a navíc i láska. Možná, že v Jackie Brown je méně krve a typického tarantinovského násilí na hraně, ale o to víc je v něm čiré esence stoprocentní filmařiny - silné dialogy, památné scény a příběh tak nosný, že vám nedá do poslední minuty vydechnout. Jemné koření v podobě křehké lovestory mezi Jackie a Maxem je už doslovnou třešinkou na lahodném filmovém dortu maestra Tarantina. Nelze zapomenout na křupansky dojemného de Nira, ikonicky krutého S.L. Jacksona, nesnesitelně blbou B. Fondu a odhodlanou lvici Pam Grier v hlavní roli. Soundtrack se mi vryl pod kůži již při prvním shlédnutím (před mnoha a mnoha lety) a již nějakou dobu se hřeje v mé cd sbírce. Jackie Brown je mým nejoblíbenějším filmem od maniaka z videopůjčovny a zároveň i důkazem toho, že lze vystoupit z vlastního stínu (rozuměj překonat Pulp Fiction) aniž by si toho někdo všimnul. ()

Marlowe

Kdo by to do těch letušek řekl, v letadle se usmívaj, daj ti vajíčka a džus, ale jak přístanou na zem, ojebou tě o poslední penny a na džus můžeš zapomenout. Hodně vyzrálý styl vyprávění, kde víc jak příběh, který mě začal bavit až tak nějak od půlky, baví především postavy, jedna lidská perla vedla druhý. Opakovaným scény výměn peněz v nakupáku nechybí náboj a klidně bych jí hodil i z pohledu té pokladní. ()

dejf96

skvělé herectví, režie a výběr hudby.... tento filmek si rád užívám i s odstupem času a nikdy nejsem zklamanej :-) ()

andy60

Tarantina mám rád, ale natočil lepší filmy, než je tento. Tím nechci říct, že by byl špatný, to vůbec ne. Možná, že kdyby to měl na svědomí někdo jiný, byl bych velmi spokojený, ale tady šlo zřejmě o to, že má očekávání byla příliš vysoká. Film nemá až takový spád, kadence vtipných momentů není taková, na kterou jsme od QT zvyklí a závěr na můj vkus moc překombinovaný. ()

planetta

QT je len jeden. Robí filmy z výbornou atmosférou. A vždy sa mi páči aj jeho hudobný vkus. Jeho filmom to dáva šmrnc. ()

Tucne.prasa

Na thriller príliš bláznivé, na komédiu príliš vážne. Zo začiatku je všetko polopaticky vysvetľované, až by ste si želali, aby sa tempo zrýchlilo. Ku koncu zas kopec zmien a zvratov, ktoré vám rozum neberie. Jackie je sympatická, ale neveríte jej tú brilantnú myseľ, ktorou previezla všetkých naokolo. A bomba plán vyšiel len vďaka náhodám, ktoré sa nedali predvídať. Vývoj deja je tiež často nelogický. Sem tam vsuvky ("Rozdáme si to?"), ktoré sú úplne zbytočné. Policajti tradične priblblí: chlapík s mŕtvolou v kufri auta ani nie je predvolaný na výsluch (lebo inak by musel skončiť v hlavnej roli, všakáno...). No hlavne je celá zápletka s prenesením pol milióna cez hranice hlúpa. Čo to malo byť za film? Takže dej: odpad, mužské herecké výkony: super, ale celkove za 2*. ()

MRParis

Obyčejný průměrný thriller který Pulp Fiction nesahá ani po kotníky a ani ničím nezaujme spíš jse divák v celém ději ztrácí nehledě na šílenou délku. ()

Cartman123

Jediný film kde mě Tarantino zklamal. Na tomto filmu můžu pochválit prvních 20 minut, hudbu, Samuela L. Jacksona, Roberta De Nira, Bridget Fondu a Michaela Keatona a ten konec taky nebyl špatnej. 4/10 ()

Majkl_fuky

Film si plyne pomalu a dlouho celkem nevzrušeně, na můj vkus až moc, nevadilo by mi zařadit na vyšší rychlost. Nicméně i tak tenhle film považuji za velmi kvalitně odvedenou práci. Ať si říká, kdo chce co chce, je to Tarantino - kvalitní herci, vymazlený dialogy, dlouhý záběry, který mi u něj nevaděj, super hudba, důraz na detail, bla bla bla... ()

Foltest

Zbytečně dlouhé a bez výraznějšího nápadu. To, společně s extrémně umělou romancí mezi bělochem a černoškou, jsou hlavní zápory filmu. Dokonce ani geniální plán Jackie není zas až tak geniální. Moc nechápu, že policisty nenapadlo, že by ty peníze mohla sbalit sama a že černého antagonistu nikdy nenapadlo, že by si zbraň mohl obstarat i někdo jiný než on. Film tak táhnou nahoru především dvě věci. Skvělý hudební doprovod a pár naprosto absurdních a překvapivých smrtí, které film zajímavě okořeňují. Na závěr. Jsem rád, že jsem to jednou zhlédl, ale znovu už to asi potřebovat nebudu. ()

serbero

Neviem prečo ale tento film mal byť gangstrovka akčna a po Tarantinovsky vtipná, no bola to riadna nuda. Chybali mi tu tie psychologicke dialogy prečo je hamburger so syrom v europe chesburger a o čom spieva Madonna v pesničke like a virgin. Chyba tu akcia, zapletka a aj ten koniec , to rozuzlenie mohlo byť svižnejšie a nie take suche. Neger vojde do izby, žena zakriči “Ray ma zbraň” a neger schyta guľku do hrude. ()

Dalajlada

Neskutečně rozvážný film. 2,5 hodiny se může zdát dlouho, ale není. Takhle krásně vymazlenou detektivku s naprosto úžasnými postavami, vymakanými dialogy, vypelichaným Samuelem L. Jacksonem a homeless Robertem De Niro jsem opravdu nečekal. Na Tarantinovu tvorbu je to poměrně nekrvavý film, ale je zde vše ostatní, co se dá očekávat. Nechybující logika a záběry, na které by se člověk dokázal dívat znovu a znovu. A to i udělám, protože tento film je bomba. ()

J1R1K04

Skvělé! Svižná, pohodová a zábavná kriminálka, téměř bez krve (což je na magora z videopůjčovny fakt neobvyklý) se super hereckou partičkou (Bad motherfucker Samuel L. Jackson samozřejmě vládne), skvělou retrohudbou, originálním dějem a hlavně natočená s láskou k filmu (to na Quentinovi miluju)... Těch 5* nedám jen proto, že to není vyloženě nějaký nezapomenutelný kousek (což třeba Pulp Fiction nebo Hanební parchanti jsou). 90% ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí