Stárnoucí letuška Jackie Brownová (Pam Grierová) si přivydělává ke svému hubenému platu pašeráctvím peněz z Mexika pro překupníka zbraní jménem Ordell Robbie (Samuel L. Jackson) až do doby, kdy ji zatknou agent AFT a policajt z L.A. přímo na letišti. Pokud jim slíbí spolupráci při dopadení Ordella, má šanci vyhnout se kriminálu. Jackie, která je na svobodě jen díky sympatickému ručiteli soudních kaucí, zosnuje odvážný plán, jak to zahrát na obě strany. Situaci však komplikují Ordellovi komplici Louis Gara a Melanie Ralstonová, kteří mají své vlastní záměry. Jackie, která na oko spolupracuje s policisty i nepohodlným šéfem, se pokusí vypálit rybník oběma a odejít s milionovým balíkem. Kromě Grierové a Jacksona se ve hvězdně obsazené adaptaci románu Elmora Leonarda od režiséra Quentina Tarantina představují také Robert Forster, Michael Keaton, Bridget Fondová a Robert DeNiro. (HBO GO)

shinlove

Jako u každého Terantinova filmu, ani zde nechápu jeho vysoká čísla. Film průměrný, s pár dobrými myšlenkami, ale obecně NIC, co by už nebylo jinde, co by mě oslovilo, co by ve mně zanechalo něco víc, co bych si měl pamatovat... 3* ()

Chlo0opek

Jackie je sice promyšlený film, ale oproti Pulp fiction je to přece jen slabší odvar. Není až tak promyšlen směrem k té tradiční tarantinovské dialogové dokonalosti a ani postavy zde nejsou až tak vyrazné. Ale rozhodně za podívání to určitě stojí, to zase ano. ()

Pythonator

Nejslabší Tarantino, vynikající De Niro, nudná zašlá černošská hvězda a přes dvě hodiny blbých keců, které vás sem tam skutečně pobaví. Celkově ovšem nechápu smysl obsazovat černošku z béčkových černošských sraček 70.let a udělovat poctu tomuto odpadnímu žánru. Kdyby se radši Tarantino snažil více dělat příběh a méně rasovou politiku, mohl dát světu daleko lepší filmy než třeba tento užvaněný předlouhý krimi počin, z kterého si divák stejně zapamatuje jen nohy Bridget Fondové. ()

ForeverZiak

Celý film si hovorim: To je užasne 9/10 cela ta zapletka je v podstate jednoducha, ale vynika v zložitosti následnej "akcie". Až na konci ma smrť záporáka trochu sklamala, čakal som možno o trochu dlhší dialóg😂😂😂. Ale inak je to vyborny film. Keď to vezmem kolem a kolem... 87 % ()

DrifterSoul

My best Tarantino ever !!! Střízlivě pojaté, inteligentní a mnohovrstevné, bez jeho občasných poťouchlostí. A zejména dokonale obsazené všechny tři hlavní role (PG, SLJ, RF). Zkrátka to vše dohromady perfektně funguje. ()

Royaldell

Jackie Brown je ta nejlepší ženská hrdinka všech dob. Děkuju Tarantinovi za to, že ukázal, že i 44letá černošská letuška může být badass. Skvělý příběh, u kterého se (jak už je u Tarantina zvykem) nebudete nudit. ()

Lukkyn

Překvapivě absence explicitního násilí Quentinovi vůbec neublížila!!Jeden z jěho nejzajímavějších filmů je trochu zašitý ve stínu slávy Pulp Fiction, ale já se tady bavil a jakmile na scénu naběhl Samuel s koňským ohonem film si mě získal. Je to promyšlené a i přesto , že člověk tuší , jak to asi dopadne, tak to nemá chybu a je to napínavé. Opět tu všichni září Michael Keaton jako klasický polda, Samuel jako největší kápo, De niro jako dementní poskok šéfa gangu, Foster a Grier a jejich interakce. To vše zabaleno v 90tkovým vizuálu. Za mě jedna z nejlepších Tarantinovek!!! ()

Bogrant

Druhý Pulp Fiction, tentokrát s menej hláškami a krvou a viac súvislým a ''normálnym'' dejom. Fakt to natočil Tarantino? Ale hej, natočil. Je v tom badateľný jeho originálny rukopis. Bavil som sa. Sympatickí, pre niekoho možno dosť neznámy herci na úrovni svojich možností a dobrý príbeh. Jackson znovu skvelý, ale za najväčšiu hviezdu je tu samozrejme pán Q a jeho metódy. ()

Holly_Molly

Nezáživná zápletka, nezáživný charaktery, dokonce ani ty dialogy, na to jak je to ukecanej film (kam se hrabe Osm Hrozných!!!), nemaj šťávu...herecky a hudebně sice klasicky parádní, ale jinak extrémně nezáživnej Kventín..👣 ()

babuška

nevim nevim i po letech musím říct, že i když si něteré QT filmy znova pustím tenhle mně neláká, asi to nejhorší co natočil ()

Yamatosan

Proč je zrovna JB tak často dost dole v hodnocení filmů TT? Ten film nemá chybu, a jediné, co ho mohlo srážet, že to je dost jiné, než PF. Jenže to bylo/je přeci právě super, že TT nejede znovu a znovu tak nějak to samé, že se dokáže tak přeladit. ()

Thalin

Moje nejméně oblíbená Tarantinovka, kterou jsem viděla jen jednou, ale stačilo mi to. Zkrátka to na mě nemělo takový efekt, jako jiné filmy, které si ráda pustím i opakovaně. ()

PeteBuck

Trvalo mi tak 20 rokov, kým som to znovu zopakoval. Treba povedať, že prvýkrát som to pretrpel a teraz sa mi to páčilo trochu viac. Ale stále mi to trochu škrípe. Je mi jasné, že Quentin je ťažký fanúšik Pam Grier a podľa mňa jej tak trochu chcel vystrúhať poctu, zároveň jej filmom, zároveň si splniť sen a obsadiť napr. takého Roberta Forstera. Ostatní sekundovali tiež zdatne: Samuel L. Jackson, Bridget Fonda, Michael Keaton, De Niro. Bolo to proste fajn. Chrisa Tuckera som takmer nespoznal. Ale na mňa je to trochu zbytočne natiahnuté a málo dynamické. Tak neviem, zatiaľ čo Quentin sa vyjadril, že nechce natočiť ďalšie Pulp Fiction, tak sa mu to podarilo. Nenatočil. Miesto toho vytvoril síce osobitú ale dosť natiahnutú a nevýraznú zlátaninu. Mne to nesadlo. A iba sa mi to zdalo, alebo bola postava Roberta Forstera urobená aj preto, aby Quentin povedal, ako je totálne hotový z Pam Grier? ()

gizi

Tarantino si užívá toho, co ho baví (Hollywood, film, hudba) a toto potěšení dává i divákům. Chce to si k klidu sednout a pomalu vychutnávat. 70-75%. ()

Pignon

Ten kamión to otáčel na Mohavské poušti a sakra mu to trvalo. Málo vtipu, hodně vaty, už před lety v kině jsem u toho pospával a to jsem bylval ještě nějaký Jura. ()

smartynaf

Já se kaji, že jsem doteď netušil jak super a civilní film Tarantino natočil. Věděl jsem že existuje, ale úplně mne minul. Nejspíš proto, že jsem čekal zase nějakou řež. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí