Stárnoucí letuška Jackie Brownová (Pam Grierová) si přivydělává ke svému hubenému platu pašeráctvím peněz z Mexika pro překupníka zbraní jménem Ordell Robbie (Samuel L. Jackson) až do doby, kdy ji zatknou agent AFT a policajt z L.A. přímo na letišti. Pokud jim slíbí spolupráci při dopadení Ordella, má šanci vyhnout se kriminálu. Jackie, která je na svobodě jen díky sympatickému ručiteli soudních kaucí, zosnuje odvážný plán, jak to zahrát na obě strany. Situaci však komplikují Ordellovi komplici Louis Gara a Melanie Ralstonová, kteří mají své vlastní záměry. Jackie, která na oko spolupracuje s policisty i nepohodlným šéfem, se pokusí vypálit rybník oběma a odejít s milionovým balíkem. Kromě Grierové a Jacksona se ve hvězdně obsazené adaptaci románu Elmora Leonarda od režiséra Quentina Tarantina představují také Robert Forster, Michael Keaton, Bridget Fondová a Robert DeNiro. (HBO GO)

Zabriskie

Dlouhé záběry s přirozenými, originálními dialogy a svérázným humorem jsou přesně ve stylu Pulp fiction, ale všechno kazí zbytečně překombinovaný děj. ()

Dinoo

Neuchvátilo ma to tak moc ako iné filmy od Quentina Tarantina,asi to bude tým ,že toto dielo je menej také "Quentinovské" ale príjemné vyplnenie voľnej chvíle ,ale bohužial len tak na jedno pozretie a potom odložiť do zbierky :) ()

Plomber

Po Pulp fiction mě tenhle film celkem zklamal. Dialogy už nejsou tak vtipné, hlavní hrdinka mě taky moc nebrala. Jinak bylo, ale herecké obsazení skvělé, hlavně De Niro a Bridget Fondav jsou super a reklamy na zbraně jsou geniální. ()

babuca

Neznášam Tarantina !!!!!! Jeho sadomasochistické zmýšľanie, psychopata deštrukčnej, postapokaliptickej spoločnosti, ktorý sa vyžíva v záplave brutality,primitivizmu, gýčovitosti a potokoch krvi......už jeho ksicht nevestí nič dobrého,............ Ale tento film, musím uznať je skvelý, ten sa mu vydaril. A pre mňa je jeho absolútnym vrcholom. ..... nevídaný originálny viacuhlový pohľad hlavných protagonistov ......výborná zápletka ......skvelí herci a ich výkony ()

kubina28

Hodne ,,NeTarantinovský,, film. Nenesie sa v tak svižnom tempe ako ostatné jeho filmy.JE komornejší, ukludnenejší a viac než na premyslené dialogy, stavia na jednoduchosti a nekomplikovanosti deja. Jednoduchá a nijak originálna zápletka je ovšem zrežírovaná majstrom Vyprávačom (možno najlepším aký v súčastnosti Hollywood má).A vdaka tomu sa opäť vyniká priemeru hollywoodskych krimi filmov ()

Molerat

Dobře Tarantino, milé překvapení.Nedává se srovnávat s čímkoli jiným od něj, ale Jackie má své přednosti.Předně hodně ukecaný filmek a poměrně dlouhý, avšak tak zábavný, že uteče překvapivě rychle. ()

Amante

Tohle byl zajisté lehký šok, když po do nebe vzývaném Pulp Fiction Tarantino ohlásil nový gangsterský projekt, všichni museli čekat film postavený na osvědčených mechanizmech Pulpu, k čemuž došlo jen částečně... Co zůstalo je základní pojetí hlavních postav, humor, koncepce většiny scén, kultovní styl absurdních dialogů o kravinách zdánlivě mimo děj, virtuózní cit pro výběr herců a dokonale doplňující muzika (zčehož se staly Tarantinovy podpisové značky i pro filmy budoucí). Co se však pro mě dost nečekaně změnilo bylo pojetí celého filmu. Místo našláplé násilně a tvrdě pojaté povídkové směsi samoúčelně propojující promyšlené scény tu máme regulerně propracovanou kostru příběhu plného lidství a křehkosti (i když samozřejmě i přízemní a vulgární záležitosti stále zůstávají) se zajímavými dějovými zvraty. Tím pádem se i vnitřní charakter postav stává propracovanějším a zajímavějším. Kupodivu i tohle Tarantinovi funguje na jedničku s hvězdičkou. Konkrétně tu totálně žeru kontrast elegantního a noblesního vztahu Grier s Forsterem a pžízemních a plitkých vztahů kolem B. Fondy... plus moje nejoblíbenější filmová postava Ordell Robbie fenomenálně zahraná S.L. Jacksonem. ()

Astu.

Quentin prostě umí, ale Jackie Brownovou mě celkem dost zklamal. Nudné drama o letušce, kterou chytne FBI a ona za shovívavost musí pro ně taky něco udělat na oplátku. Nemůžu si pomoct, ta ženská mi přišla strašně nesympatická. Jediné, co mě vážně dostalo, byl Samuel L. Jackson a Robert de Niro. Dokonalé postavy. Na Tarantina hodně zvláštní film, už jenom proto, že rešisér ustupuje do pozadí a dává celkem veliký prostor hl. herečce. Nepatří to od něj mezi to nejlepší, ale ani totální odpad. Jackie Brown je film, na který si zítra ani nevzpomenu. Šlápnutí vedle, překombinovaný příběh s divným koncem. Mě to moc nesedlo. 6/10 ()

BMAXX

Tarantino nám trošku měkne... Některé scény sice nutí k záchvatům smíchu (když De Niro zapomene, kde má zaparkováno), ale jinak na Tarantina moc velká romantika. Quentine, není to zlé, ale drž se toho, co umíš nejlíp... ()

Godlieb

Tarantino tímto filmem překvapil jistě každého, kdo jej odsuzoval pouze jako autora krvavých a ujetých gangsterek. Jackie brown je dospělý, umírněný a řemeslně precizní a nadprůměrný pohled do života jedné letušky, která se prostě zapletla s nesprávnými lidmi. Překvapením jsou jednoznačně Robert DeNiro a Bridget Fonda ve vedlejších rolích, potěší i Michael Keaton (pokud jste jeho fanoušky jako já) nebo tehdy ještě neznámý Chris Tucker. Jsou tu klasické stereotypy, "negři"(to není hanlivé oslovení) se skutečně chovají jako "negři", "běloši" jako "běloši", neoslovila mě baretová móda a Pam Grierová má snad nejkřivější ústa jaká jsem kdy viděl. Na Quentina trochu obyčejné, proto 4*. ()

pelegryna

Bez výkřiku skvělé to prostě asi nejde.... Obsazení neprvoplánové šťabajzny Pam ,bylo domnívám se velmi odvážným kouskem a vyplatilo se.Niro, Jackson to je prostě sázka na tutovku vždy. ()

Abcbc

Nedá se říci, že by byl film špatný, to rozhodně není. Ale od Tarantina jsem prostě čekala víc. Průměrný obyčejný snímek úrovně průměrného obyčejného režiséra. Čímž Tarantino rozhodně není. Škoda. ()

P_Soar

Nenápadný drahokam v Tarantinově tvorbě. A také skvělý (a dosud podle mě nepřekonaný) úvod do jeho "feministického" období, vyznačujícího se silnými a nebojácnými hrdinkami. Ale hlavně pádná odpověď všem, kteří si pod značkou Tarantino představí jen brutalitu a vtipné "cool" hlášky, popřípadě pěknou muziku. Jenže to všechno je jen koření dotvářející výsledný dojem... Dlouhé záběry, povlovný děj, bezchybné dialogy, správná gesta na správném místě; tím vším Quentin dokáže vzbudit pocit dokonalé spřízněnosti s postavami jako snad žádný jiný režisér současnosti. A nejlépe se mu to podle mého podařilo právě v Jackie Brown. Všechny postavy jsou tu bezvadně vykresleny a ústřední dvojici si snad ani nejde nezamilovat. Ke všem superlativům přistupuje ještě mimořádně povedený český dabing. Neotřesitelně v mých TOP 10. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí