Snímkem Otevřená srdce, který v roce 2002 posbíral řadu skandinávských filmových cen, se nám představí nadějná dánská scenáristka a režisérka Susanne Bierová. Cecilie a Joachim jsou mladí a zamilovaní. Těší se na svatbu a spokojený společný život. Marie a Niels jsou manželé třicátníci, kteří vychovávají tři děti. Náhoda či osud změní životy obou párů. Jednoho dne potká Niels Cecilii. Stane se tak za zvláštních okolností, které příliš nepřejí lásce. Oba jsou jak zasaženi bleskem. Láska může někdy způsobit, že lidé ztratí kontrolu nad vším, čím doposud žili. Cecilie a Niles stojí před nejtěžším rozhodnutím svého života. Mají právo všechno zbořit a mají k tomu i dost odvahy? Film režisérky Susanne Bierové vypráví i o tom, co se stane, když do obyčejných všedních dní zasáhne tragická událost. Nic už není jako dřív, vše je podrobeno neúprosnému zkoumání smyslu a pravdivosti. Komorní příběh byl natočen ve stylu dánského manifestu Dogma, kterým mladí dánští tvůrci popírají některé postupy a manýry běžné filmové velkoprodukce a naopak zdůrazňují vnitřní pravdivost a neokázalost. Celkově jde o 28. snímek ve stylu Dogma. (oficiální text distributora)

Leila75

Psychologické drama,vítr ve vztazích,pády,návraty a snad i odpuštění-takový filmy mě hodně zajímají,nikdy nevíme co nás potká,takhle o tom máme možnost přemýšlet.Jak by jsme se zachovali,jaké by jsme našli řešení. ()

rodl

Je to vlastně typická romance, jakých americká filmová studia produkují desítky ročně a které se většinou v hodnocení nedostanou nad šedesát procent. Natočí-li se však dle zásad manifestu Dogma, hlavní postavy nebydlí ve vile s vyhlídkou na jezero a nejezdí autem za 10 mega, a hlavně, vloží-li jim scénáristé do úst dialogy, které nešustí papírem a předepíšou reakce, které známe z vlastních životů, je z toho najednou film, který mě i hodinu po půlnoci dokonale probudí a nenechá usnout ani desítky minut po jeho skončení. Přirozeně reálné, byť pro toho, které nebaví sledovat sama sebe nebo své sousedy, asi trochu nudné a málo akční. ()

eoj

Zajímavé z pohledu srovnání, jak by jednotlivé situace probíhaly u nás, nebo někde na jihu evropy. Jinak ale poměrně předvídatelné a pro mne nuda. Spíš slabší 3* ()

Martazoe

Velmi reálný příběh o neštěstí, konci a začátku s troškou naděje, kterou jsem tu ale musela dolovat opravdu ze dna. Nevím jestli bych to zvládla ještě jednou se takto citově angažovat. Na filmu se mi líbí, že tu není žádná zbytečná omáčka, že režirérka jde k jádru věci, nic nepřiklášluje, ale zárověň citlivě provází svoje postavy. Určitá nedokončenost a otázky zůstávají a ve mně osobně i trochu deprese z toho, že vztahy mezi mužem a ženou nejsou procházka růžovým sadem, jak se snaží namluvit některé americké crazy komedie. ()

Tonula

Realistické, beznadějné, pesimistické, roztahané, zdlouhavé, nudné, upřímné, naturální, obyčejné drama. Když Vás chvíli po tom, co se pevně rozhodnete vzít si za ženu svou lásku, srazí auto a způsobí Vám fatální poranění, je na místě spousta otázek. Čas nechybí. Není lepší umřít, než žít celý dlouhý zbytek života na posteli nebo snad v lepším případě na vozíčku? Čekání, jestli ta, kterou mám rád, ještě přijde, jestli jí stojím za to... Je možný i jiný pohled. Láska je přece o překonávání všech překážek. Jenže když se budou mít všichni rádi, kdo má právo na štěstí? Nemám rád Dogmu. Filmy by měly být optimistické, s happy endem a ne o tom, že v lásce mohou být vlastně všichni nešťastní. Jo, život nebývá o štěstí nebo je o štěstí jen pro někoho. Herci výborní, film pravdivý a stejně se mi nelíbí. Někdy je lepší jít na procházku do lesa, než se dívat na smutný život jiných lidí. Někam kde nejezdí auta. 2* ()

Zach Braff v zajetí lékařů

Zach Braff v zajetí lékařů