Snímkem Otevřená srdce, který v roce 2002 posbíral řadu skandinávských filmových cen, se nám představí nadějná dánská scenáristka a režisérka Susanne Bierová. Cecilie a Joachim jsou mladí a zamilovaní. Těší se na svatbu a spokojený společný život. Marie a Niels jsou manželé třicátníci, kteří vychovávají tři děti. Náhoda či osud změní životy obou párů. Jednoho dne potká Niels Cecilii. Stane se tak za zvláštních okolností, které příliš nepřejí lásce. Oba jsou jak zasaženi bleskem. Láska může někdy způsobit, že lidé ztratí kontrolu nad vším, čím doposud žili. Cecilie a Niles stojí před nejtěžším rozhodnutím svého života. Mají právo všechno zbořit a mají k tomu i dost odvahy? Film režisérky Susanne Bierové vypráví i o tom, co se stane, když do obyčejných všedních dní zasáhne tragická událost. Nic už není jako dřív, vše je podrobeno neúprosnému zkoumání smyslu a pravdivosti. Komorní příběh byl natočen ve stylu dánského manifestu Dogma, kterým mladí dánští tvůrci popírají některé postupy a manýry běžné filmové velkoprodukce a naopak zdůrazňují vnitřní pravdivost a neokázalost. Celkově jde o 28. snímek ve stylu Dogma. (oficiální text distributora)

Biopler

Charizma Mikkelsena, krása Richter a dráma aj o tom ako nehoda vyústi do nevery a ničenia vzťahov. Bier je kvalitná režisérka a ja si zamilúvavam dánske drámy. Neviem ako to bolo s výberom hercov, no malo by sa zohľadniť, že muž nemá byť od ženy výzorom až tak mladší. Taktiež, že takýto pár má dospievajúcu dcéru. To bude však Madsom, ktorý na svoj vek vyzerá mlado. ()

Arequipa

Pro mě trošku zklamání. Zobrazení krize středního věku, kterou prožívá mnoho rodin, na pozadí nešťastné události je zobrazeno věrně dobře, ale ne skvěle. Herecké výkony jsou velmi dobré a především druhá polovina filmu je velmi silná. Delší dobu jsem se nedíval na klubový film a po jeho skončení jsem s uvědomil, co mi hodně chybělo a na co jsem si zvykl - hudba. Ve filmu je pro ni prostor minimální a - i když to byl možná záměr - a myslím, že je to škoda. Příběh je velmi předvídatelný a v podstatě ničím vás nepřekvapí. Suma sumárum 6/10. ()

ecis

Chaos v mysli, chaos v dusi, chaos v srdci vyobrazeny neopisatelnym laskavo-chladnym sposobom. [Skoda tych uplne rusivych hudobnych vloziek.] ()

Brinkley

S odstupem času musím konstatovat, že po druhém shlédnutí na mě Otevřená srdce působila místy příliš chladně (a to nikoli z hlediska geografického) a řekla bych, až akademicky. To ovšem neznamená, že by vztahy, ve filmu popsané, nevyhlížely věrohodně, nebo že bych postrádala hlubší obsah (to zdaleka ne). S ohledem na Madse bych ráda zůstala u plného počtu, ale má filmová duše se vzpírá. Co dělat.... srážím jednu hvězdu. ()

Blondpipi

Tak strašně moc jsem postrádala možnost tu najít to dobro a zlo, co je čitelné v každém jiném příběhu. Tady nebylo, pozorovatel se ztotožní postupně se všemi v tomhle silném příběhu. Každý je tu pouze obyčejným člověkem s jeho vlastními touhami, hříchy, bolestmi, okamžiky štěstí, lítosti...Nelze soudit nikoho, snad jen pocítit lítost nad zúčastněnými, nad sebou samým, když se najdeš v jednání a v emocích těch, co tam bravurně odehrávají všednost i barevnost života naráz. Pochopení, jež pro ně máš, je silnější než bys čekal.....tak naturalisticky laděný film jsem dlouho neviděla, byl to zásah přímo doprostřed mého vědomí i nevědomí... ()

Chip89

Tak nějak obyčejné romantické drama, kterých jsem viděla už spoustu, ale přesto něčím tak strašně zvláštní. Věřím tomu, že kdyby to natočili Američani bude to tady mít tak o třicet procent méně na hodnocení... Jestli mě tak bavil styl natáčení ( Dogma), nebo prostě ta obyčejnost příběhu s velkou hloubkou - nevím. Každopádně to pro mne byl opravdu silný příběh, který mne bavil a doufám, že v mé mysli nezapadne do zapomnění. Asi bych se měla víc dívat do skandinávské produkce, vypadá to, že tam vznikají dobré snímky.... ()

caba

Podle hodnocení jsem čekala velkou pecku,proto asi to zklamání.Zbytečně dlouhé .Váhala jsem, zda 3 nebo dvě hvězdy.Nakonec jen 2. ()

Veronica27

Někdy stačí malá nepozornost, záblesk sekundy a celý život se nám může obrátit naruby.Někdo od sebe své blízké odhání, jiný zase potřebuje mít někoho při sobě a to vše spolu souvisí.Osudy i rozhodnutí se mění.Skvostný kousek. ()

deLaFere

No, tohle je opravdu majstrštyk, nedá se tomu prakticky nic vytknout. Kdo má srdce a také mnoho za sebou, musí si něco najít. Ten film je, jako kdyby ho psal život sám. Nebudu se rozplývat nad scénářem, režií či castingem, vše je skvělé. Je jasné, že každá individualita si v něm najde něco jiného. Odsouzení Madse, pochopení nebo odsouzení Cecílie, soucit s Paprikou Steen. Vše záleží jen na osobních zkušenostech a schopností se objektivně s nimi vyrovnat. Kde byly chyby, co nešlo ovlivnit, bylo to nevyhnutelné? Měl Mads odolat? Nikdy není nic černobílé a život připravuje naprosto nečekané situace, tenhle snímek jednu z nich ukazuje a to doslova skvělým způsobem. Nikdo není špatný, vše je pochopitelné a otevřený konec jen říká, nikdy nevíš. Sám mám podobnou zkušenost, jen s významně lehčím i horším podtextem. Kdo to neviděl, ať dál nečte. Spoilery!!!!!. Pro méně vnímavého diváka může být postava Madse celkem snadno odsouzeníhodná, jenže on s manželkou nespí, těžko říct proč, Ve filmu to není vyjádřeno, možná stereotyp. Ale ta motivace je pak jasná a navazuje na to, že Cecílii není ochoten opustit. Scénář skvěle vykresluje i ji, stačí jen věta Madsovi dcery, je hodná a automaticky charakterizuje její rozervanost. Scéna, kdy Mads opouští svojí ženu, je snad univerzální, jen málo vinná oběť bezmezně trpí a nemůže nic udělat, nejde to. Takovýhle snímek nejde natočit komplexně, musel by mít aspoň dvojnásobnou stopáž a hodně chytrou. Podnětů k těmto věcem může být mnoho, ale jádro je vždy stejné. Orientovat se v situaci, kdy máte v sobě tunu emocí nejde. Racionalita nefunguje a nakonec vždy nějak zaplatíte a tohle právě snímek dokonale ukazuje. ()

Zikus

Skličující příběh, který není dotáhnutý do konce, natočený bídnou kamerou a ochuzený o solidní hudební doprovod. Film, který ve mně nezanechal nic moc pozitivního. Nic extra. Největší plus je zde hezká Sonja Richter. ()

winstonik

Nuž čo, „iba“ Dogma, ale aká! Vôbec nič si nenavrávajme, tento film je postavený na geniálnom scenári Andersa Thomasa Jensena a hereckých výkonoch hlavných postáv. V tomto filme veľmi skoro zabudnete na film, lebo všetko je ozajstné a všetko do seba zapadá do posledného detailu. A úplne najkrajšia je naša skromná Marie, znášajúca dôsledky katastrofy, ktorú dokáže napáchať jedno citové vzplanutie. Prilepiť známku a poslať do galérie FILMOV. Btw, chvíľami som mal pocit, že mi Anders v noci ukradol tie repliky z hlavy. Budem si ich zamykať. ()

Zl0

Presladené happyendy nemám príliš v láske ale tu by som ho veru bral všetkými desiatimi. Z tej vtierky mám ešte teraz žihľavku. Pfuj. Film sa mi veľmi ako celok nepáčil, mal pár silných scén, ale to spracovanie bolo strašné. Svetlo a'la inscenácia československej televízie z 80 rokov, zábery sem tam ako z VHS style rodinnej oslavy. Dokonca niekedy rodinný kamkordér ukradli deti a hrali si s tlačidlom nočného režimu. Určite zámer no výsledok ma neohromil. Emócie z toho kypeli, ale dokopy poslabšie ako porovnateľné filmy. Ešte aj nejaká hnusná iritujúca hudba na záver. ()

papadoce

Kruto realistické. A také pozerať nechcem. Tvorcom sa zrejme podarilo natočiť to čo bolo ich zámerom, ale ja som až príliš povrchný na to, aby ma to dostalo. A áno, herci hrali výborne. Všetci. ()

wege

Emoce stříkají všemi směry. Navíc ta dodržená pravidla manifestu tomu dávají velký punc realističnosti, není to nijak přikrášlené a o to více ty emoce zapůsobí. ()

nula87

Jeden z nejlepších filmů o vztazích, jaké jsem kdy viděl. Civilní, uvěřitelné, syrové. Tohle není žádná melodramatická selanka, ale živý příběh, který vás dostane. ()

jafuska

ačkoliv nemusím sledovat severské filmy, tady jsem udělala velkou výjimku a dodívala se až do konce, tragický příběh mladé dvojice, pro kterou v jediný okamžik se změnil celý život a musí se rozhodnout jestli zůstat spolu, nebo se navzájem opustit, do toho vzejde nevěra manžela, který pomáhá této mladé ženě, a nastávají velké zvraty, jak se rozhodnout co se vlastně bude dít dále, na pozadí jsou další postavy, který tento příběh završuje okolnostmi, je to dobrý film ()

cattcobain

Život, jaký je. Bez příkras, bez jistot, bez hollywoodských konců. Dlouhé záběry do bezmocných tváří hrdinů nás zvou přímo do morku jejich kostí a najednou máme pocit, že to všechno prožíváme s nimi. Stačí se nadechnout a nechat se zahalit závojem opravdovosti příběhu, v němž cesty stále mění svůj směr. ()

Zach Braff v zajetí lékařů

Zach Braff v zajetí lékařů