Královna pirátů

• Itálie

La Venere dei pirati

Dobrodružný / Historický

Itálie / Západní Německo, 1960, 80 min

,,UŽ SOM ZABUDOL, ŽE ŽENA DOKÁŽE VIAC AKO DIABOL." __ Dobrodružnú tuctovku svojej doby ,,Kráľovná pirátov" som sa tu v databáze pokúšal vyhľadať už niekedy krátko po mojej registrácii, avšak nikdy sa mi to nepodarilo, keďže okrem jej českého názvu pod ktorým bola kedysi pred 17, možno aj 18 rokmi (!) vysielaná v TV som si ako-tak pamätal niekoľko dejových momentov akými boli opatrenie proti pirátom plávať v konvojoch, konfrontácia v jaskyni, záverečný útok na pevnosť a svojská postava plešatého piráta ,,Albánca", čo však nebolo k presnejšiemu určeniu dostačujúce. Opäť raz ide o príbeh boja proti dlhodobej tyranii a útlaku, kedy si v záverečnej vzbure spojené šíky pirátov i pospolitého ľudu poradia s nepriateľom takou ľahkosťou, až človeka zarazí, preto sa nato neodhodlali už skôr. Nuž, raz darmo... Z hereckých predstaviteľov sú zaujímavejšie skôr vedľajšie postavy, pretože hlavná hrdinka je pomerne nevýrazná. (6. hodnotenie, 1. komentár k filmu)(6.10.2015)

Pirátsky špageťák, v ktorom ale pirátských výbojov niet a scén na lodi je ako šafránu. Príbeh je však aj napriek tomu a napriek viacerým romantickým scénam dostatočne svižný. Bohato zdobené kostýmy i rozkošné devy (hlavne Scilla Gabel) sa zasa starajú o krásny vizuál, v čom pomáha i zasadenie do opevneného hradu. Livio Lorenzon netradične v kladnej postave je vyraznejší herec ako Massimo Serato, ktorému viac slušia romantické scény. Zápletka je jednoduchá a škoda, že sa viac nerozvíja.(20.5.2018)