Série(2) / Epizody(42)

Recenze uživatele Jeoffrey k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2018) (S01)

Ze začátku se to tváří jako naprosto generický shounen, kde mladý, ukřičený a přehnaně odhodlaný chlapec bojuje proti monstrům, které se odněkud berou a on je prostě musí za každou cenu zničit. Je skrytě OP, musí najít a ovládnout svoje schopnosti, udělat si kamarády a - no prostě to co od shounenu tak nějak čekáte... Prvních pár dílů mě ještě až tak nebavilo, působilo to docela předvídatelně a občas i nudně. Ovšem v určité části, kdy jsem si myslel, že jedu jen na setrvačník mě to začalo vlastně i docela bavit. Zalíbilo se mi atypické prostředí měst v oblacích, magie i magické souboje, tajemství Nemesis, které asi nebude tak jednoduché, jak si na začátku myslíte a i podstatná část postav, hlavních i vedlejších. Jistě, Seth není zrovna nejlepší hlavní postava, jakou jsem kdy viděl, ale postupem času se dostává ze snesitelné až na docela sympatickou. Melie je taky fajn a přemýšlím, kterou z jejích dvou diametrálně odlišných osobností mám radši. Ovšem jako nejlepší postava se mi jednoznačně jeví kapitán inkvizice Dragunov - charismatický záporák s docela povedeným morálním kompasem. No a příběh? Z generického začátku jsem se dostal do docela povedeného arcu v Rumble Townu a první sezóna nastínila spoustu zajímavých otázek a možných zvratů, na které se asi můžu v budoucnu těšit. Takže i když u mě Radiant končí po první sezóně jen jako slabší nadprůměr (a to beru v potaz i pro mě příjemný opening, což bych asi neměl), tak na druhou sezónu na podzim se vlastně docela těším. 6/10 ()

Season 2 (2019) (S02)

Nemůžu říct, že by mě druhá série bavila víc jak ta první, ten dojem byl spíš tak nějak stejný. Ze začátku jsem si hledal cestu k novým postavám a snažil se opět nalézt i tu k některým původním. Především ta jedna slzavá episoda byla pro mojí psychiku dosti otravná, ale dobře, prostě si to tam potřebovali vyříkat... Ze začátku jsem se hodně nudil a přemýšlel nad tím, proč jsem první sérii dal nálepku "nadprůměrná" když tohle nijak extra není. Pak se ale vše rozjelo, proběhla velká válka a já se najednou bavil a někdy i trochu těšil na další díl. Našel jsem si i cestu k Ocoho, která mi ze začátku moc neseděla a oblíbil si ještě o kousek víc některé další postavy, jako je Grimm, Dragunov, nebo Melie v její "temné formě". Takže nakonec i druhá série dostane svých 6/10 a i třetí část budu sledovat. ()