• český

Emmanuelle Arsan (kniha)

Jean-Louis Richard

Richard Suzuki
  • Campbell

Série o Emanuellce mě nikdy nebrala(ne že bych ji vyhledával nebo bych viděl hodně těch děl), ale prostě mě to strašně nudí. Erekce nenastala a tak koukám jen na krásnou(byť chlupatou) krásku která řeší svý problémy(nojo jako bych jich neměl dost) a tak se vyspí s každým koho potká. Což je celkem nuda když prakticky nic nevidíme. Jedním slovem nuda.(1.2.2011)

• Koryntos

Na začátku, bych se to nějak pokusila shrnout. Jako puberťačka jsem objevila vzadu v knihovně značně ošmatanou knihu, která mě pak jako nepolíbenou bytost zasvěcovala do tajů erotična, samozřejmě s uzarděním sobě vlastním, jsem jí četla pokaždé, jen v případě, když nebylo doma jediného živáčka, než mně. Věřte, že jsem ji za pubertu stihla přelouskat několikrát a některé pasáže se mi opravdu nesmazatelně vryly do paměti. Pak jsem úplnou náhodou viděla film. Všechno, co v knize bylo erotické, se tvůrcům filmu podařilo vykleštit tak dokonale, že tam nezbylo vůbec nic. Už jen výběrem samotných postav, které působí, jako by rejža zapomněl udělat casting a všechny účinkující posbíral zcela náhodně po městě, cestou na natáčení. Samotná Emmanuelle je v knize vylíčena, jako nadpozemské stvoření, které lahodí oku mužů i žen, správně oblá na správných místech a přesto štíhlá. Její filmová vizáž na mě působila, jako babochlap z Rány deštníkem, nebo jako značně znuděná verze bohaté veverky Zrzečky, kterou už nebaví louskat oříšky, tak se snaží i přes svoji asexuální vizáž obskákat celý les. Myslím, že tato herečka by se více hodila pro roli Bee. Její manžel je v knize podán, jako kapitán Pikard, který Emmanuelle, zasvětil do tajů sexu, k tomu ještě zvládá vydělávat miliony a obšťastňovat thajky pod hranicí zákona. Ve filmu vypadá jako úlisný představitel taxikáře z německého porna, s vizáží Horsta Fuxe za mlada. Úplně jsem se děsila scény, kdy Emmanuelle za ním přilétla z Paříže, že budou právě ve stylu německého porna testovat hned na místě, čím hloubš, tím líp a její manžílek jí po vzoru NP propleskne se slovy: ,,Děvko, pořádně, PLESK, pořádně děvko.“ Bohužel, nebo spíše bohudík, byl značně vyčerpaný z vydělávání milionů. Takže z toho důvodu se ve filmu vůbec nic prostopášného nedělo, zřejmě ho bolela hlavička. Představitelka Bee, na mě působila, jako hlavní hrdina-novinář z Fontány pre Zuzanu 3, což mluví samo za sebe. Hraběnka Adriana, která je v knize vykreslena jako prostopášná světačka a záletnice par excellence a je jí 26let, ve filmu vypadá jako vyzobaná kukuřice s vizáží druhořadé prostitutky po několikáté odvykačce na protialkoholním. A samotný don chuan, prostopášník a seladon a tahoun celé knihy homosexuál Mario, ve filmu vypadá, jako řidič autobusu, trávící svou penzi v putikách 3 cenové kategorie a snažící se o podivné zprznění veverky Zrzečky. Chápu, že u nás se v té době netočily žádné filmy s erotickým podtextem, nicméně na celosvětovém prahu, ale byla i díla, kterými se popřípadě mohl tento francouzský skvost inspirovat. Dokonce víc erotická mi přijde i Angelika!!! Která stihne obšťastnit kohokoliv a ještě obhájí svoji prostopášnost závěrečnou větou: ,,Přesto všechno miluji pouze Joffreyho.“ Myslím, že tento film, by byl jedinečným kouskem v případě, že by se dočkal nového zpracování a držel se striktně tezí knihy, která opravdu měla hloubku, na rozdíl od bezduchého nudného a značně protierotického filmu, kde za nejvíce erotickou scénu považuji sex služebnictva v zahradní chýši i přesto, že vilná thajka má chování Blaženy ze Slunce seno. ,, Ne, ne a nebo radši jo.“ Naprostá stupidita filmu, mě dohnala k vyplození překvapivě dlouhého komentáře. Rada na závěr doporučuji si ponechat vlastní fantazii, sehnat si knihu Emmanuelle od Emmanuelle Arsanové, která je opravdu dobrá, film zahodit a pro lepší zapomínání děje, otevřít lahvinku červeného vínka a pustit se do čtení knihy.(24.4.2012)

Erotický příběh o mladé modelce Emanuelle. I když je vdaná a sdílí manželské lože, tak cítí, že její sexualita není naplněná. Něco jí chybí a pomocí svých nových přátel v Bankoku zkouší, ochutnává, objevuje. Na to, že je film z roku 1974, tak vizuálně vypadá nádherně. Není to žádné Vintage porno natáčené přes domácí kameru, kterou dostal režisér v osmi letech pod stromeček. Je to umělecky natočená erotika. Ano, je sice naivní, ale na druhou stranu má příběh o poznání a učení se o erotice. Zazní tam zajímavé moudro: "Definice pravé lásky je erekce a ne orgasmus" = což znamená, že vzrušení je to důležité a ne dosáhnutí uspokojení. Je to lehká erotika a erotické náznaky jsou vždy lepší pro fantazii než super detailní porno.(20.12.2012)

Teraz tu mnohí ohŕňajú nos, ale na vtedajšie časy to bolo odvážne. Spomínam si na tento film a vybavuje sa mi nostalgia kina, vpašovania sa dnu, tŕpnutie, či si uvádzačka nevypýta občiansky... Exotické prostredie, erotika...nevadilo mi, že to nemalo príbeh, neriešilo vzťahy...Nie je to žiadna nepríjemná spomienka.(29.7.2009)

Für mich - 50%, - /erotika trapná, baby o ničem a film se táhne odnikud nikam, ještěže se Frantíci nepokoušeli o děj/, + /ještěže mám verzi 90 minut, páč plnou bych fakt asi nedal/, hodnocení - můj první erotický film ze staré školy a taky poslední, páč mám jenom jedny nervy, přiblblé, trapné, za zenitem, ten film omlouvá jenom to, že je 41 let starej, ale jinak je to děsivá a trapná nuda(22.7.2015)

• - Postavu Emmanuelly (Sylvia Kristel) vymyslela v 50. rokoch 20. storočia Marayat Rollet-Andriane, manželka francúzskeho diplomata. (Raccoon.city)

• - Jedná se o nejdéle promítaný film v kině. Na programu pařížského kina Paramount City byl na programu 10 let a 8 měsíců, během kterých jej zhlédlo 3 260 874 diváků. (pan Hnědý)

• - Díky erotickým scénám nedostal štáb povolení natáčet v Thajsku. Místní úřady to nepovolily. Filmařům se nakonec podařilo získat povolení k natáčení, a to když předstírali, že točí dokument pro turisty a úřadům byl předložen scénář, který nikdy nebyl použit. (Terva)