• český

Emmanuelle Arsan (kniha)

Jean-Louis Richard

Richard Suzuki
  • Karlos80

Ano, svého času za socíku ale i krátce po revoluci byl tento film pro dospělé, pro mě pochopitelně zakázaným ovocem-bohužel, dnes se však nato dívám už s úsměvěm a s jistou nadsázkou..Sylvia Kristel byla pěkná ale zaplať pánbůh nebyla jediná, daleko víc se mě líbily všechny ty Black Emanuelly s Laurou Gemser, společně si pak zahráli ve dvojce..Zajímavý komentář: Paascha(13.5.2006)

• sinp

Dneska po tom moc psů neštěkne, v tehdejší době ale zavyl nejeden vlk. Zkrátka, i Evropa chtěla svou erotickou nálož a podobně třaskavou jako za mořem, kde právě šíleně vydělávalo Hluboké hrdlo. V něm tehdy šlo o pospojování nesouvislých scén, význam chyběl docela podstatně. Na druhou stranu to mělo šmrnc a vtip. To Francouzi na to jdou skoro úplně opačně. Odlehčení jsem neregistroval snad ani v jedné scéně (maska smrtelné vážnosti je jim asi vlastní), zato profesionálně poměrně vybroušený film. Houpavá atmosféra a křivky svůdné Sylvie Kristel jsou kvalitní i po letech, erotická stránka už jen pro pamětníky. Je bohužel patrné i ze scénáře, že si Emmanuelle hraje na něco víc než je. A to v dnešním čase milionů hodin porna rozlezlém po internetu není sexy. Je to jen k pousmání.(6.9.2005)

• Sadova302b50

To jsem se zase nechala nachytat. Řekla jsem si, že se už konečně musím dovzdělat a zhlédnout takzvanou „klasiku všech klasik“. Na konci jsem jenom hlesla: „Taková konina!“ Mizerně natočené, herci i v rámci žánru nic moc, hudba... Francisi, byl jsi tam ty, nebo se spletli v titulcích? A za co sakra ta hvězdička? Z nostalgie to u mě být nemůže. Asi za to, že existují ještě horší věci, například jihoamerická telenovela. Mám při ní stejné extatické zážitky, které se k tomu násobí počtem dílů (tedy řádově stovky, to je panečku jízda)! „Pamětníci“ prominou, nevím, jaká je kniha, ale v mých očích stál tento film za starou bačkoru.(13.1.2015)

• Anderton

Je maximálne podivné, čo všetko bežalo v kinách s tým, že sa jedná o nejakú áčkovú psychologickú drámu. Emanuelle je iba typickým erotickým filmom sedemdesiatych rokov, kde každého zaujíma iba nahota Sylvii Kristel a aj tej je tu pomerne málo. Pre mňa trochu nepochopiteľný kult. Hlavne preto, ako vyzeral vtedy pornopriemysel (filmy mali dej a rozpočet). Koho potom mohlo toto osloviť?(25.9.2012)

• Smerfetka88

Nechápu, že i dnes si tolik lidí plete erotiku s pornem! Soudě podle komentářů čekala většina něco tvrdšího kalibru, takže tady píší, že erotika žádná nebo nevýrazná....Naopak, je to erotický film, který má příjemně erotickou atmosféru a decentní scény. Pokud jde někomu o něco tvrdšího, tak od toho tu jsou zcela jiné filmy. Ale zpět k Emmanuelle - dějově průměrné, eroticky příjemné, herecky podprůměrné.(23.10.2012)

• - Díky erotickým scénám nedostal štáb povolení natáčet v Thajsku. Místní úřady to nepovolily. Filmařům se nakonec podařilo získat povolení k natáčení, a to když předstírali, že točí dokument pro turisty a úřadům byl předložen scénář, který nikdy nebyl použit. (Terva)

• - Honorár Sylvii Kristel (Emmanuella) bol šesťtisíc dolárov. Rolu prijala aj preto, že sa nakrúcalo v Thajsku, čo považovala za zaujímavý výlet a prázdniny ako pre ňu, tak aj vtedajšieho milenca, takmer o dvadsať rokov staršieho belgického spisovateľa Huga Clausa. (Raccoon.city)

• - Prvú verziu Emmanuelly, ktorá bola nakrútená koncom 60. rokov, vôbec nedovolili premietať v kinách. Sylvia Kristel, neskoršia predstaviteľka, bola presvedčená, že filmová cenzúra zastaví aj premietanie nového filmu. (Raccoon.city)