• Česko

Předloha:

Emmanuelle Arsan (kniha)

Jean-Louis Richard

Richard Suzuki

Für mich - 50%, - /erotika trapná, baby o ničem a film se táhne odnikud nikam, ještěže se Frantíci nepokoušeli o děj/, + /ještěže mám verzi 90 minut, páč plnou bych fakt asi nedal/, hodnocení - můj první erotický film ze staré školy a taky poslední, páč mám jenom jedny nervy, přiblblé, trapné, za zenitem, ten film omlouvá jenom to, že je 41 let starej, ale jinak je to děsivá a trapná nuda(22.7.2015)

• Smerfetka88

Nechápu, že i dnes si tolik lidí plete erotiku s pornem! Soudě podle komentářů čekala většina něco tvrdšího kalibru, takže tady píší, že erotika žádná nebo nevýrazná....Naopak, je to erotický film, který má příjemně erotickou atmosféru a decentní scény. Pokud jde někomu o něco tvrdšího, tak od toho tu jsou zcela jiné filmy. Ale zpět k Emmanuelle - dějově průměrné, eroticky příjemné, herecky podprůměrné.(23.10.2012)

Tento film ma co povedat aj sucasnym mladym chalanom, ktori poskuluju po dievcatach a chcu okušat slasti pociatocneho sexu. SYLVIA KRISTEL tu svojim zjavom a eroticnom udrzuje dej filmu v dobrej polohe. Song k filmu - http://www.youtube.com/watch?v=gq8hwzYtFKQ&feature=related(29.7.2012)

• sinp

Dneska po tom moc psů neštěkne, v tehdejší době ale zavyl nejeden vlk. Zkrátka, i Evropa chtěla svou erotickou nálož a podobně třaskavou jako za mořem, kde právě šíleně vydělávalo Hluboké hrdlo. V něm tehdy šlo o pospojování nesouvislých scén, význam chyběl docela podstatně. Na druhou stranu to mělo šmrnc a vtip. To Francouzi na to jdou skoro úplně opačně. Odlehčení jsem neregistroval snad ani v jedné scéně (maska smrtelné vážnosti je jim asi vlastní), zato profesionálně poměrně vybroušený film. Houpavá atmosféra a křivky svůdné Sylvie Kristel jsou kvalitní i po letech, erotická stránka už jen pro pamětníky. Je bohužel patrné i ze scénáře, že si Emmanuelle hraje na něco víc než je. A to v dnešním čase milionů hodin porna rozlezlém po internetu není sexy. Je to jen k pousmání.(6.9.2005)

• Anderton

Je maximálne podivné, čo všetko bežalo v kinách s tým, že sa jedná o nejakú áčkovú psychologickú drámu. Emanuelle je iba typickým erotickým filmom sedemdesiatych rokov, kde každého zaujíma iba nahota Sylvii Kristel a aj tej je tu pomerne málo. Pre mňa trochu nepochopiteľný kult. Hlavne preto, ako vyzeral vtedy pornopriemysel (filmy mali dej a rozpočet). Koho potom mohlo toto osloviť?(25.9.2012)

• - Odhaduje sa, že v kinách videlo film približne 350 miliónov ľudí a takmer rovnaké množstvo na videokazetách. (Raccoon.city)

• - Jedná se o nejdéle promítaný film v kině. Na programu pařížského kina Paramount City byl na programu 10 let a 8 měsíců, během kterých jej zhlédlo 3 260 874 diváků. (pan Hnědý)

• - Honorár Sylvii Kristel (Emmanuella) bol šesťtisíc dolárov. Rolu prijala aj preto, že sa nakrúcalo v Thajsku, čo považovala za zaujímavý výlet a prázdniny ako pre ňu, tak aj vtedajšieho milenca, takmer o dvadsať rokov staršieho belgického spisovateľa Huga Clausa. (Raccoon.city)