Emmanuelle

• Česko Emanuela (více)
Trailer

Emmanuella je krásna mladá modelka, která žije v Bankoku spolu se svým mužem Jeanem, který je o několik roků starší. Oba jsou v manželství velmi tolerantní a proto manžel nenamítá když k nim domů přichází mladá Marie Ange, která chce od jeho ženy víc než jen rozhovory... Emmanuelle je ale víc fascinovaná starší Bee, s kterou odjíždí na výlet do divočiny... (oficiální text distributora)

Trailer

Divočák

Emanuela - erotická bohyně mého dětství. I když nejde o nic víc než lehce lechtivý seriál pro dlouhé sobotní večery na Nově, správné erotické dusno tomu rozhodně upřít nejde, hlavní herečka je neuvěřitelně (typicky francouzsky) sexy a když už nic, tak výpravu musí ocenit každý. Komu seriál nestačí, můžu doporučit nepřekonatelnou knihu od Emanuelle Arsanové. ()

Campbell

Série o Emanuellce mě nikdy nebrala(ne že bych ji vyhledával nebo bych viděl hodně těch děl), ale prostě mě to strašně nudí. Erekce nenastala a tak koukám jen na krásnou(byť chlupatou) krásku která řeší svý problémy(nojo jako bych jich neměl dost) a tak se vyspí s každým koho potká. Což je celkem nuda když prakticky nic nevidíme. Jedním slovem nuda. ()

Willy Kufalt

Bez problémů odpustím kamarádovi, který mě přesvědčil na společné odsledování Emmanuelle, protože sám film doposud neviděl a taky rozšířit si filmové obzory přeci nemůže být špatné, zvláště když se jedná o mezník daného žánru (byť žánru hodně choulostivého). Daleko hůře odpouštím mému oblíbenému skladateli Francisu Laiovi, že se propůjčil k tomu spáchat hudbu k něčemu tak ubohému, z tohoto snímku musela čouhat primitivní prasárna už dávno před výsledním sestřihem a ten film si tak zdařilou hudbu ani nezasloužil. Rok před tím natočil ve Francii erotický snímek i John Frankenheimer (viz. Story of Love Story), ten sice totálně zapadl, ale připadal mi umělecky zdařilý a rozhodně měl v sobě mnohem víc, než jen erotické a sexuální scény s prvoplánovým zaměřením. Jenže zde výsledku nemám co vyzdvihnout kromě hudby a pěkných lokací, neb viditelně špatné je skoro všechno od scénáře až po herecké výkony a natáčené se stejným účelem jako pornografie. Náhlé zbouření iluzí zamrzí, ale holt i ta francouzská kinematografie 70. let má svou obrácenou tvář... 20% ()

kaylin

Tohle je jeden z těch filmů, co si je člověk sežene v mladším věku, aby se na ně podíval jako na něco neskutečně hříšného. Já jsem si film skutečně sehnal poměrně dávno, ale to samo o sobě nic nemění na tom, že jsem se k němu dostal až v současnosti. Moje očekávání byla asi příliš velká. Jedná se o velmi lehce erotický film, kde důležitá je spíše představivost. Fajn, proč ne, ale ve srovnání s knihou, kterou jsem držel v ruce jako skutečně mladý, je tohle přece jen něco, co zas tak nenadchne. Z knihy, i bez obrázků, budete mít větší prožitek. ()

• Ve Francii je snímek ihned po premiéře zakázán, bez ohledu na všeobecnou kladnou reakci, prezidentem Georgesem Pompidou. Po jeho smrti v roce 1974 je nástupcem film povolen. (Zetwenka)
  • Díky erotickým scénám nedostal štáb povolení natáčet v Thajsku. Místní úřady to nepovolily. Filmařům se nakonec podařilo získat povolení k natáčení, a to když předstírali, že točí dokument pro turisty a úřadům byl předložen scénář, který nikdy nebyl použit. (Terva)
  • Kouzlo Emmanuelle proniklo do tehdejšího Sovětského svazu, kde si vydobyla oblibu mezi politickými vůdci, kteří běžně sledovali filmy pro širokou veřejnost zapovězené. (Zetwenka)

Související novinky

Nová Emmanuelle rozšiřuje obsazení

Nová Emmanuelle rozšiřuje obsazení

20.12.2023

Nová verze klasického eroticky laděného dramatu Emmanuelle z pera autorky thajského původu Emmanuelle Arsan je už nějaký čas na cestě na velká plátna. A zatímco nyní už by se první anglicky mluvený… (více)

Léa Seydoux bude Emmanuelle

Léa Seydoux bude Emmanuelle

18.05.2022

Stále více a více populární i obsazovaná francouzská herečka Léa Seydoux má napilno. V následujících dnech budou na právě probíhajícím festivalu v Cannes uvedeny rovnou dva její nové snímky, a to… (více)