Extra život

• Velká Británie A Life Less Ordinary (více)

Z dílny tvůrců Trainspottingu přichází černá komedie o dvou andělích, kteří mají být vykázáni z nebe za neřestné chování. Mají však jednu možnost, jak se „vykoupit": totiž dát dohromady párek naprosto odlišných mladých lidí, o kterých si nebeský šéf, archanděl Gabriel, myslí, že by k sobě pasovali. A tak mají „stále ještě andělé” před sebou nelehký úkol: spojit srdce uklízeče kanceláří a zhýčkané a přepychem znuděné dcery jeho šéfa. (Bonton Home Video)

kubilov

Ewan McGregor a Danny Boyle potřetí, ale napotřetí jim to už spolu tolik nejde. Tentokrát vynechali všechny ostatní skotské chlapíky a přibrali k sobě krásnou a okouzlující Cameron Diaz. Ve zvláštním příběhu o nebi a zemi, propojeném s (ne)povedeným únosem a s hledáním životní lásky za pomoci dvou andělů? Zní to každopádně šíleně a možná i proto se s tím Danny nepopasoval dostatečně, aby myšlenku scénáře prodal. I když to docela šlape, chemie mezi hlavní dvojicí funguje a Stanley Tucci opět pobaví, je Extra život jeden z nejhorších počinů tohoto výjimečného britského režiséra a Ewanův účes zde mě bude minimálně ještě týden strašit. ()

lennyd

Na zem jsou sesláni dva andělé - O'Reillyová (Holly Hunter) a Jackson (Delroy Lindo) s neobvyklým úkolem - vzhledem k narůstajícímu počtu rozvodů, což se jejich šéfovi moc nelíbí, mají dát dohromady dva pozemšťany - jinak se nemají vůbec vracet. Problém je v tom, že předurčené osoby se nemají ani moc šancí potkat - Robert (Ewan McGregor), věčný smolař a uklízeč v jednom podniku a Celine (Cameron Diaz), znuděná dceruška bohatého miliardáře (shodou okolností Robertova šéfa). Ale andělé mají svoji práci docela zjednodušenou, když Robert, naštvaný svým vyhazovem, Celine unese ... Což o to, námět je docela zajímavej, akorát film skončil někde na půl cesty. Celý námět s anděly je až moc násilně na zbytek příběhu naroubovaný (skoro jako by "to" někoho napadlo až po přečtení již hotového scénáře a připsal to. Na druhou stranu celá hlavní linie Roberta a Celine je naprosto dokonalá - uťápnutý Ewan McGregon je brilantní, a ač Cameron Diaz dvakrát nemusím, tady mi vůbec nevadila. Například ve scéně s telefonátem tatínkovi je perfektní! ()

emma53

Vida, za poměrně krátký čas lze vytvořit kousek, který je nejen vtipný, zábavný, příjemný s Ewanem a Cameron, kteří byli k zulíbání krásný párek. ale i se super muzikou, která to celé hodila ještě o level výš. Nejsem žádný filmový odborník, abych to podrobně analyzovala, ale strávila jsem s touhle fajn praštěnou dvojkou prima 100 +- minutovou chvilku a to se počítá. Příhoz si zaslouží i za ty originální titulky na konci. ()

pufina

Mé druhé setkání s Ewanem McGregorem bylo otřesné. Extra život není zrovna "extra film". Cameron Diaz (pardon její fanouškové) byla příšerná. Následující text obsahuje SPOILER Pointa filmu byla zajímavá - jak dva andělé mají spojit dva lidi (a ještě zásahne Bůh, kterého Gabriel poprosí přes andělskou pevnou linku), pointa zajímavá, ale provedení pokulhává (spíš bych diagnostikovala frakturu toho provedení). konec SPOILERU Celkově mi film nic nedal, na zaplácnutí nudy je ale lepší než reklamy. ()

venca163

Problémem romantickejch filmů je, že jsou na sebe vždycky tak cca od půlky nasraný a musíš sledovat, jak skrz vztek, slzy a osamělost zase hledaj cestu zpátky. Navíc ten nadpřirozenej element tu byl fakt hloupej - semtam tam vyskočil nějakej anděl s lopatou a usiloval v rozporu s pro něj očekávanou motivací jednomu z nich o život až moc zatvrzele. Celkem tuctovou romkomedii podrželi hlavně Ewan s Cameron. (65%) ()

• Natáčení probíhalo v Salt Lake City v USA a trvalo 50 dní. (Terva)