Extra život

• Velká Británie A Life Less Ordinary (více)

Z dílny tvůrců Trainspottingu přichází černá komedie o dvou andělích, kteří mají být vykázáni z nebe za neřestné chování. Mají však jednu možnost, jak se „vykoupit": totiž dát dohromady párek naprosto odlišných mladých lidí, o kterých si nebeský šéf, archanděl Gabriel, myslí, že by k sobě pasovali. A tak mají „stále ještě andělé” před sebou nelehký úkol: spojit srdce uklízeče kanceláří a zhýčkané a přepychem znuděné dcery jeho šéfa. (Bonton Home Video)

kleopatra

Proč mám tenhle film ráda, když mi vadí už ta nálepka "romantická komedie", únosy, nebeské vlivy a happyendy? Jednoduše pro dvojku McGregor-Diaz, kteří se napřed navzájem unesou, pak jeden do druhého správně prudí, pak loupí, vydírají, přepadávají, tančí, zpívají a mimochodem se zamilují. Jo a protože to celé koordinují andělé a že je to vůbec celý správně praštěný. ()

igi B.

Bizarní hořko-bílo-černá s rozinkami... ;-) Neotřelá taškařice na otřepané téma s andělskou zápletkou, leč velmi vypointovaná, zábavná a svižná. Archanděl Gabriel >laboruje< , ale nakonec - "ty úspěšný vztahy se dělaj v nebi" - že... :o) - - - Extra komedie ala americký Boyle - s rozkošným animáčkem nakonec! ()

Oskar

Docela dobrý, leč velmi nevlídně přijatý film. Vůbec nechápu, jak to někdo může vydávat za ROMANTICKOU komedii. To je samozřejmě nesmysl. Tahle komedie je proklatě černá a ještě k tomu dost netradičně pojatá, a jako taková to má s průměrným divákem těžké. Řekl bych, že je to taková koláž z Quentina Tarantina, Alfreda Hitchcocka a Franka Capry. Jestli vás tahle informace neodradí, tak se na to podívejte. 70 % ()

k212

Typické téma, nahlížené z netypického úhlu. Lépe řečeno, to co mě nebaví u Boylea ve smrtelně vážných záležitostech (Pláž kupříkladu), to mu u mě prochází v této komedii. Počínaje klasickým raveovým tempem, přes halucinačně ujeté záběry kamery, skrz zajímavě nasnímanou krajinu, až po přeslazený -nicméně originálně pojatý- hepáč. No a Ewan McGregor zde poprvé ukazuje ve vší parádě, co v něm skutečně dřímá - tedy tanec a zpěv. ()

Anderton

Boyle pričuchol k štúdiovej komercii, aj keď svojsky, McGregor sa začína štylizovať do polohy špecifických milovníkov a Diaz je proste iba pekný doplnok. Takže zatiaľ žiadny výrazný klad som nevymenoval, ale žiadne ma bohužiaľ nenapadajú. Celkom príjemná nekonvenčná jednohubka na večer, keď nič lepšie nejde v telke. ()

• Natáčení probíhalo v Salt Lake City v USA a trvalo 50 dní. (Terva)