Projekt Adam

• USA The Adam Project (více)

Stíhací pilot Adam Reed, který cestuje v čase, musí nouzově přistát v roce 2022. Tam pak spojí síly se svým dvanáctiletým já, aby společně zachránili budoucnost lidstva. (Netflix)

mzss1

[30%] Shawn Levy mě zde docela zklamal. Od něj jsem viděl všechny díly Noci v muzeu (jednička mě totálně nadchla) a loňský Free Guy u kterého jsem se málem posral radostí jaká to byla bomba! Tohle je prostě nudné a to až do konce. Nevím, co k tomu mám sáhodlouhého napsat. Začíná to pozvolna, je zde cítit ten klasický rodinný nádech, takže jsem si říkal fajn, nebude to moc o efektech a akci, jenže mě to začalo pořádně uspávat, že jsem závěr sotva vnímal. Po technické stránce je to tak nějak ok, ale ani ty efekty v akci mě moc nepotěší. A nějaký ten námět ohledně cestování v čase? Na to se mě neptejte, protože jsem ho asi moc dobře nechápal, nebo spíš nevnímal. A za to dávám tu nejslabší možnou 2*, protože znám horší braky, kvůli režisérovi nechci hodnotit hůře. Těšil jsem se na to a ono mě to takto nebavilo. Tak snad příště. PS: To, že tam byl Reynolds a Ruffalo jsem si vůbec nevšiml. Nijak se ta dvojice herců nepředvedla. ()

agentmiky

Jedno z nejpříjemnějších překvapení letošního roku. Přiznávám, že z poslední doby jsem Reynoldsem už dost přesycen, proto jsem Project Adam stále odkládal, ale po zhlédnutí převládá mírné nadšení. Námětem skoro až spielbergovsky laděné drama o cestování časem, kdy potkáte své mladší já. Film nabídne precizní vizuální stránku včetně pár vydařených akčních sekvencí. Reynolds v hlavní roli zbytečně nepřehrává, nýbrž podává soustředěný výkon. Malý klučina skvělý, ten si možná vyšlapal cestičku k zářivé budoucnosti. Nejvíce mě ale strhl příběh. V druhé polovině se k obsazení přidává Mark Ruffalo a ono to popravdě celou zápletku nakopne (v pozitivním slova smyslu). A nebojím se přiznat, že došlo i na slzy. Pár scén totiž rozehraje podívanou, u níž nezůstane ani jedno oko suché (házení baseballovým míčkem mezi otcem a dvěma verzemi svého syna mě totálně rozsekalo). Skvělé sci-fi. Za mě 8/10 ()

filmfanouch

Ryan Reynolds se stal tím hercem, který po úspěchu jedné role (Deadpoola) víceméně sází na jednu polohu. A především si očividně sedl s režisérem Shawnem Levym. Tito dva tak spolu vytvořili snímek Free Guy, Levy by měl režírovat třetího Deadpoola a tito dva by spolu měli chystat hned několik dalších projektů. Ještě předtím ovšem Levy a Reynolds společně realizovali snímek Projekt Adam. Nový hit na Netflixu, který měl dle slibů evokovat klasiky 80. let. E. T. Mimozemšťana, Návrat do budoucnosti a tak trochu i Star Wars. Stačí ovšem onen závan nostalgie? Projekt Adam je vlastně přesně ten typ filmu, který nemusí nikoho dvakrát urazit, minimálně jako slušný výplach, který rychle zmizí z hlavy rozhodně neuškodí, chybí mu ovšem to, proč by se měl stát instantní klasikou. Tedy přesně tou klasikou, kterou se Projekt Adam snaží evokovat. Někomu pochopitelně bude stačit, že je to fajn výplach na víkend, který nikoho neurazí (Netflix na to ostatně sází pořád dokola), někdo by ovšem možná přeci jen chtěl víc. Více zajímavý svět, více zajímavé designy, více zajímavé akční pasáže a přeci jen v součtu zajímavější film. Zajímavější film, který by jen nesázel na odhadnutelný vývoj příběhu a fakt, že je vám zrovna tento moment možná tak trochu povědomý odjinud. Ryan Reynolds pořád sice hraje Ryana Reynoldse, pořád ovšem zůstává sympaťákem. Walker Scobell je poté jako jeho mladší verze poměrně slušná volba a z té chemie té stejné postavy ve dvou rozdílných časových etapách přeci jen něco za pochodu vychází. Zoe Saldana je také fajn. Mark Ruffalo v roli otce dvou verzí hlavního hrdiny též fajn. Zamrzí tak opět fakt, že Jennifer Garner nemá co hrát. A záporačka v podání Catherine Keener je poté dost možná jeden z nejzoufalejších záporáků v uplynulé době. Celý je to řemeslně fajn, na rozdíl od zmíněného Free Guye ovšem tomu chybí víc zajímavých nápadů a s tím spojená kreativita. Tady se opět možná až příliš okatě jede na vlně toho, že má něco evokovat cosi. A když se pak člověk doslechne, že tento film měl vyjít na téměř 200 milionů dolarů a vidí, jak to celé vypadá, člověk si jen musí říkat, kam v Netflixu ty peníze vlastně jdou. A stejně to celé stačí na to, aby to byl jeden z největších hitů na Netflixu všech dob. Doba je holt zlá. Samotný námět možná zní na papíře poměrně nosně, v pohybu a při osvětlování pravidel toho, jak pravidla ve světě Projektu Adama vlastně fungují ovšem film podkopává sám sobě nohy. Na rozdíl od Návratu do budoucnosti či Terminátora tu není představen svět, který by pracoval s cestováním v čase a alespoň z velké části přitom dokázal dávat smysl. V průběhu je přitom možné vidět, že Levy má ty starší klasiky rád a chtěl jim přitom všem tak trochu vzdát poctu, zrovna tahle pocta ovšem ve finále dvakrát vábný kabátek nemá. Emoce tam přitom v jistých momentech přeci jen jsou, ta akce je pořád alespoň průměrná a celé to není řemeslná pohroma. Ale člověk chce pochopitelně víc. Po Free Guyovi může Projekt Adam být jistým vystřízlivěním, zůstává ovšem snesitelnou podívanou, která jako podívaná pro celou rodinu nejspíš neurazí. Jen za pochodu bude smrdět promrhaným potenciálem a faktem, že příliš sází na závan klasiky, než aby se sám jednou klasikou stal..... () (méně) (více)

TedGeorge

Já blbec jsem se po slušných upoutávkách docela těšil a po překvapivě zábavném Free Guy čuchal příjemné rodinné sci-fi překvápko, které nám připomene milované pecky Spielberga a Zemeckise. Bláhově, nutno dodat. Levy je totiž rutinér, jenž zmíněným pánům nešahá ani po kotníky. Reynolds, který by měl film táhnout, samozřejmě znovu rozjíždí svůj repetitivní shtick, kdy mele s kadencí Kevina Harta, ale není vůbec vtipný a bohužel ani sympatický. To je docela problém, když proti němu stojí neskutečně vlažná záporačka (Catherine Keener mi chvílemi bylo skoro až líto) a Zoe Saldana se na „plátně“ moc neohřeje. Pokud se snad těšíte na romantické chvilky Marka Ruffala s Jennifer Garner, raději si znovu pusťte Přes noc třicítkou. Naštěstí se povedlo obsadit docela sympatického klučinu, jenž se dočká hrstky vděčnějších scén, a právě fragmenty s nejmladším Adamem, doplněné několika zvládnutými akčními scénami, posouvají biják směrem ke snesitelnému průměru.  Na celém projektu mi tak vlastně přijde nejhorší fakt, že všudypřítomný Netflix udělá z Adama hit, a při pohledu na docela spokojené zámořské kritiky budou šéfové streamovacího molochu žít v dojmu, že takhle to úplně stačí. Nestačí. ()

Yoshitsune

Znáte takové ty filmy, ve kterých hlavnímu hrdinovi na zahradě přistane roztomilý mimozenšťan a jediné co bude po něm chtít, bude hovor mimo město. Tak tohle určitě neni ten film, jo na zahradě něco přistane, ale je to sám hrdina, který je jen o pár let starší a docela nabušenější. Mám rád filmy, ve kterých se cestuje časem, je to na jednu stranu úžasný, na druhou stranu dost děsivý protože následky, ty hrozivé následky. A první co bych asi měl vychválit, je Reynolds, Ruffalo a Zoe, sou skvělý, sou nejvíc vidět a zastíní všechny okolo. Špičkování mezi postavami je dobrý, akce má dobrou choreografii a jeden z těch Stormtrooperů, se umí slušně prát. Ale to je tak nějak vše, ono to jako neni špatný, určitě to nepůsobí otravně a už vůbec to neni další Free Guy, který je prostě fuj. Ale neni zde nic velkého, nic výrazného, kvůli čemu bych měl dát čtyři a to je škoda, protože to neni vyloženě zlý film a to obzvlášť, když vezmu vpotaz, že to režíroval ten samý režisér co dělal Free Guye. ()

• V čase 1:18:01, když Adam (Ryan Reynolds) a Louis Reed (Mark Ruffalo) nastupují do výtahu, říká Adam Louisovi, že ho vzal do práce po 44 letech, čímž odkazuje Ryan na svůj skutečný věk v době natáčení. Ve filmu se narodí v roce 2010 a do minulosti cestuje z roku 2050, takže by mu ve filmu bylo „jen“ 40 let. (SJS)
  • Catherine Keener (Maya Sorian) hraje své mladší i starší já pomocí technologie deepfake na rozdíl od CGI de-aging, která se obvykle používá ve velkorozpočtových filmech/seriálech. (BMW12)

Jennifer Garner je zpátky jako Electra

Jennifer Garner je zpátky jako Electra

08.07.2023

Nestačily vám multiverzní hrátky ve snímcích Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství a Flash? Pak se nemusíte obávat, Hollywood v tomhle směru rozhodně nehodlá zatím ubírat a tak nás už brzy čeká… (více)

Seriálový Percy Jackson našel představitele

Seriálový Percy Jackson našel představitele

12.04.2022

Streamovací služba Disney+ našla svého Percyho Jacksona. V chystané seriálové adaptace populární knižní young adult série tak hlavní roli ztvární herec Walker Scobell, jenž má za sebou čerstvě… (více)

Časové pásmo bylo změněno