Reklama

Reklama

Projekt Adam

  • USA The Adam Project
Trailer 1

VOD (1)

Obsahy(1)

Stíhací pilot Adam Reed, který cestuje v čase, musí nouzově přistát v roce 2022. Tam pak spojí síly se svým dvanáctiletým já, aby společně zachránili budoucnost lidstva. (Netflix)

Videa (9)

Trailer 1

Recenze (385)

verbal 

všechny recenze uživatele

Neškodná klišovitá časoturistická kokotinka na jedno použití s rutinně jednopolohovým Gájenem Gejnoldsem, odporně instáčově přebalzamovanou Saldanovic Zojou (fujtajxl) a prkennou nesympatickou slonoušaticí Jenovéfou Zahraníkovou, vybavená solidním množstvím vydařených tumorných bonbonmotů, ale i řádnou porcí dávivých rodinných hovnot. Tudíž se to tak nějak vzájemně vyneguje a výsledkem je taková neesteticky povislá trojka a okamžité zapomnění v hlubinách filmových análů. ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Po Free Guy jsem si jako spousta dalších lidí myslel, že Shawn Levy šel do sebe a konečně vyrostl z rutinéra v režiséra, který dokáže být skutečně zajímavý. Po Projektu Adam už si to zase nemyslím. Netflixovská rodinně-akční sci-fi, která se tváří, že by ráda šla ve stopách Návratu do budoucnosti, E.T.ho a obecně dobrodružných filmů, jaké kdysi točili Spielberg nebo Zemeckis, totiž sice dokázala v upoutávkách zaujmout, ale v celovečerní podobě je to o dost slabší. Jakoby Levy dostal desetistránkovou příručku „jak natočit oldschool sci-fi pro celou rodinu v jednadvacátém století snadno a rychle“ a prostě ji opsal. A na vlastní invenci se vykašlal. U Projektu Adam si člověk může odškrtávat všechny ty spielbergoviny a zemeckisoviny, ať už v tématech, která film řeší, nebo v přímých odkazech. Levy zvládne nabídnout solidní akci, Ryana Reynoldse, jenž zase hraje Ryana Reynoldse (sami se rozhodněte, jestli to brát jako pozitivum) a v jednotlivých scénách Projekt Adam celkem funguje. Ale bohužel ty jednotlivé scény na sebe příliš nenavazují a emocionální momenty se střídají s těmi akčními nebo vtipnými bez ladu a skladu a pak to celé skončí. A nezanechá to výraznější dojem, jen pocit, že Levy je solidní realizátor, ovšem bez fakt dobrého scénáře se nad ten průměr fakt vyškrábat nedokáže. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Doufal jsem v zábavný film. Dostal jsem ale neskutečně nudnou záležitost s celou řadou rodinných témat, které bych radši vynechal a víc se zaměřil na akci a s ní spojenou zábavu. Během akce se to tu totiž alespoň trošku oživilo. Námět ale popírá logiku časového paradoxu a dělá si s ním co chce. Co naplat, že v hlavní roli je Ryan Reynolds, který se v posledních letech v dobrodružných filmech našel, když málokterý dokáže být upřímně jednoduchý…a díky tomu zábavný. ()

Algernons 

všechny recenze uživatele

Člověk by po parádním Freeguyovi čekal něco víc, ale ono ne. Další rutiní záležitost Levyho, která místy působí spíš jak levný seriál, než jako dobrodružný film. Jediný co to drží tak nějak nad vodou, jsou herci, jejich chemie (Teda až na Ruffala, který vypadá že by si spíš dal šlofíka) a docela zajímavá premisa. Vlastně to neurazí a ani nenadchne, celý je to takový uťápnutý a člověk má pocit, že o nic nejde. Na to že to má být dobrodružný akční sci-fi pro rodiny, tak je až zarážející, že tu máme asi 3 hlavní lokace a pár vedlejších a všechny jsou strašně nudný, falešný, nezáživný. Člověk by čekal něco více. Působí to ve výsledku strašně líně. Možná je to skrze Covid, ale i tak to nemění nic na pocitu, že tu chcípl pes. Celý film jsem si vlastně říkal, co kdyby se to dostalo pod ruky někomu jako Spielberg? Jak krásně by si s tímto hravým konceptem pohrál? Za polovičaté odvedení tu máme také polovičaté hodnocení. 5/10. Nedoporučuji. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Lepšie ako väčšina hláškovacích reynoldsoviek z posledného obdobia. Áno, je to remix množstva známych sci-fi, ale dokonale funkčný, s dobre vyváženými trikovými (atr)akciami a rodinným dojákom. Všetci herci výborní, lebo majú čo hrať, hlavne ten chlapec je veľmi sľubný objav. Ten film by zvládol aj kino, ako marcová novinka na NF je to vlastne ideálny príklad toho, čo od takého filmu chcem: s chuťou natočené, neodfláknuté béčko. ()

Galerie (213)

Zajímavosti (12)

  • V čase 1:18:01, když Adam (Ryan Reynolds) a Louis Reed (Mark Ruffalo) nastupují do výtahu, říká Adam Louisovi, že ho vzal do práce po 44 letech, čímž odkazuje Ryan na svůj skutečný věk v době natáčení. Ve filmu se narodí v roce 2010 a do minulosti cestuje z roku 2050, takže by mu ve filmu bylo „jen“ 40 let. (SJS)
  • Hodinky, které nosí Adam a jeho otec, jsou Omega Speedmaster. (LUKICKK)
  • V čase 01:24:00 pronese 12letý Adam (Walker Scobell) slova „superhero landing“. Přesně tato stejná slova pronesl i Ryan Reynolds (který zde hraje dospělého Adama) ve snímku Deadpool z roku 2016. (Mytopyr)

Související novinky

Seriálový Percy Jackson našel představitele

Seriálový Percy Jackson našel představitele

12.04.2022

Streamovací služba Disney+ našla svého Percyho Jacksona. V chystané seriálové adaptace populární knižní young adult série tak hlavní roli ztvární herec Walker Scobell, jenž má za sebou čerstvě… (více)

Reklama

Reklama