Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mimořádný úspěch pohádky Princezna ze mlejna tvůrce přímo vybízel k pokračování. A tak se zrodila další pohádka – a neméně půvabná. Čeká vás opět spousta pěkných písniček (O tureckým kraji či Vím jedno údolí), rovněž se znovu setkáte v krásné české krajině i s dobráckými strašidly. První díl skončil svatbou a už se zdálo, že po narození malé Terinky se v pohádkovém mlejně zabydlí štěstí natrvalo. To se však ani trochu nelíbí knížepánovi (O. Ševčík), který si na půvabnou Elišku (A. Černá) nepřestal myslet. Se svým oddaným sluhou Žánem (L. Županič) vymyslí lest a Jindřicha (R. Valenta) pošle na vojnu proti Turkovi. Zámecký pán se ale naivně domnívá, že tím má do mlejna cestičku otevřenou a u Elišky vyhráno. Jenže ve mlejně, jak známo, bydlí šikovná a veselá strašidla – čertík (Y. Blanarovičová) s vodníkem (J. Zindulka) – a ti určitě Elišce pomohou… (Česká televize)

(více)

Recenze (357)

Pohrobek odpad!

všechny recenze uživatele

Co to má být za pohádku? V paměti mi utkvěla pouze bujným poprsím se každou chvíli chlubící Eliška, nemastná postava Jindry a pana otce a pak především opravdu příšerně nevkusné obludy typu čerta, vodníka, knížepána, Jeana a čarodějnice. Nebýt nich jednalo se by se pouze o přiblblou patlanici, takto však je celý film nechutně přeplněn nesnesitelným poskakováním, tlacháním, žvaněním a zoufale zbytečným mlácením mnoha hubami. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Jednou z mála kladných stránek tohoto filmu je snaha o zachování staré dobré české pohádky, ale bohužel to nevychází na 100%. Možná, kdyby film nebyl pokračováním, ale scela novou pohádkou, kde by postavy nebyli převzaty z prvního dílu jednalo by se o lepší film a ještě lepší by bylo, kdyby pan Troška použil více tvůrčích schopností a film něčím vyšperkoval(Troškovo heslo co je staré a ohranné je určitě dobré nefunguje vždy). ()

Reklama

akisha 

všechny recenze uživatele

Sledovat v kuse tenhle blitek se prakticky nedá. Obzvlášť zvuková stopa je napřesdržku. Doma jsme naznali, že kdyby zmizely všechny uječený postavy, tak by se ten hodinu a půl dlouhej záběr na prázdnej mlejn docela dal. No, tož Jindřicha naverbujou, takže by konečně mohl na chvíli zmizet ze záběru, bohužel je ve filmu naprosto nepochopitelná linka s válkou, kde Jindřicha mučí chrchlající Přeučil, pak zas Jindřich s kamarády jen v trenclích dovádí ve vodě a nakonec všechny krom něj vyvraždí nájezd Turků a Jindřich málem uhoří. Ovšem co se děje v "české kotlině" je ještě větší peklo. Vlastně se tam neděje nic, než že všichni řvou a ječí, padají, útočí na ně zvířata a mlynáře berou záda. Nijak excelující Bílou vystřídala otřesná Absolonová. Já třeba myslela jen na to, jak by to bylo krásný, kdyby se tam zničehonic objevil John McClane a střelil toho uřvanýho dementa čerta do palice. Při odchodu by mohl odpravit ještě vodníka a zastavit se na zámku a zničit knížete. Myslím to vážně, když říkám, že tohle je fyzické utrpení, hlavně uši to odnesou. Radím nesledovat! ()

Psema 

všechny recenze uživatele

Vážně bych rád věděl, proč se točí pokračování pohádek? Jako by to snad mělo nějakou logiku. V prvním díle happyend, ale jelikož jsme vydělali nějaký prachy uděláme dvojku. To je české myšlení. Takže v prvních 10 minutách odvedou Honzu na vojnu, jakoby se nechumelilo. Tohle je jedno z těch pokračování, jež dokáží zkazit konec prvního dílu. Zdeňku, Zdeňku, co s tebou? ()

tron 

všechny recenze uživatele

„No ještě neco nebo co?“ Milé a úspešné pokračovanie úspešného a milého Troškovho originálu: ešte drevenejšie výkony ústrednej zamilovanej dvojice, ešte afektovanejšie výkony čerta a hastrmana/vodníka (čo beriem snáď ako pozitívum), ešte slabšia zápletka a ešte nádhernejšia príroda. Škoda, že Troška nedokázal dať dokopy aspoň 5 masovejších bojových scén so stovkami vojakov; tieto české akčné scény, v ktorých sa bije osem a pol vojaka, sú trápne. I tak ale časom určite rozprávková klasika. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (27)

  • Pohádka se natáčela také na zámku Dobříš, pro bitvu s Turky posloužily kaolínové doly u Kaznějova. (hippyman)
  • První klapka padla 21. června 1999 v Zálužanech u Čimelic. (M.B)
  • Scény bitvy se měly původně točit v lomu u Horních Nerestců (patří Karlu Schwarzenbergovi), kvůli chráněným rostlinám, které tam rostou, se ale natáčení přesunulo. (M.B)

Reklama

Reklama