• Jezinka.Jezinka

Není to nejhezčí pohádka, jakou jsem kdy viděla. Není to ani nejlepší česká pohádka, dokonce ani nejlepší česká pohádka posledních let. Ale rozhodně to není žádná katastrofa. Knížepán Johan se vyloženě povedl. Eliška je krásná, Jindřich .... ehm tam je taky. A aby to bylo opravdu pohádkové, je tam holub, který funguje spolehlivěji než FedEx.(24.8.2010)

Některé pohádky se vám prostě vryjí do srdce a do paměti, což jsem si zrovna nedávno vyzkoušela. Zjistila jsem totiž, že i po x-tém shlédnutí se u všech těch výborných hlášek směju (je jich tu víc než v jedničce) a jsem schopná je citovat ještě předtím, než je tam řeknou. Není to tak dobré, jako jednička, ale myslím, že takhle nízké hodnocení si to opravdu nezaslouží. Postavy a herci zůstali stejní a stejně skvělí a ještě se k nim přidal Lukáš Vaculík, ou jé :D Každopádně Jindra je pořád stejně sladkej, čert a vodník stále otravní a knížepán stále k smíchu :)(20.3.2011)

• kingik

Po katastrofální jedničce, přišla na řadu druhá část, která je rozmáchlejší, ale nijaký posun k lepšímu se nekoná. Troška zavedl natáčení druhých dílů u pohádek, což nebylo zvykem, a naštěstí do druhého pokračování neobsadil nějakého herecky netalentovaného zpěváka, ale jen staré známé herce z jedničky. Po vizuální stránce se filmu nedá příliš co vytknout, Troška umí komponovat pěkné obrázky, ale scenáristicky je to nuda. Klasicky české pohádkové postavy, jako je vodník, čert nebo knížepán, se prostě musí nedůstojně pitvořit, ačkoliv trocha vážnosti by v jejich charakterech výsledný dojem napravila. Eliška s Jindřichem jsou pár, z kterého netryská filmová zamilovanost a dojem toho, že to vedle sebe odehrají, se nesmázl. Tahle pohádka není přímo nedívatelná, ale problém vidím v sobě. Pohádky mě naprosto přestaly bavit. V podstatě nejsem schopný ocenit ani tu nejpovedenější pohádku. Je to všechno pořád dokola, povinný "hepáč", mezi tím intriky, šukání mimo záběr a herci namaškaření v kostýmech jak banáni. 40%(25.12.2011)

• Benemiro

Jak byl první díl této pohádky s vypětím všech si celkem koukatelný, tak druhá část tohoto veledíla mi způsobila noční děsy zhruba na jeden měsíc. Čert a další postavy jsou zde ješte uřvanější a dialogy šroubovanější (navíc s trapnými pokusy o jihočeský dialekt). Při boji Jindřicha s Turky jsem se pousmál, ovšem Eliščino "holů, holů" mě shodilo smíchy ze židle. Prostě trapnost nad trapnost. Za zmínku také stojí otřesný herecký výkon, jak jinak nez uřvané, Moniky Absolonové coby čarodějnice.(22.9.2009)

• Psema

Vážně bych rád věděl, proč se točí pokračování pohádek? Jako by to snad mělo nějakou logiku. V prvním díle happyend, ale jelikož jsme vydělali nějaký prachy uděláme dvojku. To je české myšlení. Takže v prvních 10 minutách odvedou Honzu na vojnu, jakoby se nechumelilo. Tohle je jedno z těch pokračování, jež dokáží zkazit konec prvního dílu. Zdeňku, Zdeňku, co s tebou?(28.1.2007)

• - Ivetu Blanarovičovou líčili každý den dvě a půl hodiny. (M.B)

• - Když čert (Yvetta Blanarovičová) a vodník (Jakub Zindulka) honí knížepána (Oto Ševčík) po lese, knížepán spadne do rybníka a namočí se až k ramenům. V další scéně, kdy běží k zámeckým dveřím, má však už šaty téměř suché. (ROASTER)

• - Jedna kopie pro kina byla opatřena znakovou řečí pro neslyšící. (M.B)