Většina zdejších hodnocení zavání spíš snahou být IN a rádoby setřít Trošku namísto objektivního hodnocení. Samozřejmě netvrdím že tahle pohádky je něco světoborného, ale aby byla mezi 200 nejhoršími filmy, to si OPRAVDU nezaslouží. Nevim co jste před shlédnutím čekali, ale já byl celkem spokojen, několikrát jsem se opravdu od srdce zasmál. konec byl taky OK, tak si kladu otázku, co jste čekali vy ? Nechápu ?!!(4.10.2006)

• Sosak

Dalo se to čekat, nedalo se to vydržet. Tvorba "pro lidi" od Trošky. Zajímalo by mě, jakou sortu lidí označuje pojmem "lidi", protože znám spoustu lidských bytostí, který ten film fyzicky nesnášejí. Patřím k nim. Trpí to typickým neduhem většiny pokračování - všechno se žene moc do extrému a jako nechtěný bonus má konkrétně tahle pohádka navíc i tunu debility.(29.12.2007)

No dobře, tohle si už pan Troška mohl odpustit (stejně jako všechno kromě Princezny Jasněnky a první Princezny ze mlejna). Je to lehce připitomělé, místy vysloveně otravné a NEHORÁZNĚ uřvané... přesto občas sranda. Nová čarodějnice sice nedosahuje kvalit Lucky Bílé, ale její výstupy jsou i tak docela dobré... 45%(10.9.2013)

• Finarfin

Ukřičené, nudné a extrémně nepohádkové. Jak je možné, že za většinou současné české pohádkové tvorby stojí někdo, komu to prostě evidentně nejde!? Pan Troška mi sám o sobě nijak nevadí, sérii Slunce, seno, ... mám docela rád, ale pane Troško, co se týče pohádek, věnujte se činnosti jakékoli, ale jiné!(31.1.2012)

• comicsJan

První díl je oproti tomuto dílo umělce. Nerozumím tomu, proč byl sfilmován(a ještě k tomu takto nekvalitně) 2. díl, když ten první byl zakončen patřičným happy-endem, chápu že pan Troška na tom chce trhnout trošku peněz, avšak mohl si aspoň dát záležet aby ten snímek za něco stál a neudělat z něj jen další dojnou krávu.(25.2.2015)

• - Natáčelo se i v opravdovém mlýně v Těšovicích u Prachatic, a také ve Volyňské škole v přírodě. (M.B)

• - Ladislav Županič v jednom z rozhovorů uvedl, že pokud by nehrál „Žána“, mile rád by ztvárnil knížepána (Otto Ševčík). (fiLLthe3DD)

• - Ivo Ševčík uvedl, že scénu, kdy k zámku běží s jednou botou, si vymyslel sám. Dále také uvedl, že zámecká cesta byla ze štěrku, díky čemuž si herec rozedřel patu. (fiLLthe3DD)