• Safir

Film má celou dobu celkem slušné tempo i díky tomu, že se neodehrává celý ve mlejně. Na druhou stranu, scény ze mlejna jsou všechny stejné - kníže přijde žádat o ruku, je odmítnit a strašidla ho s řevem vyženou. Nejhorší byla ty strašidla, když pořád strašně řvala. A těchto scén tam bohužel bylo celkem dost. 50%(30.12.2011)

slabší pokračování prvního dílu, přesto v sobě má mnoho kouzelného, bohužel mi tu chybí písničky z prvního dílu a Lucka Bílá na postu čarodějnice - myslím si že ikdyž Monika Absolonová nebyla zcela špatnou volbou, tak to ale není ono. Přesto si myslím že v záplavě nových skutečně nepovedených pohádek, tato pořád hraje prim :-)(27.12.2014)

• snatch

My jsme tady taková parta subjektivních hodnotitelů, takže "procentuální" výkyvy naprosto chápu. Co ale nechápu je "objektivní" hodnocení renomovaného časopisu Cinema, která dala Pzm 1 - 40% (to bych pochopil) a Pzm 2 - 80% ! Kolik jim pan Troška asi zaplatil ? Když si vezmu, že např. taková "Láska nebeská" dostala 60% a TOHLE 80% !!! To se tam všichni zbláznili ?!(25.1.2004)

„No ještě neco nebo co?“ Milé a úspešné pokračovanie úspešného a milého Troškovho originálu: ešte drevenejšie výkony ústrednej zamilovanej dvojice, ešte afektovanejšie výkony čerta a hastrmana/vodníka (čo beriem snáď ako pozitívum), ešte slabšia zápletka a ešte nádhernejšia príroda. Škoda, že Troška nedokázal dať dokopy aspoň 5 masovejších bojových scén so stovkami vojakov; tieto české akčné scény, v ktorých sa bije osem a pol vojaka, sú trápne. I tak ale časom určite rozprávková klasika.(6.9.2010)

Opäť s peknou Andreou Černou, opäť s niektorými známymi postavami, len s iným príbehom. Musím oceniť najmä kostýmy vojska. Neviem, ktorý z dielov sa mi páčil viac, sú zhruba rovnaké, ale opäť som si to prispôsobil na seba a zasníval som sa. 90. roky síce už končili, ale tá jar v nich najmä prostredníctvom toho filmu ešte pretrvávala. Dodnes si spomínam na tú legendárnu ústrednú pieseň. Rodinná záležitosť, ktorá mi pripomenie staré časy a vyčaruje mi úsmev na tvári.(6.9.2012)

• - Natáčelo se i v opravdovém mlýně v Těšovicích u Prachatic, a také ve Volyňské škole v přírodě. (M.B)

• - O pokračování si Zdeňku Troškovi dětí napsaly sami. (fiLLthe3DD)

• - Film se měl původně točit už v roce 1997. Už měly připravené kostýmy, playbacky atd. a jeden den před začátkem natáčení česká televize řekla, že se film točit nebude. Helena Růžičková už tuto situaci předpověděla a také z čísel vyčetla to, že v roce 1998 natočí pohádku, ale Princezna ze mlejna to nebude. A opravdu, v roce 1998 si zahrála v Z pekla štěstí (1999). (JT19)