Tímto pokračováním chtěl snad Troška dětem vzkázat, že žádná pohádka netrvá věčně a že zlo si vždycky najde cestu zpět. Nápad je to určitě zajímavý, ovšem vložit ho do pohádky, která je určená pro nejmenší, nebyl šťastný nápad. Důsledkem toho je i zdejší nízké hodnocení, protože malí diváci budou mít trauma z Turka a ti větší budou většinou špatně vstřebávat herecké pitvoření, obzvláště, pokud mu nepřišli na chuť už v jedničce.(26.12.2013)

• Pierre

Zdeněk se rozhodl natočit (tedy pardon, uvařit) pokračování své pohádky ze mlejna. Dal tam hodně pitvoření a ječení k tomu trochu dramatu v podobě vojny a to vše dochutil cukrovou vatou. Zamíchal a vznikl tenhle chaos. Ano jinak se Princezna ze mlejna 2 popsat nedá. Režie není špatná, ale scénář vlastně žádný není. Absolutně zbytečný film.(29.3.2016)

• honajz

Nekonzistentní blábol, kde chybějící příběh mají nahrazovat dlouhé dialogy strašidýlek o ničem, řeči, jež mají být vtipné svým pitvořením, ale nejsou. Andrea Černá už vypadá spíš jako vysloužilá fuchtle, pardon, a její milý vedle ní jako její syn. Navíc je zde kromě spousty vaty spousta nepohádkových věcí, jež se nehodí pro děti, a to hlavně co se týče těch mrtvých a zabíjení při turecké vojně. Tahle linie sem nejen nepatřila, ale ani se sem nijak nehodí vedle toho pitvoření. Kromě krásné krajiny a trošilinky povedených vtipů tady vážně nic zajímavého a poutavého není.(24.4.2015)

• Jacinda

Blanarovičová je tady ještě horší než v prvním dílu. A když se sejdou všechny "pohádkové" bytosti najednou, mám pocit, že sleduju jen sled uřvaných karikatur. Navíc (nevím proč) mi přijdou sekvence, kde Jindřich bojuje s Turky, naprosto vtipné a jedné, očividně důležité scéně, se tam vysloveně směju a trapně mi z ní bylo i poprvé v kině.(2.12.2008)

• Specs

Hlášky: čertík: - "Já tě majznu přes klapajznu, to se budeš divit!" & čertík: - "Jé, jahody." vodník: - "Bude tě bolet břicho." čertík: - "Tak ať." vodník: - "Jako včera. Nablinkal mi do rybníka." čertík: - "Ne ne." vodník: - "Jo jo." čertík: - "Ne!" & čertík: - "Vodičku ne, vodičku ne." vodník: - "Vodičku jo." & knížepán: - "Kdo jsi, zjeve?" & knížepán: - "Jean, mně uletěly vlasy..."(25.12.2007)

• - První klapka padla 21. června 1999 v Zálužanech u Čimelic. (M.B)

• - Ladislav Županič uvedl, že by si rád zahrál postavu knížepána. Do té byl však obsazen Ivo Ševčík. (fiLLthe3DD)

• - Když čert (Yvetta Blanarovičová) a vodník (Jakub Zindulka) honí knížepána (Oto Ševčík) po lese, knížepán spadne do rybníka a namočí se až k ramenům. V další scéně, kdy běží k zámeckým dveřím, má však už šaty téměř suché. (ROASTER)