• snatch

My jsme tady taková parta subjektivních hodnotitelů, takže "procentuální" výkyvy naprosto chápu. Co ale nechápu je "objektivní" hodnocení renomovaného časopisu Cinema, která dala Pzm 1 - 40% (to bych pochopil) a Pzm 2 - 80% ! Kolik jim pan Troška asi zaplatil ? Když si vezmu, že např. taková "Láska nebeská" dostala 60% a TOHLE 80% !!! To se tam všichni zbláznili ?!(25.1.2004)

• Pierre

Zdeněk se rozhodl natočit (tedy pardon, uvařit) pokračování své pohádky ze mlejna. Dal tam hodně pitvoření a ječení k tomu trochu dramatu v podobě vojny a to vše dochutil cukrovou vatou. Zamíchal a vznikl tenhle chaos. Ano jinak se Princezna ze mlejna 2 popsat nedá. Režie není špatná, ale scénář vlastně žádný není. Absolutně zbytečný film.(29.3.2016)

Některé pohádky se vám prostě vryjí do srdce a do paměti, což jsem si zrovna nedávno vyzkoušela. Zjistila jsem totiž, že i po x-tém shlédnutí se u všech těch výborných hlášek směju (je jich tu víc než v jedničce) a jsem schopná je citovat ještě předtím, než je tam řeknou. Není to tak dobré, jako jednička, ale myslím, že takhle nízké hodnocení si to opravdu nezaslouží. Postavy a herci zůstali stejní a stejně skvělí a ještě se k nim přidal Lukáš Vaculík, ou jé :D Každopádně Jindra je pořád stejně sladkej, čert a vodník stále otravní a knížepán stále k smíchu :)(20.3.2011)

Když jsem se na tuhle pohádku podívala dneska znova, tak jsem přehodnotila své hodnocení a dala 3* (jen pro zajímavost předtím jich bylo méně). Nesouhlasím s názory, že bylo zbytečné točit tento díl a že není zdaleka tak dobrý jako jednička. Dokonce bych řekla, že se mi líbí víc než první díl. V prvním díle se všecko točí kolem Élišky a Jindry, je to takové na cukrovku dobré. V druhém díle dostali víc prostoru ostatní postavy, což dodalo pohádce na vtipu. To, jak se ve svých rolích vyřádili Oto Ševčík, Ladislav Županič, Blanarovičová a Zindulka je místy na Oscara (s trochou nadsázky). A Absolonová v roli čarodějnice se nedá ani srovnat s Bílou v prvním díle. Třeba je to i tím, že měla víc prostoru si zahrát, ale líbila se mi podstatně víc.(26.12.2011)

Mně tedy tento díl zase až o tolik horší nepřišel. FIlm se táhne v obdobných kolejích. Pro děti ideální volba. A tento film má tak nízké hodnocení hlavně proto, že děti neznají tento server a neumějí tak do 5 let života plněhodnotně ovládat počítač. Druhý faktor nenávisti tohoto filmu je muž sedící na režisérské židli. Gayové zde nejsou oblíbení. Za sebe však dávám opět 3*.(23.2.2013)

• - Premiéru na ČT o Štědrém dni v roce 2001 sledovalo téměř čtyři miliony diváků a pohádka se stala nejsledovanějším pořadem tohoto kanálu za rok 2001. (Halloween9)

• - Během natáčení byla odcizena ovce a koza, které se našly u známého zloděje z okolí. (M.B)

• - Scéna kdy, čarodějnice (Monika Absolonová) sebere knížepánovi paruku, byla natočena tak, že knížepán (Oto Ševčík) měl na paruce uvázaný vlasec, kterým mu filmaři strhli paruku. (Janek2002)