poster

Místo činu - Miriam (TV film)

 • německý

  Tatort - Miriam

 • slovenský

  Miesto činu - Miriam

Krimi / Drama

Západní Německo, 1983

 • subic
  ***

  6. díl dvojice Schimanski a Thanner. Jeden ze slabších dílů, krádeže cenností a jejich následný prodej a odkup pojišťovnou, aby nemusela vyplácet plnění. Žádná akce, střílečka, honička, dokonce ani žádná chlastačka, ranní kocovina. Jen Thanner bydlí u Schimiho, vaří, myje nádobí... a dostane přes držku od milence manželky. 50%(14.2.2015)

 • Enšpígl
  **

  Teda na to, jak je tenhle případ nudnej ho Schimi docela prožíval. Nejvíc zamrzelo, že ani nechlastal, naštěstí element chlastu teď podpořil jeho kolega Thanner, kterýmu dala kopačky jeho manželka a tak bydlí u Schimiho a jako hodně chlapů, když je odkopnuto samičkou věnuje svou pozornost chlastu. No, kocovinku má Thanner roztomilou, cožpak o to, ale pro vyšetřování je těžce nepoužitelnej. Jak jsem již psal, žádný napětí nebo dechberoucí scény se tentokrát nekonaly, takže jsem se zaměřil na tipování jestli se Schimanski s Miriam vyspí nebo ne. Ještě mě zaujal policejní zátah v nějakým skladišti, když tam poldové začali tahat bouchačky a různě se kryli, jenom Schimanski tam v klidu poletoval s nějakým žrádlem u huby, zřejmě dobrej oddíl.(11.2.2015)

 • Malarkey
  **

  Schimi se v tomto díle krotil. A to jak s chlastem, tak s děvkama. Jedinou útěchou mu budiž vzhledově zajímavá Miriam, která se přichomejtne k jedné vraždě a evidentně ví něco víc, než samotný Schimi v čele s Thannerem. To Thanner pro změnu chlastá poctivou první ligu, protože má problémy s manželkou a nakvartýruje se Schimimu do bytu. V dobře rozjetém alkoholicky opojném dýchánku a zajímavě načatém případu se ale objeví pár dost jalovejch scén, které celé tohle vyšetřování posouvají do absurdity. Vrcholem je pak kolega Schimiho a Thannera, který během sledovačky Miriam není schopný popsat ani to, kde se Miriam nachází a dlouho nachází slovo pro skříňku, o kterou se Miriam opírá. Během toho je ale schopnej vyžrat půlku krámku se sladkostmi, u kterého stojí. Následuje snad nejdebilnější přepadovka, co jsem kdy viděl. Z auta vystřelí, zasáhnou jim kolegu a Schimi svým autem přijíždí na scénu a útočícímu autu uhybá, vůbec je nesleduje a jde se podívat na zraněného kolegu. Ti mezitím ujíždí někam do hajzlu...Těžko se to popisuje, ale v ten moment byste si debilnější scénu nevymysleli. Jak kdyby ji napsal nalitej Thanner, kterej se tenhle díl docela předved.(14.2.2015)

 • Šandík
  ***

  Vcelku standardní díl. Neurazí, nepřekvapí... Bohužel se do značné míry kamsi vytratil humor, který byl velmi příjemným kořením prvních dílů. Něco málo sice zbylo, například hned v úvodní sekvenci, ale je ho citelně méně, což je určitě škoda. Roztomilé je sledovat, jak se tvůrci poprali s odchodem herečky Nate Seids v roli Thannerovy partnerky Silvie. Celkový dojem: 65%(13.9.2006)

 • anderson
  ***

  ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = ?.?.198?, réžia českého znenia (ČST Praha 1984) = MIROSLAV KRATOCHVÍL+ČESKÁ (obnovená) TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČT 1 = 11.2.2015 (R: ČT 1 = 13.2.2015), réžia českého znenia (NOVA 2001) = MARTIN TĚŠITEL (30.5.2009)(27.2.2015)