Americká vražda: Rodina od vedle

• USA American Murder: The Family Next Door

Autentické a bezprostřední záběry dokumentují zmizení Shanann Wattsové a jejích dětí, a taky hrozivé události, které následovaly. (Netflix)

HonzysKISS

Jako dokument je to hezky natočené, nenudil jsem se ani na chvíli, jenomže nepřišlo mi to zase tak zajímavé. Celou první hodinu ta rodinka jenom ukazuje, jaký mají báječný život a ošklivé děti. Naprosto se mi hnusí tyhle mamynky, které musí cpát každou fotku svých harantů na sociální sítě za každou cenu (jako že obrazně řečeno, neprodávají tam děcka :D). Divím se, že neměli párový profil. Jediné, co je na tomhle snímku fakt super, tak (menší spoiler) je poslední půl hodina, kde už se reálně ze záznamu popisuje, co se vše událo, to bylo vážně skvělé. Jinak musím pochválit diváky na čsfd, protože (větší spoiler) když jsem se díval, co si lidi myslí o dokumentu na FB, tak tam byli všichni na straně té ženské, ale tady se naštěstí velká většina přiklání na stranu toho týpka. 40/100 ()

POciSEM

Mno je fakt že Wattsová byla extrémní slepice která si o to vyloženě koledovala. Její závislost vyblít sebemenší blbost na spacebook a čekat na lajky a digipohlazení značila že ani ona to v hlavince neměla tak uplně v pořádku. Každopádně její osud zabrnkal tragickou notu kvuli celkem banálnímu důvodu ale že to odnesnou s ní i její 2 prťaví caparti, to už je dost hardcore. To že to dopadne tak jak to dopadne bylo jasný hned od začátku i když sem o tom případu nevěděl zhola nic ale při zjištění jak to vlastně probíhalo, mrazí v zádech. Netflix tyhle dokumenty zvládá i když tady by neškodilo míň cpát do filmu ty stohy textovek a příspěvků ze všech těch aplikací který za den sjížděla. Z toho mi bylo trochu nablití a měl sem cukání jí zabít sám. ()

santiamén

(Spoilery pro ty, co případ neznají.) Ty komentáře tady jsou fakt k zblití: "Zasloužila si zabít." / "Byla to pi*a , lehčí ji zabít, než se s ní rozejít." / "Kdyby nebylo těch dětí, byl by to příběh se šťastným koncem." / "Co s takovou." Dobré vědět, že čsfd je plné uživatelů, co sympatizují s narcistním sociopatem. Protože normální člověk v nefungujícím vztahu volí vraždu těhotné partnerky a rve těla vlastních zardoušených dětí, které před smrtí prosí, aby to tatínek nedělal, do otvoru o průměru 20 cm, aby pár minut nato obvolával realitky, smskoval s milenkou a sháněl nový barák... Mně taky nepřijde normální natáčet každý krok svého života, ale dospělý člověk snad může odmítnout na tom participovat nebo prostě ze vztahu odejít. Chováte se jako pubertální kreténi, kdo tady udělá větší ramena. Lidi, co ten případ vyšetřovali a lovili těla těch dětí odešli do předčasného důchodu a trpí PTSD. Hodnocení je pouze za neobvyklé zpracování bez nutnosti voice-overu, střih a práci s dostupným materiálem a za práci policistů, hasičů a jiných chudáků, kteří museli přispět k dořešení tohoto případu, ale samotný obsah je pochopitelně mrazivý a hodnotit nelze. ()

jerenymo

Nejhorší dokument, který si máma a táta (od dvou malých dětí) mohou pustit na večer. Ačkoliv mám výhrady k on-line životu a streamování, tak ani špetkou to neospravedlňuje činy, které se staly. Nevím v co se člověk musí proměnit, aby byl schopen ukončit život svých dětí. Sebe-větší krvavý horor se mnou neudělá to co se mnou udělalo závěrečné přiznání :( ()

jilda

Většina lidí by se rozvedla, no pěkný dokument. Jen pokud by lidi nesdíleli a nenatáčeli každou hovadinu ze svých životů, nebylo by z čeho to sestříhat. ()

petikacka

No je teda pravda, že tohle Netflixu asi nedalo moc práce, protože všechno měli z FB oběti, akorát to jenom seřadili jak potřebovali. Ten zločin je hrozný, ale někdy si říkám co to je za lidi, kteří se tak rádi vystavují a dokumentují svůj život a blijou ho na ostatní. Za mě vlastně nevím jak hodnotit. Tomuhle přece nemůžu dát nějaké %?! To je jako bych měla ohodnotit dva vrahy a kdo vraždil divácky úspěšněji. ()

embecka

Za mňa geniálny dokument, ktorý mrazí svojou reálnosťou. Dívate sa na dokument, ktorý vlastne nie je dokumentom. Na film, ktorý vlastne nie je filmom. Dívate sa na skutočnosť, ktorá je desivá do špiku kosti. Výborné spracovanie. A potom ten paradox tejto doby, že keby táto rodina nemala toľko vlastného videomateriálu, tak by tento dokument zrejme nemal ako vzniknúť. Desivý je vskutku aj tento fakt. ()

Tunri

Kdybych zmizela já, nemá z čeho Netflix dělat dokument. Nenatáčím 24 hodin denně každou blbost, která se mi stane v mym životě a nedávám na FB každé uprdnutí svýho psa. Když někdo šikanuje svýho muže mobilem a svý manželství a mateřství dobrovolně žije výhradně na sociální síti, asi nebude moc v pořádku. Těm lidem z toho nutně musí jednou hrábnout. To je pak každý výpadek internetu nebo neolajkovaná fotka načasovaná bomba. Dokument zároveň poukazuje na to, jak se dnes vyrábí psychopati. Souhlasím se zdejšími komentáři, tahle ženská by ze mě udělala vraha taky. ()

Fifer

Milovníci dokumentů o opravdových vraždách budou spokojeni. Ale je to průměr. Kdo je viník začnete tušit už po 10 minutách, protože vám režisérka háže okatá vodítka a stopy. Většina dokumentu je ve formátu Facebooku s využitím textových zpráv zmizelé Shannann. Realné to není, je to samozřejmě zrekonstruované. Takže celý ten formát Facebooku je neuvěřitelně ohyzdný. Díváte se většinu času na rozplizlou Facebook obrazovku nebo nekvalitní policejní záběry. ()

Aluminium

Neviem, či môžem použiť výraz "milujem", ale milujem true crime dokumenty alebo videá. Toto spracovanie ma však zasiahlo hlbšie než som čakala.Videla som niekoľko videí, ktoré sa týmto prípadom zaoberali a rozoberali do najmenších detailov. Keď si uvedomíš čo všetko spravil, že to chcel hodiť na svoju ženu...proste nechápem. ()

Extrakritik

Záběry z domácích videí zavražděně + policejní záběry z vyšetřování. Do toho vám hraje nějaké kvílení. Nic víc,nic míň. Někoho napadlo tohle spojit a udělat z toho "dokument". ()

Deleatur

Mínusy: Obsah. A bohužel i z mé strany jisté pohrdání pachatelem, že se nechal tak snadno zmanipulovat očividně hraným pochopením vyšetřovatelů… Plusy: …což je zároveň blízko plusu, protože to dle mého vypovídá ne o jejich neprofesionalitě, ale možná i o sympatičnosti pachatele. Dobře vybraný případ to byl právě proto, že nesleduje nějaké odpudivé monstrum, ale někoho, kdo si sypal na Facebook usměvavé fotky v kruhu rodinném nebo přátel. Byť v dokumentu bylo i vidět, že v době sociálních médií sice necháváme cizí lidi nahlížet do svého soukromí, ale jen proto, abychom tak vytvářeli představu, kterou o sobě máme. A to i v případě, kdy se jakoby upřímně a otevřeně zpovídáme. Hodnocení: 70%. ()

zahadum

Veľmi ale naozaj veľmi zložité na hodnotenie. Ide predsa o ľudské životy aj o životy nevinných malých detí. Ten nezver čo to spáchal využil dohodu o vine a treste ináč by skapal aj on. No možno niekedy v tmavom mieste sprchy si príde .... Rýchlo natočené a v duchu, stalo sa niečo a čo tomu predchádzalo. Jasné fakty, fotky, videá, sociálne siete. Tam sa zase prejavuje aký sú niektoré ľudské bytosti hovädá ! To už žiaľ ide ruka v ruke s možnosťami sociálnych sieti kde každý potrat má mobil a naťuká čo mu jeho chorá hlava ponúka. Sú to proste ľudské odpady a nejak ich hádam ľudská evolúcia postupne eliminuje. Aj na tejto stránke je pár takých..týmto zdravím : hirnlego, aby sme ostali v tuzemsku.  80 % ()

Majkak

Dokument vytvořený výhradně na základě autentických záznamů: posty ze sociálních sítí, zprávy přes Messenger, záznamy kamer, včetně záznamů z policejního vyšetřování a soudní síně. Shanann a Chris se strašně moc milovali, aspoň Shanann si to myslela. Než si Chris našel bokovku a zlikvidoval manželku i obě dcery. Jen přemýšlím, co je víc znechucující, zda samotný čin, anebo způsob, jakým se snaží část diváků přisoudit vinu oběti. Diskutují výhradně o tom, jak nesnesitelná byla Shanann, btw. byla dost příšerná – hroutila se z toho, že jí Chris po měsíci odloučení nesáhl na zadek a jiné zásadní citové újmy tohoto typu. Do háje, proč ale komentáře neřeší to monstrum. Zbabělec prvního kalibru, který své drahé polovičce nedokáže na rovinu říct, že už to s ní nedává. Nehledě na to, že existují manželské poradny. Pokud na ně neměl náladu, furt ještě mohl odejít dveřmi. Bylo mě hodně líto jeho rodičů. Vypadali jako spořádání lidé, naprosto zlomení a zoufalí z toho, co provedl. Shanann cpala na sítě každé uprdnutí. Není to však chyba sítí, co se stalo. K zločinu tohoto typu by stejně dobře mohlo dojít, i kdyby žádný internet neexistoval. Člověk, který se jeví jako naprosto bezproblémový, spáchá neuvěřitelnou obludnost. Film neodpovídá na otázku proč – jak fungovala Chris osobností dispozice ve spojení se situací, ve které žil. Využití záběrů vytvořených Shanann v době, kdy myslela, že je šťastně vdaná, dává bezprostřední vhled do života s psychopatem, který fantasticky klame tělem. Varování pro všechny, kdo si udělají úsudek jen na základě kouzla osobnosti jednoho z partnerů a mají nezvratitelně jasno. ()

agassi68

Síce to malo svoje plusy, hlavne vypočúvanie na polícii, no polovicu filmu sa nudíte sledovaním typickej sliepky dnešných dní, ktoré všetko vešajú na sociálne sete, jej manžela posadnutého svojim narcizmom, maskovaným láskou k deťom hlavne pred kamerou. Potom príde mladá ničím nezaťažená frnda a je po idyle.. ()

misbos

Jim, Co Neumí Plavat, za tohle asi nic nedostane - aneb - jak Netflix kopíroval youtube. Tady to udělali jako drama, youtube kanály, který tohle pokryly už před drahnou dobou, se spíš zaměřily na metodiku těch výslechů, který hlavně vedly k tomu, že se sám položil. Např. když šel na detektor, už věděli, že kecá, a měli ho slušně rozšroubovanýho. Koho by tenhle aspekt zajímal víc, tak na youtube That Chapter, JCS - criminal psychology, Crime Vault.... Jo - a "úzkostná kunda" může bejt celkem přesná diagnóza, ale ... za to určitě není trest smrti pro (prakticky) celou rodinu, že? ()

Hpatrik

Obsah je samozřejmě nesmírně šokující, ale samotná forma, když máme téměř celé dění poskládané pouze ze skutečných záběrů kamer, fotografií, a konverzací ze sociálních sítí, tomu všemu dodává daleko autentičtější rozměr. I mean. Holly shit! ()

Davidkkk

Překvapivý kus z dílny Netflixu chytne, nepustí a znepokojí. The Family Next Door je velmi příjemný (pokud v tomto kontextu lze o nějaké příjemnosti vůbec mluvit) vybočující počin, který si rozhodně zaslouží pozornost jakéhokoliv diváka nad patnáct let. Já osobně jsem o samotném zapeklitém případu nevěděl ani ň, načež první minuty mě celkem nudily, a tak nějak mi mozek napovídal, co a jakým způsobem se přihodí. Domněnky se sice do maxima naplnily, nicméně i přesto mě dokument zbylých dejme tomu 70 minut držel ukovaného v křesle a vpouštěl do mého těla velmi nepříjemné nervy drásající tóniny připomínající ústřední motiv Jokera z minulého roku. O nadneseně řečeno střihačské práci lze hovořit jen v dobrém a uvnitř amatérského vizuálu jakéhosi telefonního či počítačového softwaru se skrývá jedno šíleně napínavé tajemství o vraždě několikačlenné rodiny. Závěrečné svědčení mě odrovnalo. ()