Pojídač hříchů

• USA The Order (více)

Kněz z New Yorku Alex Bernier (Heath Ledger) pomáhá policistce Maře Sinclair (Shannyn Sossamon) vyšetřit případ mrtvého francouzského ambasadora, jehož tělo bylo pokryto mysteriózními náboženskými znaky napsanými v aramejštině. Alex je poslán svým učitelem otcem Dominikem do Říma, aby nechal znaky ve Vatikánu rozluštit. Záhada v Itálii pokračuje, vypadá to, že za vraždou stojí poslední ze starých křesťanských kněží, který se nazývá Sin Eater (pojídač hříchů), člověk, který dokáže z kohokoli vysát všechny hříchy. Má to však jeden háček. Hříšníka to stojí život... (oficiální text distributora)

zly.dvojce

Velice specifický, ale taktéž velice povedený filmový počin, kdy se nejedná o horor, jako spíše o příkladným tempem vyprávěné existencionální drama. ()

applestar

Občas bláznivé a občas zajímavé. Obsazení super ale z filmu se přes to stal propadák. Škoda ale všichni se oklepali a šli dál. ()

Galenius

Skvělý film s mimořádně zajímavým příběhem, nápadem a slušnými hereckými výkony. Film, který vsadil spíše na temnější atmosféru a kvalitní příběh než na komerční líbivost. ()

CrazymanM

Tak tohle se příliš nepovedlo,zajímavé téma,které zůstalo nevyužito.Film je roztahaný,lehce chaotický,místy až moc religiózní. ()

Charlinka

Film mi ale naprosto nic neříkal. Církev se tu dost nesourodě proplétala se střílečkou v podsvětí a láskou dvou mladých lidí. Jsem ráda, že měl film jenom hodinu a půl protože víc bych asi nevydržela. ()

zajda001

Tak z popisku k filmu bych určitě vymazala horor, protože s hororem to nemá společného vůbec nic. Film byl celkově dost uspávající. ()

Kudeat

Podle mě slátanina všeho, na co si molh režisér vzpomenout .. I přes velim dobrý výkon Heatha Ladgera jsem se u filmu spíše nudil. Děj byl průměrný a efekty, o těch ani není třeba mluvit. Hříchy v podobě "čehosi co se vznáší vzduchem honící se za kouskem chleba se solí" mě popravdě zklamaly. Každopádně mě film zaujal alespoň na tu hodinku a půl a proto dávám 3*. ()

bulawaio

3/10. Dost jsem se přemáhal, abych tenhle kousek vůbec dokoukal a po závěru toho spíše lituju. Težko uchopitelný snímek, který kromě originální náboženské linie nemá co nabídnout. Toporní herci, špatné efekty a hlavně tomu chybí spád. Škoda. ()

Anetulicek

Ako koľvek absurdne tento film mohol vyzerať, mňa to celkom pohltilo. Kňaz, ktorý tak celkom nechce byť kňaz, samozrejme "zakázaná " romanca a tragicky koniec veľkej lásky.... A hľa dokonalý Heath Ledger, ktorý postavu zahral excelentne..Stal sa tým, kto rozhoduje či máš nárok na očistu duše, alebo nie... Hodnotenie za 4*...asi by som prijala vyššiu minutáž pre niektoré dejové linky, ktoré zostali otvorené ()

albiebennett

Heath Ledger jako velice charismatický duchovní, on jediný mě na tom filmu bavil. Bez něho by o tento kousek snad nikdo ani nezavadil. Dobrá postava ve špatném filmu, škoda. ()

cashplouch

Jestliže připustíme, že tento film během úvodních 5 minut alespoň naznačuje rozvíjení nějakého příběhu, tak ten se po 15 minutách strávených v Římě potichu a nadobro vytratí. Následuje sled všemožných scén, řazených za sebou stylem "jak se mi to zrovna hodí". Možná je to mysteriózní, ale není to napínavé, není to zajímavé a vůbec - je to jedna obrovská nuda. Nejvíc je mi líto těch herců, protože pronášet na kameru takové nesmysly chce velkou odvahu, a to i v případě, že režisér je váš kámoš. ()

dagyšpandr

Jediným kladem na celém snímku je myšlenka o pojídači hříchu a nádherná výprava. Vše ostatní , včetně hereckých výkonů, stojí slušně řešeno za starou bačkoru. Scénář je naprosto nedomyšlený a určitě mnohokrát přepisovaný. Většina lidských postav včetně nadpřirozených bytostí, tu slouží jen jako hezké šachové figurky, které mají v příběhu jen základní funkci: vypadat stylově nebo efektně zemřít. Hlavní hrdina je naprosto necharismatický a jeho osud je vám už od první minuty naprosto ukradený. ()

Alexis

Čekal jsem že to bude kravina, takže v tomhle ohledu mě film rozhodně nezklamal. Popravdě, jediným důvodem, proč jsem rozhodl obětovat čas tomuto braku bylo jméno Shannyn Sossamon v titulcích. Ta se bohužel na plátně nevyskytuje v žádané míře, místo ní jsou k vidění příšerné herecké výkony, průměrné triky a děravý scénář, zřejmě sepsaný po vydařeném mejdanu, spojeném s promítáním Stigmat. Atmosféra mě nepřesvědčila, rádo-by-tajemné řeči postav nudí + několik perel, které nutí prst k polechtání tlačítka EJECT (undergroundový sektářský klub a démoni ve formě dětí, tedy nic s čím by si Heath Ledger neporadil) ()

padlar

Tak podle oficiáního textu distributora jsem asi viděl jiný film. Společné jsou asi jen ty postavy. Ale jinak to nebylo špatné. Dost temné, se solidní atmosférou ale poměrně očekávaným koncem. ()

Zofan

Ten námět vůbec není k zahození. Rozhodně to není nic geniálního a dalo by se z toho vykřesat mnohem víc. Nicméně nebýt amerických herců, tak je to typicky německá 5. cenová. ()

heylinn

No,jako horor to není spíš thriller.Děj se mi líbil,nebrala jsem ho vážně.Uznávám,že tohle byla kravina nad kraviny,ale když je deštivý ponurý a nudný večer a vy nemáte náladu na nějaké stupidní komedie,ale nechcete noční můry a nemáte chut nad ničím moc dumat,tak je pro vás tento film dokonalý.Herecký výkon Heatha Ledgera opět skvělý,ostatně jak jinak.Jen mě mrzelo ostatní herecké obsazení.Shannyn Sossamon a Marka Addyho mám moc ráda,ale tady mi nesedli.bylo to i takové....já nevím takové divné,že koukáte na trojici z Příběhu rytíře.Ale tak zabila jsem s tím zdlouhavý večer takže co?Žádnou jinou kritiku nemám takže 4*.Můžete se říkat,že jsem hloupá a naivní malá holka,které se líbí na co se podívá pokud v tom hraje Heath Ledger,ale já se klidně můžu přiznat k tomu,že tomu tak je.Kdyby v tom nehrál tak se na to zaprvý nekouknu a zadruhý bych hledala jakoukoli zaminku k ostré kritice(a že se ve filmech hodně štourám),ale tady to dělat nebudu.Ctím všechno co pro svět filmu udělal takže si nebudu hrát na nepříjemného štourala. ()

Whitehorse

Tak jsem se tesil na horor a ejhle ,. ono to je takove katolicke PR...fakt hnus a ztrata casu.Blaboly stavici na blabolech pyramidu do nebe nebo do pekla ono je to jedno, dulezity je vykladac ne obsah:-)...stoji to zaprd. davam alespon hvezdicku, protoze odpad jsem dal babovreskum....Dokonce jsem z toho misto prujmu dostal zacpu a to je teda mazec...Mozna po uziti nejakeho halucigenu nebo spis opiatu by se u toho clovek trosku pobavil...nebo pokakal...to druhe je pravdepodobnejsi..:D ()

Rathe odpad!

Horor??? Nevšiml jsem si. Příběh a herecké výkony - nezajímavé. Prostě film nemá co nabídnout. Nemá čím zaujmout. A tak vznikl tento snímek. Prostě je to fakt divný. ()

Martin29 odpad!

Nebavilo mě to vůbec. Ze začátku to vypadá zajímavě kdosi zabije jakéhosi kněze oni zjistí, že to byl tzv Pojídač Hříchů, který se neobjevil už 2 století a hledají ho, ale pak to jde do háje najdou ho během chvíle a pak s ním pouze kecají. Ke konci se něco stane, ale to nevyváží tu nudu,která převažuje. ()