Do poslední kapky krve

Do poslednej kvapky krvi

Akční / Krimi / Thriller / Drama

Hongkong / Čína, 2000, 113 min

• Lacike

Klasicka chaoticka Tsui Harkovina jak v pribehu tak v akcnych scenach. Trochu mi to pripominalo Big Hit s Wahlbergom v tom, ze medzi zbesilimy akcnymi scenami sa snazi dat hlavny hdina dokopy svoj sukromny zivot a vyriesit problemy so svojou zenou. Johna Woo mi to nepripomenulo absolutne nicim. Akcia je typicky Harkovsky zbesila. Casto som mal pocit, ze viac ako akteri sa predvadza kameraman rôznymi sialenymi rychlymi pohybmi, detailami a dalsimi vylomeninami. A aj samotna akcia je casto az prilis divne stylizovana, takze ma nenadchla ziadna scena. Svojho spokojneho divaka si tato sialenost najde, ale mne Harkov styl nikdy nesedel. 4/10.(31.10.2018)

Je to úplne priemerný akčný film od Tsui Harka. Má celkom dobrý príbeh o mladom mužovi, ktorý vstúpi do jednej organizácie bodyguardov a časom sa musí postaviť svojmu priateľovi, ktorý prešiel na druhú stranu zákona. Spracovanie je ale veľmi zvláštne, moc mi nesadlo. Spočiatku film pôsobí dojmom komédie s niekoľkými dobrými scénami, obzvlášť cesta na letisko je výborná, ale časom humor zmizne, no hlavne dej sa úplne zmätie, nastúpi množstvo postáv s rôznymi cieľmi a je to tak neprehľadné, že nestratiť sa je veľký problém. Akcie je tu dosť a nemôžem povedať, že by bola zlá, ale ani tá mi moc nesadla. Je rozmanitá, originálna, obsahovo veľmi zaujímavá s množstvom výborných nápadov a situácií, ale všetko kazí tento režíjny štýl, ktorý ide mimo mňa. Všetko je zvláštne natočené, aj zostrihané a tak nájsť tu nejakú normálne pôsobiacu scénu je takmer nemožné a to je veľká škoda. Najviac sa mi páči naháňačka v paneláku alebo druhá od schodiska až do práčovne. Herecké obsadenie je celkom slušné, v hlavnej úlohe Nicholas Tse, poteší aj Anthony Wong Chau-Sang, ale zvyšok už nie je moc výrazný. A čo sa týka réžie a technickej stránky, tak je tu pár zaujímavých kamerových nápadov, ale väčšinou to šlo celé mimo mňa. Tsui Hark je rozhodne schopný režisér, ale tu až príliš popustil uzdu svojej fantázii a bolo to rozhodne na škodu. A tak sa z tohto potenciálne veľmi dobrého akčného filmu stal len priemer na jedno pozretie. Objektívna kvalita filmu- 62%, film sa páči mne na 55%.(8.10.2011)

Pro Hong-Kongskou akci mám velkou slabost a tohle dílo na ni útočí nejtěžšími kalibry! Tsui funguje většinou jako producent (a často mu to jde o dost lépe než režie:-), ale zde zamáznul všechny své lapsy a natočil něco tak neskutečně syrového,že máte po dokoukání pocit, že jste dostali nakládačku i vy a nějaká ta kulka vás taky škrábla, takže neváhejte a zkontrolujte prostor pod gaučem, jestli vám tam neleží košík s mimčem. Jojo Tsui zde smísil jak přestřelky tak kun-fu, vynechal moudrá a rodiná poselství, ukázal jako první světu stop-motion záběry a hlavně naprosto pustil ze řetězu svou největší přednost a to je pohyb kamery. Už v Kontrabandu byla kamera akčnější než "Svaly z Bruselu," ale co dělá tady, to je doslova akrobacie. Stealth pronásledování v obytném domě si doslova užívá a při natáčení tam muselo být víc kolejí než na "hlaváku." Na herecké výkony se mě neptejte, ani si nepamatuju, zda se filmu vůbec mluví a vůbec mi to nevadí. Tohle je asijská akce, jenž si nebere servítky a jede na plný plyn od úvodních titulek až k závěrečným a pokud se vám u ní podaří vydechnout, tak si to užíte, tenhle film vám víc příležitostí nedá... 100%(17.7.2007)

Ani Broken Arrow, ani M:I 2, John Woo stratil v Hollywoode dych. Zato Tsui Hark sa nikam nehrnie a točí filmy, ktoré sú zbesilo akčné (čakajte scénu pôrodu počas prestrelky od hollywoodkych profíkov, nedočkáte sa) aj zábavné. Navyše s originálnymi prvkami vo vizuálne príťažlivom prevedení. Niet čo riešiť.(24.3.2004)

Dvaja mladí muži (každý z nich má tehotnú ženu) sa akčne pretĺkajú životom plných gangsterov a policajtov. Jednoduchý dej je zneprehľadnený formou jeho podania, pridaním ústrednej postavy v tretine príbehu a zopár nevysvetlenými scénami. Zábery pohrávajúce sa s ohniskovou vzdialenosťou a rýchlosťou zobrazenia, neskutočne pôsobiace úniky a pojašený humor v spojení s ohrozením života našťastie pridávajú k bežnej strieľačke príťažlivé ozvláštnenie, ktoré môže primieť pozrieť si túto zvláštnu zmesku aj druhý raz.(22.10.2005)