Do poslední kapky krve

• Hongkong Shun liu ni liu (více)

Akční thriler plný napětí a smrště kulek od režiséra filmu "Double Team" přesně ve skvělé stylu Johna Woo. Připravte se na skvělé herecké výkony, na ostré dialogy, naprosto nový styl natáčení akčních filmu. Prostě musíte vydržet až do poslední kapky krve... (oficiální text distributora)

Renton

Scénář: Koan Hui, Hark Tsui .. Zmatené, nepřehledné, nezáživné - tak lze zhodnotit první třetinu. Poté nastává příjemný zlom a přichází výbušná, zběsilá a zajímavá akce proložená kapkami humoru, emocí a krve. Celkově lehce nadprůměrná HongKongská akční záležitost s několika opravdu špičkovými momenty. 65%. ()

sniper18

Je to úplne priemerný akčný film od Tsui Harka. Má celkom dobrý príbeh o mladom mužovi, ktorý vstúpi do jednej organizácie bodyguardov a časom sa musí postaviť svojmu priateľovi, ktorý prešiel na druhú stranu zákona. Spracovanie je ale veľmi zvláštne, moc mi nesadlo. Spočiatku film pôsobí dojmom komédie s niekoľkými dobrými scénami, obzvlášť cesta na letisko je výborná, ale časom humor zmizne, no hlavne dej sa úplne zmätie, nastúpi množstvo postáv s rôznymi cieľmi a je to tak neprehľadné, že nestratiť sa je veľký problém. Akcie je tu dosť a nemôžem povedať, že by bola zlá, ale ani tá mi moc nesadla. Je rozmanitá, originálna, obsahovo veľmi zaujímavá s množstvom výborných nápadov a situácií, ale všetko kazí tento režíjny štýl, ktorý ide mimo mňa. Všetko je zvláštne natočené, aj zostrihané a tak nájsť tu nejakú normálne pôsobiacu scénu je takmer nemožné a to je veľká škoda. Najviac sa mi páči naháňačka v paneláku alebo druhá od schodiska až do práčovne. Herecké obsadenie je celkom slušné, v hlavnej úlohe Nicholas Tse, poteší aj Anthony Wong Chau-Sang, ale zvyšok už nie je moc výrazný. A čo sa týka réžie a technickej stránky, tak je tu pár zaujímavých kamerových nápadov, ale väčšinou to šlo celé mimo mňa. Tsui Hark je rozhodne schopný režisér, ale tu až príliš popustil uzdu svojej fantázii a bolo to rozhodne na škodu. A tak sa z tohto potenciálne veľmi dobrého akčného filmu stal len priemer na jedno pozretie. Objektívna kvalita filmu- 62%, film sa páči mne na 55%. ()

Radko

Dvaja mladí muži (každý z nich má tehotnú ženu) sa akčne pretĺkajú životom plných gangsterov a policajtov. Jednoduchý dej je zneprehľadnený formou jeho podania, pridaním ústrednej postavy v tretine príbehu a zopár nevysvetlenými scénami. Zábery pohrávajúce sa s ohniskovou vzdialenosťou a rýchlosťou zobrazenia, neskutočne pôsobiace úniky a pojašený humor v spojení s ohrozením života našťastie pridávajú k bežnej strieľačke príťažlivé ozvláštnenie, ktoré môže primieť pozrieť si túto zvláštnu zmesku aj druhý raz. ()

darkrobyk

Velké zklamání. Utahaný příběh, který příliš ničím nepřekvapí. Občasná akce není zcela špatná, ale až k samotnému závěru se teprve tempo filmu zrychlí. I tak nejde o žádnou bombu. Vizuální zpracování je místy působivé, pak se ale najednou objeví digitální oheň jak z levné PC hry, který vše shodí. Hark Tsui mě tak bavil při spolupráci se Siu-Tung Chingem na báječné trilogii Chinese Ghost Story, nebo jeho opusem Tenkrát v Číně. Dokonce i Sedm mečů mi přišlo zábavnější. Snaha o humor zůstala u pokusu a průměrné přestřelky jsou bez nápadu a vcelku i bez krve. Tenhle film tedy rozhodně není ve stylu Johna Woo! Chybí napětí, energie, exploze, smršť. Zato roztřesená ruční kamera je spíše na škodu. Dvě těhotné ženy, dva pistolníci a velký balík peněz. Pak se všechno děsivě zamíchá a vy nevíte, komu vlastně držet palce. Ve střetu policie se zabijáky vidím promarněnou šanci na omračující akci.... Bůh by měl tedy nejspíš začít úplně od začátku. ()

Tyler

Hongkongský akční film je už léta pojem sám pro sebe. A většinou pro nás, obyvatele západních končin, znamená tohle slovní spojení velmi dobrou podívanou...U filmu "Do poslední kapky krve" si tím ale nejsem zcela jistý. Najdeme zde většinu klasických atributů - sympatické hrdiny, kvalitní akci, humor atd. - ale také výrazné nedostatky. A mezi nimi vyčnívá především v prvních dvou třetinách velmi zmatená režie, která ve výsledku znemožňuje správné napojení na příběh a podkopává orientaci v ději. Což považuji za dost zásadní problém...Přesto je "Do poslední kapky krve" sympatickým filmem, nad kterým sice nebudete vrnět blahem, ale rozhodně u něj neusnete. ()