poster

Hledá se pan Tau

 • Západní Německo

  Pan Tau wird gesucht

Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

Československo / Západní Německo / Rakousko, 1972, 30 min

Komentáře uživatelů k filmu (8)

 • NinadeL
  ***

  Pan Tau wird gesucht a Werichovo defilé, část 5. Po té, co se vrátil Viola s Claudií z cesky kolem světa, jela Claudie naproti mamince a po té se do popředí dostal uchšadlý židovský zastavárník Kopecký. Werich na malém prostoru pokračoval už jen v prázdné postavě podnikatele na takové úrovni, jakou si později přivlastnil Labuda jako pan Pap v pokračování Arabely.(19.12.2010)

 • WANDRWALL
  ****

  Každé správné dítě si přeje mít za strýčka pana Tau, a šikovně si s ním zadovádět. Pan Tau mě vždy přitahoval, nenudil, je to bezva chlapík.(15.11.2010)

 • triatlet
  ****

  Přiznám se, že mám raději dějovější třetí sérii Pan Tau se vrací, v níž vystupuje Pan Tau jako dvojník Alfonse v rodině Urbanových. Ale z hlediska filmařského jsou rané tauovské příběhy plné poetiky. V příběhu Hledá se Pan Tau určitě upoutá pohled Žolíka na novinový stánek, kde mezi světovým tiskem vyniká Rudé právo s titulkem na hlavní straně "HLEDÁ SE PAN TAU". Mistrovsky využito mistrovství Miloše Koleckého, který si střihl i blues obchodníka ze Ztrát a nálezů.(21.3.2010)

 • roswelll
  *****

  I v tak těžké chvili zavřen ve vetešnictví pan Tau zachová hlavu, protože má děti a ty mu lstí odcizenou buřinku zas vrátí. Pan Werich výborný, pan Kopecký stejně tak, pohodová epizoda.(15.2.2016)

 • otík
  ***

  Na začátku dílu Klaudie postrádá pana Tau, dědeček Werich se jí ho snaží najít, stejně tak jej ovšem hledají i ostatní děti, které se s panem Tau setkali už v dřívějších dílech. Pana Tau pak nachází ve svém obchodu se ztrátami a nálezy Miloš Kopecký a dokonce přijde na tajemství kouzelné buřinky, kterou pak odmítne panu Tau vrátit. Tím díl končí, což je teda brutální konec. Za ten dávám jen 60 %. Ale i po všech ostatních stránkách spíše průměrný a ne tolik zábavný film.(22.5.2016)

 • dr.fish
  *****

  Miloš Kopecký zákeřný vetešník zašantročil pana Tau a sebral mu buřinku.(16.2.2018)

 • Paity
  ***

  Tau se samozřejmě najde a bude zase "řádit" se svou buřinkou jako "černá ruka".(10.7.2012)

 • lubospoti
  ***

  Tenhle pohádkový pán s buřinkou nebyl nikdy mým favoritem. Jsou to sice příběhy plné fantazie a dětské hravosti, ale není to úplně můj šálek kávy(8.9.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace