Hledá se pan Tau

• Západní Německo

Pan Tau wird gesucht

Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

Československo / Západní Německo / Rakousko, 1972, 30 min

Pan Tau wird gesucht a Werichovo defilé, část 5. Po té, co se vrátil Viola s Claudií z cesky kolem světa, jela Claudie naproti mamince a po té se do popředí dostal uchšadlý židovský zastavárník Kopecký. Werich na malém prostoru pokračoval už jen v prázdné postavě podnikatele na takové úrovni, jakou si později přivlastnil Labuda jako pan Pap v pokračování Arabely.(19.12.2010)

Každé správné dítě si přeje mít za strýčka pana Tau, a šikovně si s ním zadovádět. Pan Tau mě vždy přitahoval, nenudil, je to bezva chlapík.(15.11.2010)

Přiznám se, že mám raději dějovější třetí sérii Pan Tau se vrací, v níž vystupuje Pan Tau jako dvojník Alfonse v rodině Urbanových. Ale z hlediska filmařského jsou rané tauovské příběhy plné poetiky. V příběhu Hledá se Pan Tau určitě upoutá pohled Žolíka na novinový stánek, kde mezi světovým tiskem vyniká Rudé právo s titulkem na hlavní straně "HLEDÁ SE PAN TAU". Mistrovsky využito mistrovství Miloše Koleckého, který si střihl i blues obchodníka ze Ztrát a nálezů.(21.3.2010)

I v tak těžké chvili zavřen ve vetešnictví pan Tau zachová hlavu, protože má děti a ty mu lstí odcizenou buřinku zas vrátí. Pan Werich výborný, pan Kopecký stejně tak, pohodová epizoda.(15.2.2016)

Na začátku dílu Klaudie postrádá pana Tau, dědeček Werich se jí ho snaží najít, stejně tak jej ovšem hledají i ostatní děti, které se s panem Tau setkali už v dřívějších dílech. Pana Tau pak nachází ve svém obchodu se ztrátami a nálezy Miloš Kopecký a dokonce přijde na tajemství kouzelné buřinky, kterou pak odmítne panu Tau vrátit. Tím díl končí, což je teda brutální konec. Za ten dávám jen 60 %. Ale i po všech ostatních stránkách spíše průměrný a ne tolik zábavný film.(22.5.2016)

Miloš Kopecký zákeřný vetešník zašantročil pana Tau a sebral mu buřinku.(16.2.2018)

Tau se samozřejmě najde a bude zase "řádit" se svou buřinkou jako "černá ruka".(10.7.2012)

Tenhle pohádkový pán s buřinkou nebyl nikdy mým favoritem. Jsou to sice příběhy plné fantazie a dětské hravosti, ale není to úplně můj šálek kávy(8.9.2016)